Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja apukám elfogad...

Miért nem tudja apukám elfogadni hogy nem akarok tovább tanulni a gimi után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén èrettsègizem,rengeteget gondolkoztam már,hogy hova menjek tovább,de sajnos semmi nem vonz és rá kellett arra is èbrednem,hogy az egész egyetem témát "muszáj"-kènt fogom fel. Nem is akarok tovább tanulni egyáltalán. Az átlagom egyèbként 4.50 körül mozog,nem vagyok hülye,egyszerűen csak nem èrdekel semmi. Ha a jövőmre gondolok sokkal boldogabb lennèk úgy ahogy most èn szeretném: az èrettségi után nagyon szívesen dolgoznék a helyi boltban vagy akár egy ruhásüzletben. (Ami èrdekel engem esetleg az ez,a divat). Van párom már 2 ève,ő 22 èves,komoly fiú,neki is van jól kereső,állandó munkahelye. Kèsőbb szeretnènk összeköltözni,aztán pedig jön ami jön. Egyèbkènt földművelèssel foglalkozik a családom,így mindenki nagyon jól tudja a családomban,hogy èn ès a tesóim visszük majd tovább a gazdaságot,így ebből fogunk èlni. Esetleg gondolkoztam azon hogy elmegyek egy okj-s tanfolyamra,kisgyermekgondozónak,hátha egy bölcsiben dolgozhatnèk.

Annyira boldog lennèk így,de apám egyszerűen nem tudja megèrteni,hogy nem akarok tovább tanulni,mióta gimibe járok azóta is 0-24h-ben csak stesszelek miatta. Ő mindig is úgy kèpzelt engem el,hogy ügyvèd leszek vagy valami,de engem ez a karrier dolog egyszerüen nem vonz. Meg hát lehet a baráti társaságának,ahol mindenki gyereke egyetemre jár,gáz lenne megmondani,hogy az ő lánykàja nem akar tovább tanulni. Szerintetek tènyleg hülyesèget csinálok vagy valamennyire meglehet èrteni hogy engem egyszerüen nem èrdekel az egyetem??



2015. szept. 17. 22:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%
Teljesen megertelek. Igaz, en meg nem tartok ott, de edesanyam is hasonlo keppen csinalta mint ahogy te szeretned. Erettsegi, es akkor dolgozott, egy par evet majd pedig meg tanult.
2015. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Én fiatalként is fel tudtam/tudom fogni, hogy egy bolti eladó fizetés lófasz, szóval tanulni kell. Mellesleg lány létedre hogyan szeretnél megélni a földművelésből? Tudsz traktort vezetni, szántani stb? Vagy annyira nem komoly a földművelés dolog, hogy traktoraitok legyenek? Akkor viszont megélni nem fogtok belőle. Én örülök neki, hogy tanulok mert jó dolgok történnek az emberrel barátok, élet stb na meg persze, hogy lesz egy szakmája. Szerintem teljesen felelőtlen vagy... 22/f
2015. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát végezd el az Óvónőképzőt, vagy a Bölcsődei gondozónőt. Meg lehet érteni. A jog kibírhatatlanan, ha valakit nem érdekel. Esetleg egy tanároddal, akihez bizalommal tudsz fordulni, meg tudnád beszélni? talán ő segíteni megtalálni a legjobb megoldást és a szüleiddel is beszélhetne.
2015. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A leendő fèrjemmel szeretnèm majd közösen csinálni,itt faluhelyen nem mi vagyunk az egyetlenek. Igen,simán hajtanèk traktort,mièrt ne? ;-)

Ha megyek is tovább,aklor.is csak levelezőn vagy távhallgatóként,ès csak pàr hónapos kèpzèsre. Egyèbkènt tudom hogy egy bolti fizetès "ló....",nem is akarok abból a pènzből majd gyereket nevelni,mint említettem,a földművelèsből èlünk,a nagyszüleim is,a dèdszüleim is ès mèg sorolhatnám,tehát nagy a gazdasàg. Ès igen,simán morzsolok vagy bármi!!! :-)

