Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányom "mániájáv...

Mit kezdjek a lányom "mániájával"? Állandóan, komolyabb indok nélkül orvosról orvosra jár.

Figyelt kérdés

Valahol olvastam erről, hogy ez egy betegség, de nem jut eszembe a neve...


Az a gond, hogy a lányomnak van egy "mániája", hogy elmegy a háziorvoshoz és mindenféle kamu indokkal beutaltatja magát szakrendelésekre és mindenféle vizsgálatot csináltat magán. Már gőzöm sincs, hányféle orvosnál járt... és persze a legtöbbször semmi baja sincs, szerencsére. 21 éves, vajon mi a bánatot keresett a minap egy genetikusnál??? Más egyenesen retteg attól, hogy orvoshoz kell menni meg vérvételre, ő meg mintha kifejezetten élvezné is...


Tudom, hogy furcsa kérdés, légyszi értelmesen válaszoljatok rá!!! Vagy hagyjam a fenébe, menjem csak, ha annyira akar? Csak egyszerűen nem értem, hogy mind ez minek, ennyit még az én anyám se jár orvoshoz, pedig volt több műtétje is... lányomnak pedig semmi baja (igazából sztem csak a szemészhez kéne elmennie, mert szemüveges) és ha egy szakrendelést "kivégzett", már töri a fejét a következőn és persze mindig talál valamit.



2015. szept. 22. 11:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%
Jaaa, hogy Münchhausen... nem értettem, mi ez a Munt-izé :D
2015. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
54%
Na ezért kértem én bocsánatot. Most már meglesz! :)
2015. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%
ezzel az a baj, hogy így is egyes vizsgalatokra hónapos varolista van... elveszi a helyet olyanok elől, akiknek tényleg szükségük van az adott vizsgálatra. sürgősen beszélj vele+pszichológus.
2015. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%
Azt nem értem, hogy a háziorvosnak hogy nem tűnt még fel, hogy hipochonder a lány? Elvileg a háziorvosnak kell beutalnia mindenféle vizsgálatra, tehát az első útja oda kell, hogy vezessen. Neki kellett volna már elküldenie egy pszichológiai vizsgálatra ahelyett, hogy minden egyéb helyre beutalja feleslegesen. Elvileg a háziorvos is orvos, azért ha valami kamu indokra panaszkodik a lány és minden eredménye úgy jön vissza, hogy tök egészséges, akkor már rég nem egyéb helyekre kellene utalgatnia, hanem a megfelelő helyre, ahol ezt a problémáját tudják kezelni!
2015. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben elmennék a háziorvoshoz, úgyis ő utalja be ide-oda és beszélnék vele a lányról, mert ez nem vezet sehova. Ráadásul tényleg másoktól veszi el az időpontokat. Legközelebb utalja pszichiáterhez, az majd segít neki.
2015. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, neki is ugyanolyan joga van az ellátáshoz, mint másnak, aki fizeti a tb-t pff... és inkább menjen semmint idegesítse valami, tudom hogy idegesítő, a sorát ő is kivárja nyugalom :)

A háziorvosával nagyon jóban van, ő is azt mondta neki, ha akarja akkor menjen... mert ha nemet hall, akkor ideges lesz, hogy ő miért nem mehet el. Ez a doki nem fog nemet mondani és elutasítaniva beteget, ha látja h vmi idegesíti, akkor beutalja...

2015. szept. 22. 15:30
 17/27 A kérdező kommentje:
Nekem pedig a háziorvos nem adhat felvilágosítást sem az eredményeiről, sem hogy hová küldte, mert a lányom nagykorú és köti az orvosi titoktartás, ez nem opció.
2015. szept. 22. 15:33
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsáss meg, de az elsöfokú rokonságra,szülökre, gyerekekre nem érvényes az orvosi titoktartás.
2015. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%
Már hogyne lenne érvényes. Normális esetben semmi köze az anyjának ahhoz, hogy hová járkál. Max. kórházban, súlyos betegeknél szoktak az orvosok közvetlen hozzátartozóknak 1-2 infót elcsepegtetni, de papírokat ott se adnak ki.
2015. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nagyon is érvényes, ha megtiltja neki, nem mondhat semmit sem az orvos. Ráadásul a lányon bőven nagykorú.
2015. szept. 22. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!