Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért nem engedi, hogy...

Apám miért nem engedi, hogy fejlesszem a gépemet a saját pénzemből?

Figyelt kérdés

Zenélek már egy ideje... Letettem a szolfézs alapvizsgát, 1 évet furulyáztam, 4 évet zongoráztam és most itthon gitározok videókból tanulva. Kb. ket éve kezdtem el számítógépen is zenélni az Ableton nevű programmal és 3 éve Dj-zek. Van egy kisebb pultom, meg egy fejhallgatóm (össz.:90.000 Ft). A pukt felét én álltam a másikat a tesóm, aki már nem nagyon használja. A fejhallgatót születésnapomra kaptam. Mivel még csak 15 vagyok nem mehetek el diákmunkára, ezért nincs keresetem. A szülinapra kapott összegeket pedig gyűjtögetem és jelenleg van ~155.000 Ft-om.

A jelenlegi hangkártyám egy integrált alaplapi kis vacak amivel meg is voltam elégedve addig, amíg el nem kezdett akadozni a hang zeneszerkesztés közben. Most kinéztem magamnak egy 30.000 Ft-os hangkarit és a saját pénzemből szeretném megvásárolni de apa nem szeretné, mert hogy "jó nekem egy 3000 Forintos is".

Mellesleg (szó szerint) soha se játszok a gépemen, mert nekem az a "játék"/kikapcsolódás, ha zenélek. Igaz, ha egyszer leülök a gép elé, akkor kb. 3órán át ott vagyok de ez szerintem nem nagy időtartam mások 5-6 órájához képest. Számítógépezni csak hétvégén szoktam.

A tanulmányi eredményeim olyan 3-4-es körül vannak. Néha be-be csúszik egy kettes és ötös. Tanulni nem anyira szeretek, de van elképzelésem, hogy mi szeretnék lenni, az ahhoz kellő dolgokat pedig tanulom nagyon...

Szerintetek miért nem vehetem meg a hangkártyát? 15/F



2015. szept. 23. 18:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*szülinapokra és egyéb ünnepekre
2015. szept. 23. 18:41
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ültesd oda magad mellé apukádat, és mutasd meg neki, hogy ez így nem használható, állandóan akad.
2015. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Már megvolt és erre mondta az olcsót ami Skype-olásra biztos jó, de nem arra, amire nekem kellene.
2015. szept. 23. 18:49
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlen hangkártya hiba az akadás. Inkább maga a gép nem bírja, lehet már a windows megfáradt vagy hasonló. Egyébként valóban nem kell stúdió minőségű hangkártya. Nem is 3000ft os de egy 10 000ft kategória az alaplapi kártyától 10x jobb. Én megbántam mikor vettem egy 15 000 rest, mert egyszerűen olyan fokon jó, hogy az életben nem használtam ki.
2015. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is lehet, hogy maga a gép kevés ehhez. Konfig?
2015. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Win 7 Home Premium (eredeti), 4GB Ram most több adatot nem tudok fejből...
2015. szept. 23. 19:07
 7/19 A kérdező kommentje:
A gépekhez kb. nullát értek. Csak a hangtechnikai részhez
2015. szept. 23. 19:08
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt hiszem Intel proc. 2magos de 4ként tud futni
2015. szept. 23. 19:09
 9/19 A kérdező kommentje:
32bit.
2015. szept. 23. 19:10
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

"A jelenlegi hangkártyám egy integrált alaplapi kis vacak amivel meg is voltam elégedve addig, amíg el nem kezdett akadozni a hang zeneszerkesztés közben."

Ezért tényleg fölösleges 30 ezres hangkártyát venned, mivel megvoltál vele elégedve. Igaza van, jó neked egy olcsóbb is. Lehet nemártana újra telepíteni a géped és megszűnne az akadozás.

2015. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!