Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermektartás díj ügyben...

Gyermektartás díj ügyben milyen tapasztalataitok vannak? Okoskodók és gyermektelenek kíméljenek!

Figyelt kérdés
Évente egyszer viszi el egy hétre! Állítólag összeköltözött egy 2 gyerekes nővel, és állitása szerint minimál bért kap. De amúgy nem.24,36,72 órában őrködik.Elváltam, egy 8 éves kislányom van. Apukája tojik rá magyarul. Fizet 20e ft tartásdíjat, ezenkívűl semmiben nem lehet rá számítani. Van -e értelme beadnom emelésre?

2015. okt. 7. 14:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Valóban, 9, akkor saját gyereknek számít. De nem megy ám az olyan gyorsan könnyen -alap pl, hogy házasok legyenek.
2015. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

4/10 nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagytok! :(

5/10 nem okoskodás,de a barátnőmnél igenis figyelembe vette a bírónő a volt párja nevelt gyerekeit.Lehet akkor ez is bíró függő dolog?? Másik pedig az,hogy ha valaki tudja milyen egyedül nevelni iskolás gyereket vagy gyerekeket,azok tudják mennyit számít még pár ezer forint is!!!

2015. okt. 7. 14:36
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem veheti figyelembe, mert a saját gyerekről kell a szülőnek gondoskodni. A partner kell hogy kapjon a saját gyereke apjától tartasdijat - a te gyereked apjának nem kell őt eltartania, azt a bíró se veszi figyelembe. A barátnőd valamit félre értett.

Igen, pár ezer forint is számít. Itt viszont te vesztenel, nem itelnenek meg többet, ellenben fizethetned a perkoltseget.

2015. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
25%
Már nem %-os arányt állapítanak meg. Nem biztos, hogy azt veszik figyelmebe, hogy csak minimálbért kap. Megha tudod 100%-ig, hogy nem azt kap, akkor a bíróságon is tarsd magad ahhoz. A többi a bíró dolga. Igen kötelessége jogilag is látogatni, elvinni. Ezt hívják kapcsolatartás elmulasztásának, pénzbírsággal súlythatják. Az élettárs gyermekei jog szerint nem számítanak, de a bíró gyakorlat néha figyelbe veszi. Szerintem a mai világban 8 évere érdemes beadni. 35-40-et kérhetsz, indokolva. Akkor tudod ha letelt a két év az előző határozattól. Lényeg körülményre hivatkozva, de azóta sulis lett, gondolom jár valami különórára is stb. Menj be panasznapra ott ingyen elmondják mit hogyan csinálj.
2015. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
70%

4-es vagyok és hiába húztok le, az Új Polgári Törvénykönyv mást mond:


"A bíróság általában a kötelezett jövedelmének 20%-át állapítja meg egy gyermekre eső gyermektartásként, kivéve, ha a kötelezett rendkívül magas jövedelemmel rendelkezik és a 20% jóval meghaladja a gyermek szükségleteit (pl. 700.000.- Ft-os nettó fizetésnél 140.000.- Ft lenne a 20%). Ekkor vagy 15%-ot állapítanak meg, vagy egy havi határozott összeget. A kötelezett jövedelmének 25%-át abban az esetben állapítja meg a bíróság gyermektartásként, ha a gyermek tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos és így nagyobb költségek merülnek fel ellátása, gondozása, kezelése terén. Ez esetben a gyermek általában emelt összegű családi pótlékra és közgyógyellátási igazolványra is jogosult.


A gyermektartásdíj mértékénél figyelembe kell még venni, hogy a kötelezett hány gyermek eltartásról köteles gondoskodni. A gyermekek közül egyik sem kerülhet hátrányosabb helyzetbe a másiknál. Amennyiben valaki eddig 2 gyermek után fizette a jövedelme 20-20%-át gyermektartásdíjként és születik egy 3. gyermeke az új kapcsolatából, akkor a harmadik gyermekre tekintettel lehetőség van az első két gyermek tartásdíjának leszállítására. Ekkor az egy gyermekre eső tartásdíj mértéke 16.6% lesz, hiszen az egy személytől levont tartásdíjak összege a szülő fizetésének 50%-át nem haladhatja meg, és ha a 3. gyermekre is 20%-ot költene, akkor már 60%-nál járnánk, emiatt szállítják le az első két gyermekre eső összeget (16.6 + 16.6 + 16.6 = 49.8%)."


A max 30 %-ot azért írtam - és egyébként tévedtem, mert 33% - mert munkanélküliből, táppénzből max 33 %-ot vonhatnak le, mert ennél nagyobb letiltás már veszélyezteti a tartásra kötelezett megélhetését is.

Fizetés max 50 %-át, de csak akkor, ha több gyerek van.

Mivel a kérdező 1 GYEREKET ÍRT, ezért írtam a 300 %-ot.


Bírom, hogy mindig mindenki mindenbe beleköt :-(

2015. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Látom akad aki megérti a lényeget és köszönöm a válaszaikat is.

Nagyon nehéz dolog ez,főleg,hogy már többször megkaptam,hogy ha nem boldogulok nyugodtan adjam neki oda a gyereket! (ezt igy szó szerint mondja) 1 Soha nem mondok le róla 2 Tudom mi a cél,3 gyermekkel mr nekik más lenne ugye a szisztéma... Gusztustalan azért egy apától ez a mindent vagy semmit elv szerintem!!!!

2015. okt. 7. 14:49
 17/32 anonim ***** válasza:
79%

4,15 vagyok, helyesbítek:


300% helyett 30 százalék :D Még mielőtt ebbe is beleköt valaki :D

2015. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
14/17 igen az is nagyon bánt,és a lányomat meg főleg,hogy nem látogatja,konkrétan még telefonon is akkor beszélnek ha én felhívom neki...és akkor meg "szia szerelmem kislányom stb.." mit tudok tenni?? nem kényszerithetem,hogy jöjjön...az is igaz,hogy mi Debrecenben vagyunk ő meg budapesten,na de ha nem is havonta de két havonta nem tudná megoldani?? ti mit gondoltok??
2015. okt. 7. 14:59
 19/32 A kérdező kommentje:
nyílván magadra vetted. a stílus maga az ember.
2015. okt. 7. 15:05
 20/32 anonim ***** válasza:
5%
Ha olyan hülye vagy, hogy azt gondolod, nem járhat erre gyermektelen jogász, akkor nem csoda, hogy a kutyának sem kellettél.
2015. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!