Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem a helyzetet?...

Hogy kezeljem a helyzetet? Hogyan vezessem le a feszültséget?

Figyelt kérdés
Otthon állandóan megy a vita, a szüleim másfél éve elváltak, és még mindig téma a "kinek a pártját fogod" szöveg, az ellenségeskedés. Apám össze fog költözni a barátnőjével, és eléggé megváltozott (meghülyült), mióta együtt vannak. Rocker vagyok (de egyáltalán nem öltözködök durván), anyám sokszor megjegyzi, hogy nézek ki és az arcára kiül a "mindjárt lehánylak" kifejezés. Múltkor meglátta a hegeket a kezemet, azóta mindig csak dicsér és mondogatja, hogy szeret, de nem érzem őszintének. Sokszor megbánt, kiabál és szid, és olyanokat mond, hogy "olyan vagy mint az apád", "költözz hozzá", "tudom, hogy jobban szereted, mint engem". A húgom is mindig a lelkembe tipor. Megmondta, hogy jó látni, hogy fáj nekem, mikor bánt, és hogy jó lenne, ha nem lennék a testvére (pedig igazán nem adok rá okot, mindenben segítek neki és mellette állok). Úgy érzem, nem vagyok fontos a családomnak, és fáj, amiket tesznek velem. 15/L

2015. szept. 19. 23:32
 1/2 anonim válasza:
Anyukádnak és apukadnak semmiképpen nem szabadna téged terhelniük a válás miatt és olyan kérdéseket felteniük, hogy kinek a pártját fogod. Szerintem beszélj anyukáddal és mond el neki, hogy fájnak azok a szavak amiket a fejedhez vág. Így legalább te elmondhatod, hogy megprobáltál valamit tenni, hogy javuljon a kapcsolatotok. Az semmiképpen sem megoldás, hogy hegek lesznek a kezeden. Szerintem ha az iskolátokban van pszichológus őt is érdemes megkeresned lehet, hogy cikinek tűnik felkeresni, de a lehetőségeihez mérten sokat tud segíteni. És ő tud segíteni abban hogyan kezeld a helyzetet.
2015. szept. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jézusom, micsoda életek vannak :( Ilyenkor eltöprengek azon, hogy ki érdemel gyereket és ki nem. Aki minta szülő lehetne, annak nem jön össze, aki meg egy hulladék, szaporodik, mint egy nyúl...
2015. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!