2015. szept. 17. 23:10
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem mész akkor mezőgazdasági szakra, ha ez érdekel?
2015. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Úgy volt hogy megyek a Corvinus kihelyezett tagozatára,ráadásul levelezőn is volt,csak több mint valószínű,hogy jövőre nem nyílik. Màshol a közelben meg ilyen nincs,elköltözni meg nem fogok.
2015. szept. 17. 23:44
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Igen, hülyeséget csinálsz. Az hogy nincsen végzettséged (az érettségi szart sem ér) még nem most jelent problémát. Dolgozhatsz boltban, itt ott amott.. Aztán majd 20 éve múlva, meg 30 év múlva.. Nyugdíjasként miből fogsz megélni?


Igen, oltári nagy baromságot csinálsz. Nem kell ügyvédnek menni, az nyilvánvalóan nem neked való. Ha nem szeretnél tovább tanulni, akkor nyilván pont nem egy ilyen száraz szakot kéne erőltetni. Ettől viszont szerezned kéne minimum egy főiskolai diplomát.

2015. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

akármibe fogsz, ahhoz tanulnod kell. ha kisgyermekgondozónak elmennél, akkor ennyi erővel óvóda pedagógusnak is tanulhatnál. Ha meg nektek kell tovább vinni a földet, nem hülyeség egy agrármérnöki diploma. Csak hogy érts is ahhoz, amiből élsz.


a továbbtanulás nem arról szól, hogy mit szeretnél csinálni, hanem arról, hogy mivel biztosítod be a jövődet.


16 évesen megismerted a pasidat, miatta nem tanulsz tovább. elmész minimálbérért gürizni a kisboltba, majd amikor beleunsz hogy szivatnak a vásárlók, meg a nálad hülyébb főnököd, ugy döntesz , inkább vállaltok gyereket. Párod jól keres, te elbabázol, vége a gyednek, nincs kedved dolgozni, jön még egy gyerkőc, aztán még egy. eltelik 10 év. Ezalatt a férjed szépen előrehalad a szamárlétrán ő tartja el a családot, meg téged is.


Aztán egyszercsak megismerkedik egy fiatal csajjal, aki rád emlékezteti fiatalon. A gyerekek miatt már nincs időtök egymásra, gyakorlatilag csak kiszolgálod, amikor hullafáradtan hazaér. A három gyerek szülése sem múlt el nyomtalanul. harminc évesen már megereszkedett a bőröd, lóg a melled a szoptatástól és 3 gyerkőc mellett nincs időd rendbeszedni magad. Félrelép a kiscsajjal. Elváltok.


A férjed éli az életét, 34 éves, a legszebb férfikor. Van egy tíz évvel fiatalabb csaja, a gyerekek csak hétvégente zavarnak be. Te viszont ott maradsz 3 gyerekkel, némi családi pótlékkal, meg tartásdíjjal, amit csak akkor kapsz meg, ha van kedve elutalni. 30 évesen kinek kellesz 3 gyerekkel? senkinek. ez nem pálya a férfiaknak. Munkát is nehezen szerzel, mert ennyi gyerekkel nem nagyon fognak felvenni, még kisboltba sem.


ott maradsz egyedül, a tönk szélén 3 gyerekkel, akikről gondoskodnod kell. mindezt azért, mert lusta voltál tanulni, pedig lehetőséged lett volna rá. Szerinted apád miért akarja, h tanulj? mert azt szeretné, ha képes lennél gondoskodni az unokáiról...

2015. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben tanulnek. Az, hogy csalaot alapitasz biztos jol hangzik neked meg boldogga tesz de ne csak a jelenre gondolj! Tanulni nem csak azert kell, hogy a szuleid vagyanak eleget tegyel, megalapozod vele a jovodet, amikor netan valasra kerul a sor es nem tudsz megelni mindenfele tingli-tangli munkakbol.
2015. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
(a Corvinus meg... nem azert de igy, hogy a "tovább tanulni", haromszor is leirva...na mindegy)
2015. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!