Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzásba vittem volna és nem...

Túlzásba vittem volna és nem kellet volna ezt mondanom?

Figyelt kérdés

Anyukámmal vitatkoztam mert nem tudja elfogadni, hogy nem tudom a kosárlabdát versenyszerűen folytatni amellett, hogy a tanulmányi eredményeim 4,5 alá menne, szerintem egy erős gimnáziumba elég jó a 4-es átlag.Szóval elkezdte mondani, hogy így egy senki leszek ha nem lesznek jó jegyeim és nem jutok be az egyetemre, nem lesz jó munkám és a többi ezt mindig ráhagytam hisz jó tanuló vagyok és még a kosárlabdához is van tehetségem, de azt már nem engedtem el a fülem mellett, hogy így egy lánynak se fogok bejönni(épp egy szakításon vagyok túl) mert munka és pénz nélkül maradok, erre én elkezdtem mondani a magamét, hogy élje a saját életét legyen ő kitűnő tanuló, legyen jó munkája és valami sportot is űzzön versenyszerűen és mellé még hozzátettem ja ez neked már elérhetetlen mert elcseszted az életed van egy szakmád(cukrász)de már sütni se tudsz, az érettségit letetted estin, de nem lett valami jó és most itt vagy 30 évesen és a férjed tart el szóval ezek után ne te legyél az aki megmondja, hogyan élem az életem.

Kiakadt most nem áll szóba velem és várja a bocsánat kérésemet amire várhat mert én úgy gondolom, hogy ez az ő hibája.

Apukámmal jóba vagyok, de már anyukám beszélt vele és így jött beszélni velem, hogy kérjek bocsánatot hagyjam rá, én megmondtam neki is nem fogok bocsánatot kérni azért amiért nem én vagyok a hibás amit bevallja, hogy nekem van igazam akkor bocsánatot kérek mert nem volt szép amiket mondtam akkor is ha ez az igazság.


2015. szept. 24. 21:03
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
95%
Ha anya 30 éves, te meg már gimis, akkor apuka hamar elintézte anyád sorsát mondhatom.
2015. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Így visszaolvassam lehettem volna pontosabb anyukám 30-as évei végét éli.
2015. szept. 24. 21:09
 3/38 anonim ***** válasza:
57%
Egyet értek az előttem szőlővel..Kérj bocsánatot ha ő akkor a saját életével törődött volna akkor te nem élnél.Ez nagyon durva volt amit mondtál.Megértem,hogy kiakadsz de egy bocsánatkérés jár neki.Ő csak neked akarja a legjobbat.Tudom hogy nehéz nekem is ilyen volt anyukám de így utólag nem is bánom.Senki sem tökéletes van amit le kell nyelni..Persze mondhatod neki ha nem értesz vele egyet de semmi képp nem ilyen módon!!
2015. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%
*szólóval
2015. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
31%
Igazad van abban, amit mondtál. Max a stílusért kell elnézést kérned anyádtól.
2015. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 bithorlo ***** válasza:
90%

Szia!

Én is bocsánatot kérnék, de megkérném, hogy tartsa tiszteletben a döntéseimet. Nagyon szívesen meghallgatom, mert még jó tanácsot, ötletet is adhat, de a saját hibáimból szeretnék tanulni.

Ha meg jól sikerül az elképzelésed, akkor megnyugszik, hogy már elég érett vagy ehhez. De legyél elég érett a bocsánatkéréshez is! 😊 31/N (anya)

2015. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
10%
Látod öcsém, anya is írt.Mondjuk egy cukrászszakmával előbb el lehet helyezkedni,mint egy szaros érettségivel. Majd meglátod.
2015. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, ha anyukád csak magával törődött volna, most nem tanulhatnál egy erős gimnáziumban,sőt valószínűleg meg se születtél volna. Szerinted ki fogja neked fizetni az egyetemet?
2015. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Én pár éve pontosan ezeket mondtam anyámnak amikor a tanulás miatt összevesztünk. (csak ő nem cukrász hanem könyvkötő)

De a többit szinte majdnem ugyanazt vágtam a fejéhez. Anyám is megsértődött. Apum is kijött, hogy kérjek bocsánatot, de megmakacsoltam magam, mert tudtam igazam volt. Akárcsak te. Pár napig nem is nagyon szólt hozzám, szóval megvolt sértődve. Majd azt hittem minden elsimult, mert újra beszélt hozzám szóval gondoltam ennyi volt..Még jól is jött mert attól a naptól kezdve nem erőltette, hogy tanuljak, hogy tegyek nyelvvizsgát, hogy járjak edzésre, hogy ne hagyjam abba a táncot. Ha hazavittem az ellenőrzőmet,és örömmel közöltem, hogy ötöst kaptam X tantárgyból, lerendezte annyival, hogy "alá kell írnom valahol?" nem gratulált, csak tudomásul vette. Amikor mondtam neki, hogy egy kicsit elhíztam mert abbahagytam a sportokat, akkor sem reagált. Csak annyit mondott, hogy "te tudod, hogy mennyit híztál."

Amikor kértem, hogy vasaljon ki nekem valamit, akkor kedvesen megmutatta hol a vasalódeszka, és a vasaló. Majd közölte, hogy ne sértődjek meg, de ő többé nem fog belekotnyeleskedni az életembe ahogy azon a napon kiakadva mondtam neki. Onnantól kezdve úgy élek, úgy alakítom a sorosomat ahogy akarom, így később nem vághatom a fejéhez,hogy miatta csesztem el az életemet. Ehhez viszont az is beletartozik, és szépen fokozatosan magam oldom meg az apró dolgaimat. Ezentúl nem vasal rám, oldjam meg. Főzni még főz, de az extra igényeimet (ami néha szokott lenni, hogy csináljon madártejet, vagy pogácsát stb) már nem fogja csinálni. Ha kell oldjam meg.

Na én azóta piszkosul bánom, hogy nem kértem bocsánatot. Nem azért mert nekem kell vasalni, hanem mert azóta nem motivál, nem mondja, hogy " ügyes vagy".. szóval az lett amire azt hittem jó lesz..

Ha van eszed bocsánatot kérsz, mert lehet szerinted elcseszte az életét, de azért valljuk be: Sokat tesznek értünk, és nem csak a piszkálódás van, hogy tanuljunk...

2015. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon elkeserednék ha a gyerekem ilyent mondana nekem, nincs igazad, abból amit leírtál abból valóban csipkelődött veled édesanyád, de valószínű nem unalmában tette, hanem azért mert azt akarja, hogy neked legyen jó a későbbiekben. Hogy jőssz ahhoz, hogy ilyen lenézően beszélj vele? Szégyelld magad!!!
2015. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!