Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az öcsém túl durván rendezi...

Az öcsém túl durván rendezi le a vitákat a szülőkkel és nem is kér bocsánatot mert úgy gondolja neki van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy barátom és mostanában szinte minden hétvégén nála alszok(én 21 a barátom 23éves) emiatt lett is egy vita közöttünk és anyukám között, nem éppen kedvesen fejezte ki magát és a vita felénél ért haza öcsém az iskolából majd a szobájába menet csak ennyit mondott a vita lezárásaként "Már felnőtt ember ha tetszik ha nem már azt csinál amit akar és ez ellen nem tudol semmit se tenni gyerektervezés,házasság és összeköltözésnél tartanak ne avval legyél elfoglalva, hogy minden hétvégén dugják a lányod hanem segíthettél nekik" a végére meg még nevetve hozzátette "a végén még csak engem hív a családból esküvőre és hogy esne az neked" ez rosszul eset anyának,

így a vita köztem és anyukám között lezárult, de így most meg az öcsémmel veszekszik aki mindig kifejezéstelen arccal néhány szóval elintézi, hogy vége legyen a vitának és neki legyen igaza és néha elég durván képes elmondani a tényeket és ha komolyan meg is sérti a szüleink érzéseit akkor se kér bocsánatot.Többször is megkértem már hogy legalább azért kérjen bocsánatot mert elég durván mondta el a dolgokat mindezt úgy mint ha olyan természetes dolog lenne mint a levegővétel, de erre mindig csak annyit mond nincs miért bocsánatot kérnie neki van igaza.Szóval mivel tudnám rávenni, hogy ha igaza is van legalább bocsánatot kérjen, mert így mindenkit eldob akivel jóba van erre is csak annyit mondott, hogy gyakorlatilag lehetetlen, hogy mindenki megutálja és ne hasonlítsam a lányok és a fiúk közötti barátságot egymáshoz mert a lányok már egyforma körömlakk színért összevesznek és több évig nem beszélnek ellenben a fiúk egyik percbe még verekednek de következőbe már mint ha semmi se történt volna.


2015. szept. 28. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most védd meg te! :)
2015. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős az öcséd?

Életre való a kölyök,nem egy hülye gyerek,az biztos.

Itt nem is vele van igazán a gond, inkább anyukáddal,aki elég sötét, már ne haragudj.

21 éves vagy,felnőtt ember.

A testvérednek teljesen igaza van,anyukádat kellene észhez téríteni.

Mondmeg az öcsédnek, hiába van igaza,akkor is az anyjával beszél,adja meg neki a tiszteletet.

Elég fárasztó lehet a testvérednek, ha állandóan neki van igaza,aztán semmibe veszik,mert "ő a kicsi".

Szerintem van elég intelligenciája, mond el neki,tolerálnia kellene mások véleményét, lehetőleg emberi hangnemben.

Mondjuk lehet én is agresszív lennék,ha hülyékkel lennék körülvéve...

2015. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 Igazad van.

Kérdező!

Mi lenne,ha az öcséd mellé állnál néha a vitában,ha teljesen egyértelmű, hogy nem mond butaságot.

2015. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Javitva: nem minden hétvégén hanem minden nap.
2015. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Már felnőtt ember ha tetszik ha nem már azt csinál amit akar és ez ellen nem tudol semmit se tenni gyerektervezés,házasság és összeköltözésnél tartanak ne avval legyél elfoglalva, hogy minden hétvégén dugják a lányod hanem segíthettél nekik"



Már nem azért, de mit siránkozol, mikor megvédett téged? Anyukád az, aki nem normális, 21 éves vagy, felnőtt nő, ha minden jól megy, pár év, és nagymama lesz belőle, ideje felfogni, hogy nem 10 éves vagy... Öcséd szókimondó, ez van, ilyen a személyisége, fogadd el, és örülj, hogy kiállt melletted...


N

2015. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Öcséd határozott, megmondja a véleményét, ez jó, ez kell, annyi az elnyomó szülő. Téged is inkább behódolónak gondollak az írásod alapján.


Az meg, hogy nem tűnik fel, hogy az öcséd ebben a szituációban téged védett, és még neked áll feljebb...hát no comment.

2015. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább örülnöd kellene hogy a testvéred kiállt melletted. Ritka az ilyen tesó!
2015. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt világosan meglátszik: amilyen a család, olyan a társadalom és az ország is.
2015. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Öcséd azért szerepet téveszt, mert a szülők nem a játszótársai, akiknek bármit pofázhat, hanem azok akik eltartják. Apád helyében ilyenkor betakarnám, utána pedig ő felejtse el ezt egyik pillanatról a másikra, mintha semmi sem történt volna...
2015. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ösédnek igaza van, az más tészta, hogy a barátaimmal nem beszélek ilyen stílusban, nemhogy az anyámmal.
2015. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!