Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, hogy a szülők...

Normális dolog, hogy a szülők a 16 éves érett lányukat képesek nem elengedni egy olyan eseményre, amit a gyerekük már hónapok óta vár, illetve szabályozni neki a "működését"?

Figyelt kérdés

Apámmal egyszerűen képtelen vagyok szót érteni, ha tehetné, sehová nem engedne, barátaim se lehetnének. Anyám se sokkal jobb. Folyton védeni próbáltak a káros szokásoktól, melynek az lett a vége, hogy az összes kolis pénzem piára szórom el. A jegyeim a gimiben jelentősen megromlottak, hiszen elkezdtem végre kitörni, de itthon nem képesek elfogadni a nem színötös bizonyítványt. Arra vagyok beállva, hogy késő este tanulok, de ez nekik nem tetszik, és haza ezen nem változtatok, még annyira sem engednek sehová, mint ennyire (eddig is csak a városba engedtek ki mindössze ötig, a városban pedig nincsenek is barátaim már). Ha meg emiatt rossz jegyet viszek haza, emiatt áll ugye a bál. Sehogy sem jövök ki jól, iszonyatosan konzervatív szülőkkel vagyok megáldva. 14 éves öcsém is egy nyomorék (elnézést a kifejezésért); látszik rajta, hogy anyuci pici fia, folyton melegítőben járkál, beszélni nem tud, egész nap kockul vagy tanul.


A kisregény után ez volna a kérdésem: mit tegyek, hogy végre szebb életem legyen ebből a szempontból? Nem bírom már ezt tovább...



2015. okt. 4. 01:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
68%
mit rísz
2015. okt. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%

Érettnek max testileg vagy érett, aranyom...

Szállj szépen magadba és próbálj meg alkalmazkodni, szegény szüleidnek elég lehet a bajuk veled.

Sok idő még, hogy tényleg érettnek legyél mondható.

2015. okt. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Egy 16 éves érett lány esetében elengedném az eseményre.

Téged viszont semmi szín alatt, te nagyon gyerek vagy.

Piálsz, visszaestek a tanulmányi eredményeid, mégis mit vársz? Az öcséd legalább tanul, és ő a "nyomorék"?

Még sokat kell fejlődnöd, pici lány.

2015. okt. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

pont ez a szülő dolga

mikor a gyerek piálni kezd meg rontani kő kemény határokat huzanak

ha nem lennének te már rég egy rehabon ülnél

a szomorú az hogy ezt fel se fogod

2015. okt. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
77%
16 évesen még kislány vagy, semmiképp nem érett, hiába akarsz felnőttesnek tűnni. Én is féltenélek.
2015. okt. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%

Arra senki se figyel hogy miért kezdtek el romlani a jegyei és miért kezdett el inni? Konkrétan bezárják, nem akarják engedni hogy barátai legyenek. Márpedig pont ebbe a korba fontos hogy egy fiatal barátkozzon. Ugyanilyenek a szüleim, csak engem sokszor fizikailag is bántalmaztak. Igaz nekem jegyeim nem romlottak le és nem kezdtem el inni, de tudom hogy az ilyen szülők milyen mélyre tudják taszítani a gyereket folytonos tiltásaikkal és azzal hogy a négy fal közé akarják zárni. Kedves Kérdező! Azt tanácsolom hogy próbálj meg tanulni, ugyanis ha lerontod jegyeidet akkor nem velük tolsz ki hanem magaddal. Az ilyen szülők még 20 évesen is tiltani akarnak mindent, de ha nincs jó végzettséged akkor nem fogsz elég jól keresni ahhoz hogy minél hamarabb elköltözhess, márpedig az ilyenekkel szemben ez az egyetlen megoldás, ugyanis hiába kezdesz el inni meg ilyenek, tapasztalatból mondom hogy sose fognak változni akármit teszsl. Szóval figyelj oda a tanulásra, szokj le az ivásról és akkor talán látják hogy komolyabb vagy. Ha pedig jók lesznek a jegyeid és nem iszol, akkor nem lesz semmi okuk hogy tiltsanak, szóval még ha nem is engednek akkor is tovább találkozhatsz barátaiddal. Tudom milyen nehéz, mennyi feszültség felgyülemlik benned, de kitartás, gondolj arra hogy ez nem mindig lesz így és addig ne tedd tönkre magad miattuk!

17/l

2015. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
38%
Nem, nem normális, és sajnos látható, hogy ennek a fajta "nevelésnek" mi lesz az eredménye.
2015. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%
17-tel nagyon egyet kell, hogy értsek. Magad alatt vágod a fát. Kicsit tanulsz, bekerülhetsz vlmi világ végi egyetemre, és elhúzol. :) Ez a megoldás. Tudom, hogy miről beszélek, elhiheted!
2015. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg érett kiscsaj vagy, nem is értem, szüleid miért nem fogják ezt fel!

Bánatodban szeszelsz, de aztán késő este tanulsz(!?), és mégis romlanak jegyeid. Ráadásul még a szeszt sem a te pénzedből veszed, vagy ha igen, az már nagy baj! Az amolyan "sarki pénz"!

Biztosan látod -érettséged láttatja- hogy manapság már kevés fizikai munkahely van, tehát nemkell attól félned, hogy tanulatlanságod miatt majd kapálásból kell megélned!

Az állam gondoskodik polgárairól, a közmunkások sorában lesz helyed.

Ne tanulj, bulizz!

A rendes szülő még a piálást is elnézi kislányának, sőt, ha egy kis hiba becsúszik, még az abortusz költségeit is állja, vagy pedig örömmel és dalolva felneveli a kiskrampuszt.

Ne tanulj, bulizz! A gödör alján van hely bőven!

2015. okt. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
84%

Azért korlátozták, mert ismerik és pontosan tudták, hogy hajlsmos a barom viselkedésre. És tessék, igazuk van.

Engem sem engedtek semerre 15-16 éves koromig, mégsem ittam soha, tanultam is.

Elég hülye dolog azt mondani hogy a korlátozástól vedel és nem tanul. Nem. Azért, mert egy éretlen kis csitri, aki ettől hiszi nagynak magát. Ha engedték volna 14 évesen bulizni, hát már akkor elkezdte volna a nagylánykodást...

2015. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!