Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsit hosszú lesz, előre is bocsánat.


Szóval szüleim kiskorom óta túlságosan féltenek. Amikor kicsi voltam még megértettem, de mostanra kezdett nagyon zavaróvá válni.

Alapjáraton nem vagyunk túlságosan gazdagok, de mindig próbáltak nekem mindent megadni. Már nem egy ember hívott sznobnak amikor nagyon nem vagyunk azok. Alig van pénzünk valamire, külföldre is csak akkor jártunk amikor kicsi voltam mert akkor állítólag olcsóbb volt, most pedig arra is alig telik hogy az országon belül elmenjünk valahova is.


Amikor általános iskolába jártam, mindig elengedtek osztálytársaimhoz stb. Tavaly kezdtem a középiskolát, megismerték az új barátaimat és azóta folyamatosan azt hajtogatják hogy ne ilyen trógerokkal barátkozzak, belevisznek minden hülyeségbe.


2 éve vagyok együtt barátnőmmel és egészen idáig semmi bajuk nem volt vele, de megint elkezdték, hogy ez a lány túlbuzgó, nem lehet bízni benne. Pedig igen is normális, és igen élünk nemi életet, de eddig semmi baj nem adódott belőle. Természetesen ebből is csak a felhajtást csináltak, amit egyébként meg is értek, de nem kéne mindig mindenből jelenetet rendezni.


Egy jobb fajta iskolába járok, megjegyzem nem mindenféle tróger közé, van angolból nyelvvizsgám plusz a jegyeimmel sincs baj, bár így is sokat mondogatják hogy többet kéne tanulnom.


Nem járok el minden nap bulizni, nem cigizek, nem iszok alkoholt, nem drogozok, nem is vágyom egyikre sem.

Volt egy időszakom amikor nem jártam el szívesen emberek közé, mert apa részéről spanyol származású vagyok, így sok rosszindulatú megjegyzést is kaptam, de ez inkább akkor volt jellemző amikor általánosba jártam, viszont egy idő után abbahagyták és amikor középiskolába kerültem, egyáltalán nem szekáltak vele. De szüleim ebből is képesek voltak tragédiát csinálni, volt amikor be akartak olvasni azoknak az embereknek, akik cs.sztettek.


Augusztusban tervezünk barátnőmmel elmenni nyaralni, van a szüleiknek házuk ahová tudunk menni, de igen, itt jönnek megint a képbe a szüleim. Szerintünk nagyon nem kéne vele menni, rossz hatással van rám, nem akarják hogy azzal a bejelentenivalóval jöjjünk haza hogy nagyszülők lesznek stb. Esküszőm ez a viselkedésük egyre rosszabb lesz, mindenben a legrosszabbat látják, holott mi csak nyaralni akarunk. Ennyi.


Egyszer áthívtam magamhoz pár osztálytársamat, szinte már suttogva beszéltünk, és a filmet is a lehető leghalkabban néztük de anya azzal jött át hogy hangosak vagyunk. Tudniillik még a légyzümmögésre is simán felkel.


Már így is túl sokat írtam, és köszönöm aki idáig olvasta, de még egy utolsó dolgot megemlítenék. Valószínűleg karácsonykor megyünk Spanyolországba mert apának a rokonai szeretnének látni. Anya leszögezte, hogy én még kicsi vagyok, itthon maradok, akár tetszik akár nem. Apának egyébként semmi ellenvetése nincs, sőt nagyon szeretné hogy én is jöjjek. Erre szüleim elkezdtek vitatkozni, ami még most is tart.

A lényeg hogy elég idegesítő hogy a legtöbbször nincs beleszólásom semmibe.


16/f


2015. júl. 14. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a szövegben nem említetted, így gondolom nincs testvéred, és mivel egyke vagy, így féltenek, hogy lassan felnősz, elhagyod a családi fészket, és elveszítik a gyereküket, sajnos van ilyen, légy megértőbb a szüleiddel, de ne alázkodj előttük, éreztesd velük, hogy mindig a gyerekük maradsz, de ha beleszólnak az életedbe, akkor csak taszítod őket, hidd el ezeket megérzik :)

Most annyira divatba jött ez a boyracerkedés meg a gyorsulási verseny, most is volt katasztrófa belőle, biztos féltenek attól is, hogy netán egyszer kipróbálnád, balul sülne el.

2015. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Gratulálok a nyelvvizsgádhoz!

Mást nem tudsz csinálni és a sarkadra állni,hogy igenis,akarsz menni Spanyolhonba,te is szeretnéd látni a rokonokat.Lassan felnőtt ember vagy,nem baj,az,ha egy férfi tud határozott lenni,sőt.nem lesz könnyű leválni róluk,most szólok.Nekem se könnyű az enyémeimről az ő részükről,pedig 21 éves vagyok és messz járok fősulira.Én le tudnék válni róluk érzelmileg,de őnekik még mindig a kislányuk maradok,akit félteni kell.

2015. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos az èn szüldim se voltak anno külömbek..annyit tudsz csinálni esetleg hogy lègy velük határozottab :) Egyèbkènt lehet hogy ez nem idetartozik de irtad hogy fèlig spanyol vagy..küldesz esetleg kèpet ? :)
2015. júl. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Jöhet nekem is az a kép :) Jóképűek a spanyol hapsik,már ennyi idősen is ;)

2-es voltam

2015. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kérek képet akkor már :D
2015. júl. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Micsoda "lavinát" inditottam el ezzel a kèp kèrèssel :) :P
2015. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
akkor már én is kérek képet :D :)
2015. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!