Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim miatt...

Mit tegyek ha a szüleim miatt kikészülök, de még van 1 évem itthon?

Figyelt kérdés
Már korábban is írtam ki elég sok kérdést. Az a bajuk hogy olyan barátom van akinek nincs diplomája, mert nekem nem a pénz számít, de mindennap üvöltöznek velem hogy semmire se fogom vinni mellette és engem is folyamatosan szidnak. Egy héten párszor suli után is találkozunk pár órára ami szerintem teljesen természetes dolog, de ők emiatt is terrorizálnak folyamatosan. Becsúszott pár rossz jegy, de nem amiatt mert találkozunk, de most idebgbetegek és folyamatosan csak bántanak és fenyegetőznek hogy intézetbe adnak. Ahogy ismerem őket meg is teszik, mindenbe hibát találnak bennem és ezt már nem bírom tovább....megfenyegettek azzal is ha nem szakítunk, akkor is beadnak intézetbe..gyűlölöm őket, legszívesebben már most elmennék, de még ki kell bírnom 1 évet. Idáig is folyamatosan tiltottak mindentől, ha találkoztam barátokkal akkor is fizikailag bántottak, egyedül akkor hagyták abba a durva fizikai bántalmazást mikor elszöktem barátomékhoz és anyukája beszélt velük ha még egyszer bántanak akkor felhívják rendőrséget. Most is foyamatosan megaláznak. Szerintetek mit tegyek? Kibírhatatlanok az itthoni állapotok. 17/l
2015. okt. 3. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Sok eszük lehet a szüleidnek, már ne haragudj, jönnek itt a diplomával, de az nem jut eszükbe, hogy 17 éves korában még nem annyira biztos, hogy egy életre tervez valakivel az ember lánya?

Lehet, pár év múlva elmúlik ez, rájöttök, hogy tényleg nem vagytok egymásnak valók, (általában a lányok gondolnak a jövőre ilyen téren) és akkor vége?

Elég korlátolt szüleid lehetnek, őket kellene inkább fizikailag bántalmazni...

Addig tényleg kérj segítséget a barátod anyukájától, szüleid nem normálisak.

2015. okt. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most nem azért,de a szüleid jó balekok. Azt várják hogy más tartson majd el?:D vicces amúgy a sok bántalmazás,terrorizálás miatt még sok pszichés bajod is lehet :(
2015. okt. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Nincs diplomája, mert neked nem a pénz számít...


Neked sincs sokkal több eszed, mint a szüleidnek. Szerinted diploma nélkül nem lehet jól keresni?

Elárulom, lehet. A férjem asztalos vállalkozó. Elég sok diplomásnál keres jóval többet.

2015. okt. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A szüleidnek meg joguk van kihívni a rendőrséget, ha elszöktél és nekik adnak igazat a rendőrök. A barátod vegyen el feleségül és így nagykorú leszel és csináljátok végig a gyámügyes vizsgálódást is, hogy van hol és miből megélni.Vagy bírjál ki egy évet a szülőknél még 18 éves korodig.Én utóbbit választanám.Mert a szüleid a javadat akarják, csak hirtelen emberek.Beszéld meg velük, ha nem megy fordulj családvédelemhez az önkormányzatnál van.Majd akkor ő kijár hozzátok és rendbe teszi a kapcsolatotokat a szüleiddel csak együtt kell működni vele.Ez a cél és nem az, hogy elüldözzenek a háztól téged idegenekhez.
2015. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Javamat akarják és csak hirtelen emberek, ezért volt hogy lila foltokkal mentem suliba? És akkoris azért kaptam mert 2 órára találkoztam barátommal. Ha valaki szerint ez jogos volt, akkor tényleg csak velem van a baj...de egyszer 2 évvel fiatalabb tesómnak is lesz barátja és nem szeretném ha neki is ugyanazt kéne átélnie mint nekem.
2015. okt. 3. 08:49
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha most hátat fordítasz nekik, ne várd, hogy valaha is támogatnak téged, valamiben.A hegy nem megy Mohamedhez. Te vétkeztél( barátodal), neked kell korrigálnod valahogy.Ez miatt most haragszol, lázadsz, de ha tudnád, hogy az a legerősebb ember, aki önmagát és érzéseit legyőzve meg tud bocsájtani a másik embernek és rossz cselekedeteinek.Suliba járj az a lényeg, Meg, hogy legyen végzettséged.Ja és védekezz a nem kívánt terhesség miatt, akkor nagy baj nem lehet.
2015. okt. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
sajnálom..:( egy kicsit átérzem, mer nekem is még egy év kell ahhoz h elköltözhessek a nővéremmel... szerintem az nagyon nem oké h 17 éves létedre vernek, kerüld el őket, énis ezt csinálom. Az h szerintem nem nagyon gondolsz a jövődje az megint más, ha nem hagynak békén esetleg nyugtatgasd őket.
2015. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Költőnő? ***** válasza:
egy-két embernél komolyan van baj a toronyban... Én még mindig megdöbbenek, de őszintén, h ilyen emberek tényleg léteznek.
2015. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasva a kommenteket csak ámulok és bámulok! Hogy akarnák már a javát azzal, hogy bántalmazzák és megalázzák, valamint ovodásként kezelik? A szülők nem hirtelen haragúak, hanem pszichopaták! Úgy beszél itt néhány ember mintha csak egy pofonról lett volna szó. De gondolom ha már rendőrséggel fenyegették őket, akkor nem éppen egy hirtelen felindultságból lekent pofonról van szó! Az én értékrendemben nem megengedett a pofon sem. Nem csak azért nem, mert fájdalmat okoz, hanem mert szörnyen megalázó. Senkinek sincs joga bántalmazni a saját gyerekét sem. Egyes szülők tulajdonként kezelik a gyereküket, és azt hiszik azt csinálnak vele amit akarnak, aztán meg a bíróságon csak hápognak. Kérdező, ha teheted minél hamarabb szakadj ki ebből a kötnyezetből.
2015. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusom betegek a szüleid. :S Én 16 évesen már 50km-rel arrébb ott aludtam pasimnál.

Csoda hogy még birod. Vagy menj intézetbe de elötte gyámügyhöz hátha meg is birságolják őket valahogy vagy muszáj lesz kibírnod amíg be nem töltöd a 18 at.

2015. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!