Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan, hova és kihez tudok...

Hogyan, hova és kihez tudok SOS elköltözni lakbér meg minden nélkül Pestre azért, hogy a veszély az életemről eltűnjön?

Figyelt kérdés

Anyám elképesztően veszélyes az életemre. Azt mondja, 18 éves elmúltam és emiatt szarik rám. Magasan tesz arra, hogy beteg vagyok, zsarol engem, hogy vagy kimegyek a boltba (lázasan) vagy pedig nem lesz hajlandó fizetni a bérletemet. Eközben folyamatosan provokál, becsmérel és sérteget. Hajléktalanná akar tenni, pedig képzésre járok és tanulni akarok, de nem hagyja, mert mindig beül a számítógépembe és lesz*rja ezt is, hiába mondom neki. Ráadásul magában beszél olyanokat ami idegesít engem, mert engem sérteget.


Szeretem anyámat de el akarok itthonról menekülni, mert nem akarom Őt bántani sehogy. Elegem van a konfliktusokból. Nem ismerem a családjogi szarokat, de érzem és tudom, hogy anyámnak nincs igaza, mert mindig mindent megteszek és ő az aki szarik a dolgokra. És nem is tagadja...


2015. szept. 29. 13:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Sehova.

Te pedig dolgozzál és menj albérletbe vagy bérelj egy szobát. Mellette is tanulhatsz még.

2015. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Mindenütt kell alkalmazkodni valakihez, ha pedig ingyen befogadnak, akkor még lázasan is illik elmenni a boltba.

De milyen veszélyről beszélsz?

Eltart, nem? Belenéz a számítógépedbe. És, akkor mi van?

Tanulni akarsz..Meddig tartson el?

Veszély? Dolgozz, menj albérletbe, ott majd csak a főbérlő szól a dolgaidba. Legyél a magad ura, és ne háborogj.

2015. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Dolgozni mennék, de nem vesznek fel sehova. Albérleti dolgokat nem tudom hogy működnek, ráadásul milliókat kérnek az ilyenekért. Csinálnám a dolgokat, de folyton provokál engem anyám és veszélyezteti a létemet. Nem bulizok, nem lógok, tanulok ezerrel és lázasan is kimennék, de nem bírok.
2015. szept. 29. 13:11
 4/24 A kérdező kommentje:
A legnagyobb veszély az, ha hajléktalanná tesz engem. Ha nem tudok a képzésre járni ami az egyetlen kiút ahhoz, hogy EGYÁLTALÁN munkát kapjak és saját lábra álljak... akkor az életben többet nem tudom elhagyni a házat. Mert az is pénzbe kerül, annyira elszigetelt a környék.
2015. szept. 29. 13:13
 5/24 anonim ***** válasza:
19%
Csináld azt mint a többi lány ilyenkor..Törleszkedj oda valami lakással rendelkező magányos sráchoz ,legyél a barátnője aztán nagyon gyorsan vetesd el magad és biztosítsd be a helyzetet egy korai gyerekkel. Probléma megoldva.
2015. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az 5-sel :)

Anyukáddal lehet, hogy semmi baj nincs.

Csak elege van már a hülyeségeidből.

2015. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

Én a többiekkel szemben, együttérzek veled.

Segíteni nem tudok. Nehéz út áll előtted, főleg, ha egyedül állsz a világban. Talán valami tanácsadó szolgálatot keress.


Pesten biztos találsz valami munkát, munkásszálló is lehetséges, nem tudom mennyire biztonságos. De mintha ott nem lenne kaució, ennyiből egyszerűbb.

2015. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Jézusom, az egész írásodból süt az ostobaság... Neked aztán fogalmad sincs semmiről, igaz? Ingyen pedig sehova sem mehetsz, és örülj, hogy van, aki eltart...
2015. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Amire te gondolsz, az a hajléktalanszálló. Na oda lehet menni ingyen. Ja, hogy igényeid is vannak? Az viszont akkor nem lesz ingyen, dolgozni kell. Aki nagyon akar, az talál valamit, gyárban vagy egyéb, nem épp felemelő helyen. De munka, ha tényleg annyira menni akarsz, nem igen válogathatsz. Egy aljamunkából már ki tudsz fizetni egy szobát (nem, véletlen se milliókba kerül), ahol persze alkalmazkodni kell a lakótársakhoz, bérbeadóhoz és betegen se szolgál ki senki, mert egyedül vagy. A bérletedet is magadnak kell megvenni, mert más nem fogja. De ezzel elég sokan így vannak...

Én megértem, hogy nem érzed magad jól otthon. De hidd el, ha máshova mész, ott is alkalmazkodni kell, nem mindenki a te igényeidet lesi, főleg ha az asztalra nem raksz le semmit. A kérdésből világosan látszik az is, hogy nem anyukád az egyetlen vétkes fél a helyzetben... szerintem ezen gondolkozz el azért.

2015. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Ingyen max hajléktalan szállóra mehetsz, bár a normális helyek ott is fizetősek. Nem hagy tanulni mert beül a számítógépedbe? Lázasan arra van erőd hogy gépezzél? Lehet, hogy én vagyok az elavult, de úgy tudom képzéseken adnak könyvet amiből tanulni kell.
2015. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!