Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőltetik az evést?

Miért erőltetik az evést?

Figyelt kérdés

Nem tudom a szüleim, a férjem szülei és a nagyszüleim kajáját is a békesség kedvéért megenni, mert már az egészségemre van káros hatással. Járok segíteni minden héten hozzájuk és mindenki etet. Egyfolytában azt hallom, hogy "úgy szeretem nézni ahogy eszel, mert máshol biztos nem kapsz" ezek nagyszüleim, "egyél már, egésznap éhen vagy" ezek szüleim, párom szülei meg "nem tetszik hogy sosem eszel ha itt vagy, direkt sokat főztem nektek, stb". Legalább 15 kg híztam az elmúlt fél év alatt... Ha nem 20at. Nem bírok lassan már hosszan sétálni sem, fél óra erőltetett menet után már semmi erőm csinálni a többi tornámat. Mind azt szajkózzál, hogy az az egészséges ha eszek, holott ez a mennyiség már durván egészségtelen. Sírnak, veszekednek, egymást szidják ha azt mondom nem kérek enni. El fog durranni az agyam ha még egyszer meghallom a siránkozásukat.

Mit kéne csinálnom? Őket öljem meg, vagy magamat?



2015. okt. 5. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Na igen, sokan a szeretet megnyilvánulásának az etetést gondolják, csak még nem szoktak hozzá a mai helyzethez az evéssel kapcsolatban.

Nekem is van hasonló ismerősöm, ő is képes bárhol, bármikor agyonetetni, ha tetszik, ha nem, de én már mondtam is neki, erre azt mondja, ez nem sok, inkább le kéne mozogni, nem csak ülni egész nap.

Végül is igaza van teljesen.

Jó emberek ők, ők így szeretnek.

2015. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, annyira tipikus.

Anyósnál ha nem szedek háromszor mindenből, akkor csak néznek hogy milyen keveset eszem (miközben a súlyomhoz pont eleget). Ha kínálnak, azt mondom köszönöm nem kérek többet. Ebben meg is áll a dolog. Nálad sem kellene ebből problémát csinálni, letömni nem fogják a torkodon. Veszel amennyit akarsz, aztán felállsz ha végeztél. Egyszerű. Az a durva, hogy inkább híztál 20 kilót, mintsem kinyitnád a szád.

2015. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha férjed van, feltételezem, hogy felnőtt vagy. Akkor oldd meg!
2015. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez csak hiszti az elején hangosak, aztán lassan elhalkulnak, mint a gyerekek. Szóval mondj nyugodtan nemet és ha megy a hiszti közlöd,hogy már dugig vagy tömve és ha ezt nem fejezik be, akkor távozol. Persze ehhez is kell tartanod magad. Ezt addig folytatod amíg le nem állnak, az eleje nehéz lesz,de végül leállnak.
2015. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben muszáj erőszakosnak lenned, még akkor is, ha megsértődnek. Megmondod, hogy nagyon sokat felszedtél mostanában, ezért fogyókúrázol. Csak akkor fogsz enni náluk, ha olyan ételeket főznek, amit megehet az, aki fogyókúrázik. És ehhez tartod magad. Talán könnyebb a fogyókúra "mögé" bújni, ami végülis nem is ártana, ha tényleg 20 kg. felesleg van rajtad. Egyébként miért gondolják, hogy egész nap éhen vagy???
2015. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Azt rontottad el, hogy eddig belementél.


Én anyukámnál és az anyóséknál is kezdetektől egyértelműen jeleztem, hogy ennyi elég volt, köszönöm szépen, nagyon ízlett, de nekem ennyi fér be. Szerencsére a párom is rákontrázott, hogy "igen, otthon is mindig ennyit eszik".

És megszokták.

Az első pár alkalommal még kínálgattak, de szerencsére nem sértődtek meg, amikor kedvesen elhárítottam, és maximum kivételes alkalmakkor szedtem másodszor is.

A pozitív kommunikáció fontos, a "nincs az az isten, hogy legyűrjek még egy falatot a sült krumpliból" helyett a "kaphatnék még egy kanálkával inkább abból a mennyei salátából?" is segít.


