Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenéves fiúk szülei! A ti...

Tizenéves fiúk szülei! A ti fiatok kb. mennyit költ egy hónapban szépségápolásra? Úgy érzem, a miénk túlzásba viszi.

Figyelt kérdés

19 éves fiúról van szó. Mindig is sokat adott magára, de az utóbbi időben nagyon elharapózott a dolog, a múltkor leültünk a feleségemmel és vele számolni, és eléggé meglepő dolog jött ki.

Szolibérlet: havi 8000 körül jön ki.

Kondibérlet: havi 9000 + vesz fehérjeport, havi 4000.

Fodrász: havi 5000, mert festi a haját, nem tudom, miért.

Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is, mint pl. a sampon, de rengeteg mindent használ, a nagyja azt se tudom, mi. Parfümből pl. millió egy van neki.

Ruhák: havi 10000-15000, szinte minden hónapban vesz új cipőt, meg rengeteg ruhája van.

Ez kb. havi 40000-50000 Ft körül jön ki, amit irreálisan soknak tartok. A feleségem fele ennyit sem költ magára. A másik két fiunknál ez havi max. 10000 Ft.

Ha elmegy bulizni a barátaival, van, hogy 2 (!) órát készülődik.

Egyébként egy helyes srác, sose volt problémája a lányokkal, most is van barátnője, szóval egyáltalán nem lenne szüksége ezekre.

Tudom, hogy a mai fiúk többet foglalkoznak magukkal, mint mi ennyi idősen, de úgy érzem, ez már sok. Viszont nem tudom, mit tehetnék, ez szerintem nem olyan dolog, amit meg lehetne tiltani, pláne, hogy azért szerencsére nem visz ez minket anyagi csődbe.

Egyszerűen csak zavar, hogy ilyen szinten elégedetlen saját magával, és már gyakorlatilag akörül forog az élete, hogy hogy néz ki, naponta több órát áldoz erre.

Szerintetek ez még a normális határon belül van?

Mi tehetnénk mi, szülők ebben a helyzetben?


2015. júl. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
31%
Ha anyagilag nem megterhelő, én nem szólnék. Persze meg lehet tenni, hogy egyszerűen megadtok neki egy havi keretet és azt ossza be saját belátása szerint.
2015. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
gondolom páwa
2015. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
30%
Ne adjatok neki több pénzt, mint a másik kettőnek. Miért jár egy fiú szoliba? Miért kell neki parfüm? Netalán meleg?
2015. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
91%
Egyéb téren (pl. tanulás, önmegvalósítás, társasági élet, családban betöltött szerep) sikeres, elégedett magával? Vagy ezzel kompenzál? A másik kérdés, hogy mennyire járul hozzá ezekhez a költségekhez legalább nyáron? Havi 50 ezer csak szépségápolásra és ruhára nagyon sok, oké, hogy megengedhetitek magatoknak még, és ha a többi gyerek is elvárja, hogy rájuk is ennyit költsetek (ami egyébként valahol jogos elvárás lenne), azt is bírnátok anyagilag? Vagy a nagyfiú fent tudja tartani ezt a színvonalat majd a saját, önálló jövedelméből is?
2015. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%
Ha túlzásba viszi, arról a szülök tehetnek. Egyébként miért jár egy családban az egyik gyereknek több, míg a többinek kevesebb? Mondjuk adtok havi X összeget és abból gazdálkodjon, aztán, ha maga tartja el magát annyit költ, amennyi jut.
2015. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
96%
Azért költ ennyit, mert finanszíroznátok. Meghúznék mindenkivel (!) egyeztetve egy határt, ami mindenkire (!) érvényes, és annyi lenne a keret. Ami felette van, azt egy 19 éves keresse meg magának munkával. Már bocsánat, de ennyi idősen nem kell egy minimálbért kencére költenie egy férfinak ahhoz, hogy kinézzen valahogy. Ha mégis ezt akarja, akkor keresse meg magának (és nem azért, mert nem tudnám kifizetni, sokszorosát is megengedhetnénk magunknak, szimplán csak pénzpocsékolásnak tartom).
2015. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, hogy a kérdésre is válaszoljak: nálam is 3 fiú van, hármójuknak két márkás parfüm, amit csak kiemelt alkalmakkor használnak. Egyéb dolgok (sampon, dezodor, tusfürdő, arcápoló termékek pattanásos bőrre) kb. 10 ezer, fodrász havi ötezer, ruhák változó, nagy átlagban havi 15-20 ezer, minden tétel összesen hármójuknak. Beleszámítandó, hogy a kicsi most van igazán növésben. Nem veszünk gagyi cuccokat, de nincs is 5 ruhásszekrényre való göncük. A nagyobbak diákmunkáznak nyaranta.
2015. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%
Nagy kérdés: MIBŐL telik neki erre? Ha saját pénz akkor az ő dolga. Ha ti finanszírozzátok, akkor vessetek magatokra.
2015. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
83%

Ez szerintem is borzasztó sok!

Nekem éveken keresztül nem maradt egész hónapra összesen ennyi nettóm, és abból kellett enni is, meg telefont fizetni, stb. És én egy felnőtt nő vagyok.


Egy tizenéves fiúnak el nem tudom képzelni, miért kell egy havi fizetést elköltenie magára, ráadásul gondolom ezen kívül ő is vesz ennivalót, megy bulizni... Szóval összességében annyit költ, mint máshol egy család??


Ezt biztosan nem engedném, hacsak nem ő maga keresi a pénzt. Főleg, hogy igazságtalan a másik két gyerekkel szemben.

2015. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
8%
Az én fiam kb havi 4 ezer forintot költ. Bár ő nem tizenéves épp, 20 múlt, de nem lényeg. 4-5 sört vesz naponta és 1 felest, enni keveset szokott, pénz szűkében. Ő munkásember, fizikai melós. nem igazán költ magára, de legalább dolgozik, nem úgy mint mások. Szépségápolásra 0 forintot költ, de őt nem is érdekli a divat meg ilyesmi, nem is ebben a körben van, más ismerősei vannak.
2015. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!