Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról ha...

Valaki : kérdése:

Mi a véleményetek arról ha valaki a keresztnevén szólítja a szülőjét?

Figyelt kérdés

Az apámmal Sosem volt szülő-gyerek kapcsolatom, Sosem jött a számra hogy apa. Inkább nem szólítottam meg,csak egyből mondtam amit akartam. Ez kezdett kínos lenni, ezért elkezdtem a keresztnevén hívni. Ha hozzászólók vagy ha beszélek róla.

Neki mindegy,nem szeretjük egymást,de a család ki van rám ezért akadva...

Jogosan?


2015. szept. 16. 20:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan kificamodott dolog, bár ha utálod akkor mindegy is.
2015. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én is sokáig a keresztnevén hívtam aput, mert előbb tanultam meg kimondani a keresztnevét mint azt, hogy apa.

Köztünk sem volt igazán szülő-gyerek kapcsolat, de 18 éves korom körül mégis apunak kezdtem szólítani, könnyebb volt így, nem kellett magyarázkodni mindig :)

2015. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is inkább kerülöm azt a szót, hogy apa. Inkább csak mondom, amit akarok. De a keresztnevén hívni még sokkal furcsább lenne, azért van köztünk vagy 27 év, meg eleve nem jönne a számra soha.
2015. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem tartom rossznak. Nem mindenkinek jön a szájára automatikusan az anya meg az apa megszólítás. Akkor már inkább szólítsa a keresztnevén, mint sehogy.

Nálunk sosem szólította senki sehogy a többieket, a szüleim ha valamit akartak, odajöttek és megmondták. És is nekik. Rólam 'a lány'-ként beszélnek, kb. egyszer sem hallottam a nevemet a szájukból, más előtt sem. Én sem tudom őket anyának és apának szólítani, csak megmondom amit akarok és kész. De ők megharagudnának ha a keresztnevükön szólítanám őket.

2015. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!