Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermektartás díj ügyben...

Gyermektartás díj ügyben milyen tapasztalataitok vannak? Okoskodók és gyermektelenek kíméljenek!

Figyelt kérdés
Évente egyszer viszi el egy hétre! Állítólag összeköltözött egy 2 gyerekes nővel, és állitása szerint minimál bért kap. De amúgy nem.24,36,72 órában őrködik.Elváltam, egy 8 éves kislányom van. Apukája tojik rá magyarul. Fizet 20e ft tartásdíjat, ezenkívűl semmiben nem lehet rá számítani. Van -e értelme beadnom emelésre?

2015. okt. 7. 14:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Ptk IV. könyv

"

4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]


(1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:


a) a gyermek indokolt szükségleteit;


b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;


c) a szülők háztartásában eltartott más – saját, mostoha vagy nevelt – gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;


d) a gyermek saját jövedelmét; és


e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.


(3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.


(4) A tartásdíjösszegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni."

Azért azt nézd, hogy a jog egy dolog és van a bírói gyakorlat.

2015. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ha olyan okos lennél mint gondolod magadról ,akkor tudnád,hogy a jog az csak jog!!!! A gyakorlat meg gyakorlat,a papírból nekem te ne prédikálj,és mellesleg boldog kapcsolatban élek és tudod én akartam elválni,és ,hogy miért ahhoz semmi közöd!
2015. okt. 7. 15:24
 23/32 anonim ***** válasza:
27%
Nézd kikényszeríteni nem tudod, hogy foglalkozzon vele. Gyámügyhöz bejeleted, ok megbüntetik előbb-utóbb, de attól még nem fog őszintén érdeklődni a lánya után. Vagy csak néha elmegy, hogy ne jelentsd fel kapcsolatastás elmulasztásáért. Azért a mai világban van skype stb, aki akar tud kapcsolatot tartani a gyerkőccel, mondjuk eleve nem költözik ha nem muszály messze a gyerek miatt. Tudom fáj, de ő nem akar kapcsolatot tartani a lányával.
2015. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%
Hm, nagy király vagy.
2015. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

15!

Kevered a szezont a fazonnal. A jövedelem 33% vonható tartozásra -pl személyi kölcsön, bankhitel. Ha kettő, vagy több tartozás van, akkor a jövedelem 50%a vonható le.

A tartasdij egészen más. A kotelezett 50%a terhelhető maximum, mindegy, hogy hány gyerek van, ennél többet nem lehet levonni. Egy gyerekre általában 20% szokott lenni, de kivételes esetben, pl tartósan beteg gyermeknél ez is lehet 50%. Három gyereknél valóban 16,6%rá csökken.

Pár éve már megszuntettek a kizárólag %ős megállapítást, az ítélet x százalék, minimum y forint lesz minden esetben.

Amit még tudni kell, a tartasdij mindig előnyt élvez mindennel szemben, így pl ha apukanak van 3 hitele, amire vonnának 50% jövedelmet, meg 3 gyereke, amire szinten vonnának 50%öt, akkor a hitel varolistan lesz, arra nem vonnak semmit, csak és kizárólag a tartasdijra

2015. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
29%

"mit tudok tenni?? nem kényszerithetem,hogy jöjjön...az is igaz,hogy mi Debrecenben vagyunk ő meg budapesten,na de ha nem is havonta de két havonta nem tudná megoldani?? ti mit gondoltok??"


Most nagyon őszintén elmondom, mit gondolok (4-es vagyok), hátha tudok segíteni vele:

Amikor a gyerek apja a gyerek kiskorában lelépett, nyilván én is padlót fogtam... majd felálltam. Visszaemlékeztem a gyerekkoromra, s arra, hogy örökös vágyódásom volt az apám iránt - csakhogy azért, mert ezt anyám "ültette" belém, mert apám otthagyta.

Bocs, kérdező, de most nyersen őszinte leszek: azzal teszel a legrosszabbat, ha olyan szekér után futsz, ami nem vesz fel. Törődj bele, hogy a férfi lelépett, nyilván le tudna menni, ha akarna - bár hozzáteszem, piszok drága a vonat, tudom, mert mi sokkal többször mennénk Debrecenbe, ha tudnánk :-) ) ne emlegesd a gyereknek, kezdjetek új életet. Ne "ültesd bele" a gyerekbe, hogy az apja nem törődik vele - lépjetek tovább, még ha fáj is.

De csak így és csak akkor lehettek boldogok és kiegyensúlyozottak.

Nálunk bevált: bár sokszor nehéz volt anyagilag, de békesség, nyugalom, szeretet van, a gyerekem 17 éves, a sulijában megszerették, ma a Hungexpo-n képviseli az iskolát a pályaválasztási kiállításon, + zeneiskolába jár, szerepeltek a Művészetek Palotájába, Londonban, stb. - szóval apa nélkül is lehet boldogan élni - noha nyilván nem ez az élet rendje.

2015. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat és minden elismerésem,hogy ilyen szépen felnevelted a gyermeked. nálunk annyiban azért más a dolog,mert minket nem hagyott el az apuka,én (mi) jöttünk el tőle,mert a helyzet tarthatatlan volt és ma sem kezdeném vele újra!! A lányomnak meg nem sulykolok semmit,sőt az én számból aligha hall bármit is az apjáról,de mégis ragaszkodik hozzá,mert amikor nagy ritkán beszélnek,vagy amikor nyáron elviszi mindig hitegeti. Mindegy is. Ez van. Abban bízom hogy idővel enyhül ez is majd. Minden jót nektek!
2015. okt. 7. 15:38
 28/32 anonim ***** válasza:
26%

Én nem merném kijelenteni azt, hogy a gyerekem boldog csak azért mert tehetséges valamiben.

Bár biztos én gondolom rosszul.


Lehet apa nélkül is boldog életet élni ez tény, viszont az is, hogy egy gyerekkel sem találkoztam még, beleértve saját magamat is, aki ne sóvárgott volna az apja után függetlenül az apa személyiségétől.

2015. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem azért boldog, mert tehetséges, hanem azért, mert béke és nyugalom és szeretet van - ami sok teljes családban nem mondható el, sajnos.


És egyébként nem is tehetséges, csak jókor van jó helyen :D


És igen, volt, hogy Ő is sóvárgott az apja után, sőt, ha hiszitek, ha nem, kicsi korában még engem is le akart cserélni egy másik anyukára :D de azóta az "álomanyuka" családja is szétesett.

Sóvárgás...nagyobb sebet vágott rajta, amikor látta az apját, de az nem köszönt nekünk, mint ha egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot. Ma már megbékélt a dologgal, elfogadta, hogy így sokkal "normálisabban" nőtt fel, érzelmileg kevésbé sérült, mint úgy.

2015. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég ellentmondásos nekem, hogy azt írod, hogy nem látogatja, nem tartja a kapcsolatot, de ha meg a tartásdíjról beszéltek, akkor azt mondja, hogy add neki a gyereket. Most akkor akar vele foglalkozni, vagy nem?


Amúgy 20 ezer Ft nem kevés, még egy iskolás korú gyerek esetében sem. Mert ugye elvileg az eltartásának másik fele a te dolgod, azaz összesen 40 ezer Ft van a gyerekre egy hónapban + családi pótlék. Sok egyedül élő felnőtt nem tud magára ennyit költeni.

2015. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!