Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányom "mániájáv...

Mit kezdjek a lányom "mániájával"? Állandóan, komolyabb indok nélkül orvosról orvosra jár.

Figyelt kérdés

Valahol olvastam erről, hogy ez egy betegség, de nem jut eszembe a neve...


Az a gond, hogy a lányomnak van egy "mániája", hogy elmegy a háziorvoshoz és mindenféle kamu indokkal beutaltatja magát szakrendelésekre és mindenféle vizsgálatot csináltat magán. Már gőzöm sincs, hányféle orvosnál járt... és persze a legtöbbször semmi baja sincs, szerencsére. 21 éves, vajon mi a bánatot keresett a minap egy genetikusnál??? Más egyenesen retteg attól, hogy orvoshoz kell menni meg vérvételre, ő meg mintha kifejezetten élvezné is...


Tudom, hogy furcsa kérdés, légyszi értelmesen válaszoljatok rá!!! Vagy hagyjam a fenébe, menjem csak, ha annyira akar? Csak egyszerűen nem értem, hogy mind ez minek, ennyit még az én anyám se jár orvoshoz, pedig volt több műtétje is... lányomnak pedig semmi baja (igazából sztem csak a szemészhez kéne elmennie, mert szemüveges) és ha egy szakrendelést "kivégzett", már töri a fejét a következőn és persze mindig talál valamit.



2015. szept. 22. 11:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
10%

most hülyén fog hangzani, de a Dr Houseban volt egy rész ahol a nő azért járt orvoshoz mert látta korábban, hogy az anyjával mennyit foglalkoznak és ez "tetszett" neki...

ott mondták is, hogy mi ennek a neve...

lehet, hogy a lányodnál is ez a helyzet?

tehát a figyelem, kedvesség miatt jár orvosról orvosra?

vagy ha megkérdezed mit válaszol, miért?


22F

2015. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Hipochonder, vagyis képzelt beteg. Igazából ez is betegség, de pszichiátriai eset, el kéne vinned...
2015. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

hipochonder

orvosi eset, ezt is lehet kezelni

2015. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
A lányod hipochonder. Az a "betegsége",hogy betegnek képzeli magát. Pszichológusnak kéne látnia.
2015. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Lehet Munthausen kór vagy hipochondria. Pszichológus vagy pszichiáter, mert ez magától ritkán lesz jobb.


Van egy ellentmondó példám is, egy ismerősöm állandóan ezzel szívatott minket, hogy ez meg az a baja, orvostól orvoshoz járt, a leletei negatívak lettek, aztán a nyolcvanhatodik orvos kb. 2 év után rájött, hogy agydaganata van. Felépült, mert korán kiderült, de minket is sokkolt, hogy mennyire megérezte pedig semmi jele nem volt. (bár lehet addig stresszelte magát, hogy beteg, amíg tényleg az nem lett)

2015. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

igazából engem egy vérkép miatt beutaltak a hematológiára és oda rendszeresen járnom kell, de folyamatosan fosok hogy nem lesz e semmi baj ha megyek, illetve bármit észre veszek akkor elmegyek dokihoz, nehogy későn menjek már!

De ha nincs semmi baja akkor tényleg orvosi eset!

2015. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
20%

#5: addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik...

nem biztos, hogy beteg volt 2 éve, de 2 év alatt valamikor kialakult a daganat és időben észrevette az orvos :)


am igen ez volt a House-ba is: Munthausen kór


a nő mindig járkált mindenféle mondvacsinált dologgal (ő idézte elő) és végül tényleg beteg lett, utána gyorsan elment a kedve az ilyenektől...

2015. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

A hipohonder nem élvezi az orvoshoz járást, hanem kórosan retteg a betegségektől és beképzelik azokat.

Ez Munthausen (bocsi ha rosszul írtam) szindróma.

Az orvosok (és a családtagok) extra figyelméért súlyos esetben szándékosan megbetegítik magukat.

Szerintem beszélj a háziorvossal.

2015. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%

Hagyd a fenébe, valamilyen szinten mindenkinek van valami heppje , örülj, hogy nála ezt érzed a legnagyobb furcsaságnak.


Egyébként meg, ha sok jó leletet összegyűjt, az családtervezéskor jó referencia lesz neki.

2015. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
Legalább írnátok le helyesen: Münchausen-szindróma.
2015. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!