Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért erőltetik az evést, ha...

Miért erőltetik az evést, ha egyszer nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Öreganyám,öregapám,apám,a nője állandoan mondják egyél egyél! Hiába mondom ,hogy nem kell nem vagyok éhes majd eszek,ha éhes leszek!Egyfolytában mondják olyan erőszakosak mint a piaci legyek... akkor hagyják abba mindig,ha bunkón befelelek a legvégén már mikor nem bírom,hogy egyfolytában ezt mondják,hogy egyél. Miért csinálják ezt?


Nem vagyok vékony,de kövér sem! Normál testsúlyom van.

Ők viszont kövérek.



2014. jún. 26. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert ilyen típusok. Egyik füleden be, a másikon ki.
2014. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Az etelkinalas az a szeretett, aggodas jele.
2014. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:
56%
Az is lehetséges, hogy a mai nők által meghatározott szépségideál szerint vagy pont jó, ők a divatsoványság előtti ideált látják normálisnak, eszerint pedig lehet, hogy kórosan sovány vagy.
2014. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Akkor boldogak, ha két pofára eszik az ember.

Rossz szokás, miszerint akkor törődnek megfelelően a gyerekkel/vendéggel, ha az jóllakottan távozik az asztaltól.

Azt kell mondani, hogy fogyózol, azzal nem tudnak mit kezdeni :)

2014. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
JO amit irsz, de hagyja ki a fogyozad, meg jobban fogjak tomni, sirankozni anem evesen.
2014. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam ez a fogyózás dolog bejött, mert akkor leszálltak rólam.

Mivel minden kövér embernek van olyan pont az életében, hogy elkezd fogyózni, csak aztán a kitartás miatt abba marad, ezért nem mernek "keresztbe tenni", nehogy rájuk fogjam, h miattuk nem sikerült.

Persze a mama mindig sírdogál, hogy olyan jó alakom van, kár tovább fogynom (persze egy dekát se változott a súlyom 2 éve), én meg mindig mondom, hogy jól akarom magam érezni a bőrömben és ennyi még nem elég :)

2014. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én családom is ilyen, mindig mondom, hogy köszönöm, nem fér több. Folytatják. Akkor csak mosolygok. Jó, majd később. Folytatják. Nem reagálok.
2014. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én tuti tippem, hogy mindig van a kezemben egy félig megrágott sütemény - akár órákig :D így ha kínálnak, akkor mutatom, hogy igen-igen, eszek, nagyon finom :D :D erre békén hagynak a következő 20 percben, aztán ezt eljátsszuk még egy párszor :D
2014. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, ezt velem is próbálták - egyél, miért ennyit szedsz, miért ezt, még-még-még, stb. -, amire úgy reagáltam, hogy letettem a kést-villát és megköszöntem az ebédet. Kb. három falattal ettem a másodikból, éhes is voltam még, de nem érdekelt. Ők meg csak néztek, hogy mi a bajom.

Mondom, elment az étvágyam. Ezt még párszor eljátszottuk, de azóta nem piszkálnak.


Kicsit dedós módszer, ám megérte. Hiába mondtam nekik, hogy a kenyér-krumpli-rizs ilyesmiktől fáj a gyomrom, és inkább eszek húst meg zöldséget, nem értik. Mindig krumpli-rizs... és furán néznek, ha nem szedek, csak zöld köretet.

Pedig elmagyaráztam nekik, hogy az orvosom is azt mondta, ha nem esik jól, ne egyem. Turbózzam fel a zöldségeket (tartár, magvak...), hogy kalóriásak legyenek, de nem kell krumplit ilyesmit ennem, ha rossz utána, de istennek sem fogták fel.


Párom egyből megértette, mert látta rajtam, néha mennyire szenvedek, így ő eszik krumplisat, én meg csinálok mellé zöldet. És a közérzetemnek is jót tett, vidám vagyok, nem álmosodok el evés után (ha többet eszek sem), gyorsabban megéhezek...


Amúgy csak féltenek, vagy nem hajlandóak elfogadni, hogy te máshogy étkeznél.

2014. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!