Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek? Nem akarok több...

Mit tegyek? Nem akarok több pénzt elfogadni a nagyszülőktől, mert már én szégyenlem magam!

Figyelt kérdés

Először is leírom, hogy nem felvágásként tettem fel ezt a kérdést, de már tényleg szörnyen érzem magam.

Nagyszüleim a példaképeim, egyszerűen a legtiszteletreméltóbb személyek az életemben, akik a semmiből világot teremtettek. Az utóbbi évben kezdték el, hogy sok pénzt adnak nekem. Nem egyedüli unoka vagyok.Unokatesóim 26 éves fiú dolgozik, 24 éves külföldön él, és van testvérem (6) és unokatestvérem, aki 7 éves. Rettentően szégyenlem már én magam, hogy kéthetente 10 ezreket ad, nem is beszélve arról, hogy két részben tényleg nagy összegeket kaptam, el is sírtam magam. Nem ilyen szupervillás luxus nagyszülők. Mezőgazdasággal érték el amijük van. Saját kezükkel építették fel a házat (3 szoba+ 1 kis konyha), autó + mezőgazdasági gépezetek. Éppen ezért szégyenlem magam. Én soha nem kértem tőlük pénzt, sőt még szüleimtől is szégyenlek pénzt kérni bármiről legyen szó. Mit tegyek, hogy fékezzem meg kicsit őket, hogy meg se bántsam?


2013. máj. 19. 21:47
 1/10 A kérdező kommentje:
19 lány
2013. máj. 19. 21:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Segíts nekik a gazdaságban, vagy a háztartásban. Örülj, hogy ilyen jók hozzád.
2013. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szegyellni magad, szivesen adjak, met van nekik! Szeresd oket es legyel jo hozzajuk! Mire koltsek a penzuket ha nem az unokakra? Minden nagyszulo ilyen adakozo (legtobb esetben) Nekik az unokak adjak a legtobb oromot az eletukben ami meg hatravan nekik.. Ha penzt adnak fogadd el es te is probalj meg kedveskedni nekik.
2013. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet,hogy rád szeretnének számítani, hogy öregségükre gondozd őket.
2013. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy van még az előzőből is.
2013. máj. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyűjtögess belőle és, ha majd szükségük lesz rá, segítsd belőle Őket.
2013. máj. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon jószívű, önzetlen nagyszüleid lehetnek :) az enyémek is ilyenek voltak, sajnos már nincsenek velünk :(


nos, én is eléggé el voltam kapatva, sosem sajnáltak tőlem semmit. amikor abba a korba értem, h tudtam segíteni a ház körül, akkor takarítottam, füvet nyírtam, csirkét pucoltam, zöldséget, gyümölcsöt szedtem, boltba mentem bevásárolni nekik, lenyírtam a papám haját :) a nagyiéra meg csavarókat tettem és beszárítottam neki szépen :)


ha viszonzod a financiális segítséget azzal, amit te tudsz nekik adni, akkor máris jobban érzed magad, és ők is büszkék lesznek rád, h ilyen szorgos unokájuk van :) hidd el, egy nagyinak az a legnagyobb öröm, ha büszkélkedhet az unokájával :)

tölts velük minél több időt, hogy minél több közös emléked legyen velük. kérd meg a nagyidat, h tanítson főzni :)

2013. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyémántlány ***** válasza:
Legjobb az egyenes út! Ha valami zavar,beszélj róla, hiszen ők nem tudhatják,hogy ez neked rossz,ha eddig nem mondtad. Mondd nekik,hogy nagyon hálás vagy a sok pénzért,amit adnak neked,de nem szereted,hogy folyton elhalmoznak olyan pénzzel,amire nyilván nekik is szükségük van. Ha ezután is adják a pénzt,akkor gyűjtsd össze,és,ha összegyűlt egy szép kis összeg,szolgáltasd vissza nekik. Ezzel meg tudod mutatni,mennyire vigyázol az általuk adott értékekre,és így azt a következtetést vonják le majd,hogy érett ember vagy,aki meg tud állni a saját lábán. És amint erre rájönnek,nem éreznek majd késztetést,hogy olyan dolgokkal halmozzanak el,amikre nincs szükséged. :)
2013. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyémántlánynak igaza van,szívleld meg :)
2013. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én viszont vitatkoznék Gyémántlány válaszával.

A leírásból kiderül, hogy a nagyszülők dolgos, családcentrikus emberek. Így miután mindenük megvan, az az életcéljuk, hogy az unokák életét a lehető legjobban megkönnyítsék/segítsék.

Most ha Te majd visszaadsz nekik évvégén 100. 000 forintot, akkor szerinted azzal ők mit tudnak majd csinálni? Elárulom, biztosan nem fogadják el, de ha mégis, akkor szülinapodon visszaadják. És akkor ez az adok-kapok így folytatódhat a végtelenségig.

Annyit tehetsz, hogy az így kapott pénzt értelmes dolgokra költöd, és megmutatod majd a nagyszülőknek, hogy lássátok, erre költöttem a pénzt. Illetve minél sikeresebben teljesítesz, hogy büszkék lehessen rád. Ja, és szeresd őket nagyon! :)

2013. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!