De pár alkalom után természetes lett anyósnak is, hogy én mennyire vagyok kalibrálva, mondjuk ő is kisétkű, de három óriási pasi közt élte az életét, akik mind rengeteget ettek, úgyhogy meg kellett szoknia a látványt, hogy valaki annyit eszik a főztjéből, mint ő. :)


Neked ugyanezt a következetességet ajánlom. Azért szerintem kicsit sarkítottál, nem hinném, hogy zokogva a földhöz vernék magukat, ha egyszer nem szedsz rá még egy lapáttal a tányérodra.


Az elhízást meg ne kend rájuk, az a TE felelősséged, mozgással, otthon kiegyensúlyozott étkezéssel karban tudod tartani a súlyod.

2015. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Most írok egy hasonló sztorit... Párom szülei inni szeretnek, mindig van otthon valami alkohol náluk. Régebben többet jártunk át, mindig kínáltak, hogy igyak. Az elejétől kezdve nemet mondtam. Akkor is a ,,de csak egy pohárral" szöveg ment. Arra is nemet mondtam, mert nem kértem. Felnőtt vagyok, el tudom dönteni, iszok-e vagy sem. Ugyan ezt kellett volna tenned már az elején, nemet mondani a több kajára. Ennyire egyszerű a dolog.
2015. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

A mozgásnak semmi értelme, szar kajákból nem lehet várat építeni. Ha ennyi fost eszel, napi 30 órát kéne mozognod, hogy elégesd.


Mondd meg, hogy nem. Mondjuk nekem szerencsém van, mert anyum madárétkű, ő egy fél tányér levestől már gombolná ki a gatyáját. Nincs az a hisztis vénasszony, aki rá tudná venni még egy kanál ételre.


A legrosszabb tényleg felnőttként nemet mondani, mert amíg 15-16 éves voltam, szó nélkül kivonultam, ha erőltették a dolgot, de arra fogták, hogy tini vagyok. Most meg már nem "hisztizhetek", elmondom százszor, hogy köszönöm, elég volt, finom volt, nem kérek többet, akkor is beleszedik a tányéromba, ha meg elsétálok, én vagyok a paraszt.


(Mellesleg nálam duplán ment a terror, mert kövér voltam, több felesleggel, mint te. Valamiért a buta parasztasszonyok azt hiszik, minél nagyobb rajtad a hájtömeg, annál több pörköltre van szüksége a szervezetednek. Megsértődtek, ha nem ettem, aztán meg kiröhögtek, hogy kövér vagyok. Én őket ölném meg.)

2015. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A mozgásnak semmi értelme, szar kajákból nem lehet várat építeni. Ha ennyi fost eszel,..."


Már bocs, de arról szó se volt, MIT eszik.

2015. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, tényleg nem tudjuk, mit eszik... A túl sok pedig a legremekebb ételekből is túl sok.


Egyetértek a többiekkel, tanuljunk meg nemet mondani. Nekem már gyerekkoromban szükségem volt rá rokonoknál (anyámat sosem zavarta, ha nem ettem vagy sokat ettem, gondolta, el tudom dönteni, mit akarok s igaza is volt. van, amelyik gyereknél ez nem jó hozzáállás, de nálam azt volt).

Ha azt mondják, másutt nem kapsz, éhen vagy, ésatöbbi, akkor közöld, hogy ez nem így van s most már jóllaktál. Ha nagyon tukmálnának, én nem lennék ilyen kedves, közölném, hogy nem szép dolog rosszullétig etetni valakit, kapjanak már észbe.

Nálam mondjuk egyszerűább a helyzet, mert én alig eszem meg valamit, kivéve, ha épp úgy döntök, hogy teszek az életmódomra... Plusz a rokonok sem túl tukmálósak, a párom anyja (akihez sokat járunk) pedig direkt figyelembe veszi életmódunk bizonyos elemeit. Ez ideális helyzet, nem várható el, de azt, hogy ne erőltesse, mindenkinek illene felfogni.

De ha nem teszik, az az ő bajuk, lenyomni a torkodon nem fogják.

2015. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!