Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szégyen ez egy anyától?

Nem szégyen ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Régen:

- A gyereke eladja a ruháit vagy ki van égetve cigarettacsikkel.

- 15 évesen iszik, cigizik, hajnalokig odavan.

- Bömbölteti a zenét, amiért már a szomszédok is szóltak, de anyuka csak nevetgél rajta, hiába szól a gyerekre, az visszatekeri a hangerőt.


Most:

- A már felnőtt gyereke felháborodik azon is, hogy neki ki kell dobnia a szemetet a kukába.

- Beszólogat, hogy mekkora mocsok van a lakásban, de egy gyufaszálat nem tenne arrébb. Annyit mondd csak, hogy "fúj de büdös a wc, tiszta okádék", aztán megy tovább.


Ja, és ha anyuka bármi nevelő célzatú beszédet akarna mondani a gyerekének, az pedig egy "fogd már be a pofádat"-tal otthagyja, akkor is csak nevetgél, mintha ez milyen vicces lenne.


Én ezek közül bármelyiket megcsináltam volna, olyat kaptam volna, hogy azt nem teszem zsebre.


Nem szégyen ez, hogy egy anyát ennyire nem tisztel a gyereke? Főleg úgy, hogy ő csak nevetgél ezeken a dolgokon?


2015. okt. 3. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenki alkalmas szülőnek.
2015. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Miért, apja nincsen a gyereknek? Anyuka lehet, hogy kínjában nevetgél, mi a fenét tud csinálni egy ilyen kölyökkel? Verje agyon? Akkor az lenne a baj.

Nem minden nőben van meg a kellő mértékű agresszivitás, kamaszfiút nőként megfogni úgy, hogy apuka nem folyik bele a nevelésébe, igényel keménységet is. Ki lehet húzni a konnektorból a hangszettet, akár lecsapni a szobához tartozó biztosítékot, megvonni a zsebpénzt, nem pótolni az elcseszett ruhadarabokat, de ehhez kell a határozott, erős fellépés. A felnőtt gyereket meg ki lehet vágni a lakásból, ha nem tetszik neki a rendszer, más kérdés, hogy akkor meg ezt rónátok fel a nyomorult anyának.

2015. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem most kellene nevelnie,már késő.
2015. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az apja hol van? Láttam én olyat hogy a nő majd beleszakadt, mindent megtett hogy jól nevelje a gyereket - csak a férje, és az apósáék sorozatosan megengedték a gyereknek azt amit az anya tiltott. (és mivel dolgozott, nem ellenőrizhette folyamatosan mit csinál a gyerek) persze most az anya a hibás mert nem nevelte meg a gyereket.

Szóval: nem csak az anyán múlik.... A gyerek meg persze hogy ahhoz húz aki mindent megenged neki.

2015. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Anyuka (es apuka is ha volt/van) meg kiskoraban kellett volna megnevelnie azt a gyereket es akkor nem lenne ilyen. Az o hibajuk, senki mase.
2015. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5-ös, te akkor még nem láttál közelről kamasz gyereket. Nagyon el tudják vinni a hülyeség felé a kortársai, nem könnyű jól kezelni. Azt nem vitatom, hogy sokat tesz a nevelés, amit gyakorlatilag születésétől kapott, de láttam már jó családból származó, nagy gonddal, szeretettel nevelt gyereket kamaszkorban tökéletesen kifordulni magából.:-( Iszonyúan sérülékeny, kemény időszak ez, ha valamikor, akkor kamaszkorban nagyon fontos az apa szerepe.
2015. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

A felnőttkori viselkedés problémák gyökere szinte mindig a gyerekkorban keresendő, a nem megfelelő nevelésben.

Anyuka mit csodálkozik,ha nem tiszteli a gyereke?

Lexarta gyerekkorában,a gyerekben egy nagyon erős düh,csalódottság lehet az anyja irányába, ami talán soha nem oldódik fel...

Igen,ez az anyára nézve szégyen,hogy a gyereke látszólag kicsit sem tiszteli.

2015. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

utolsó, te helyből vagy ilyen okos, vagy nekifutásból?

"Lexarta gyerekkorában"

ott voltál?

és ha apuka mondjuk lelépett, és anyuka másodállást vállalt, éjjel-nappal gürizett, hogy a gyereknek legyen mit enni, meg legyen tiszta ruhája?

azt hiszed, mert veled nem foglalkoztak, már biztos másnál csak így lehet, és sehogy máshogy?

annyira korlátoltak az emberek, olyan sokan saját magukból indulnak ki, azt hiszik, csak az lehet jó, amit ők kitalálnak. ezek az emberek általában nem túl magas IQ-val rendelkeznek, az ilyen oldalakon nem is nehéz kiszúrni őket.

2015. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

rengeteg "családban" vannak ilyen elkényeztetett gyerekek, és ilyen "anyák"

különösebbek nem tudunk mit csinálni, ez az ő dolguk, és ők is sínylik majd meg.

2015. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8 te lendületből vagy ilyen okos?

Képzeld,engem a Nagyszüleim neveltek,szinte majomszeretben, mondjuk utána kezdődtek a gondok,mikor már nem velük laktam,de ez most mindegy.

Egy 15 éves gyerek cigizik, iszik.

Ez mégis kinek a hibája lenne nagyokos?

Ugyanaz a gyerek,más környezetben, más szülőkkel felnőve, később egészen más ember lehet.

Valóban nem tudjuk a pontos körülményeket,de szerintem nincs az az élethelyzet, életkörülmény,ami felmentést adhat egy anyának a gyereke elhanyagolására.Szerintem.

Egy szülő 18 éves koráig felelős a gyerekéért,nem 5, nem 10, nem 15.

Szerintem.

2015. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!