Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Már nagyon...

Mit csináljak? Már nagyon elegem van! Lány vagyok, már itt vagyok 17 lassan és anyám nem engedi, hogy vegyek magamnak egy új telót, ráadásul nem is az ő pénzéből lenne! . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom szülő nélkül kiskorú még nem vehet telefont. De én akarok mert jelenleg van egy 4 éves és már minden baja van. De egyszerűen nem akar velem eljönni. Mit tegyek vagy mit mondjak neki? Kérlek segítsetek! :(

2015. okt. 8. 22:35
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
17%
Ha egy 4 éves telefonra vigyázol akkor annak még nem lehet komoly baja.
2015. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
85%

Ha részletre akarsz venni telót, akkor az előfizetéses. Na, már most, sokszor kikötik, hogy milyen díjcsomaggal vehetsz részletre telefont, pl. csak azzal, amelyikben a havi előfizetési díj legalább 5 ezer Ft, v. magasabb ennél.

De, legyen az előfizetési díj havi 5 ezer, a részlet mondjuk 24 hónapra havi ezer Ft. Ez már havi 8 ezer, úgy, hogy még nem telefonáltál és neteztél semmit!! Ha még telefonálsz is, meg sms, na akkor ugye ki tudja mennyi lesz a havi számla vége, simán eléred havonta a 15-20 ezret, ha csak néha-néha telefonálsz, mindennel együtt.

Menne anyagilag havonta?

Mert ha anyukáddal mész v.a tesóddal v. más felnőttel, akkor annak a nevén lesz az előfizetés és a számlák feladásáért is ő felel, ergo, ha nem fizeted neki kell akkor és ha ő se fizeti, akkor a behajtó cég is a felnőtt egyénen hatja be a tartozást kötbérrel, kamattal együtt.

Na menne, van havi rendszeres jövedelmed, akár diákmunkából is? Mert ugye a telefonszámla lenne az első, amit kifizetnél, ugye?

Na, szerintem anyukád ezért nem megy el veled telefont venni.

Azt írod, nem is az ő pénzéből lenne. Ja, mert részletre vennéd, aztán meg jönnek a szebbnél-szebb havi számlák.

Vegyél feltöltőkártyásat a pénzedből, mert ezek szerint van pénzed. Vagy gondolom hiper-szuper okostelefont akarsz, amire nincs több százezred.

2015. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok, a részlet, havi 3 ezer, csak kimaradt a "3"!
2015. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
88%

Részlet és előfizetés helyett vegyél kp-ban készüléket. 40-60 ezer körül már vannak egész kis korrekt okostelefonok, mire összespórolod, akkor megleszel 18 így senki nem köthet bele.

No és a telefonszámládat ki fizeti? Gondolom anyukád.


A részletre vett telefont már kifejtették, ráadásul oda kérhetnek rendszeres jövedelmet és a diákmunka nem az.

2015. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
74%

egyet értek a többiekkel.

azzal azonban nem, hogy egy 4 éves telefon csak akkor nem lehet jó, hogyha rosszul bántak vele..

a mai okostelefonokat úgy tervezik, hogy 1-2 év után vegyél újat. idővel az aksi nem bír már ki egy fél napot sem, rendszeresek a fagyàsok a telefonnal.. stb ezek elég zavaròak tudnak lenni. az én telefonom 2 éves, és úgy merül, hogy hozzá se nyulok. nagyon idegesítő, hogy a nap felénél lemerül, utana nem vagyok elérhető.. után gyártott aksit meg nem talalok sehol, mert regebbi modell, és nem olyan népszerű.

szóval addig jogos a kérdésed, hogy újat szeretnél. de beszéld meg anyukaddal, hogy milyen árkategoriaban gondolkozhatsz. mert a tinik nagy része egy fizetesnyi telefont szeretne és fel van háborodva, hogyha nem kapja meg. azért reálisan kell kérni. ha azt írod van pénzed, akkor azt is rakjatok hozzá. a részlet fizetés elég rossz ötlet, szerintem jobb egyben letudni, sokszor nem kifizetodo a részlet, utólag több lesz mintha egyben megveszitek.

szóval beszéld meg anyukaddal. és próbálj tisztelettudobb lenni azokkal akik segiteni jottek de.. az ilyen takarodj szintű kommentjeid sokat elarulnak rólad

2015. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
92%

"Kommenthuszár, nálunk például se media markt, se auchen nincs. ;) Nem mindenki lakik nagyvárosban..."

De nem a középkorban élünk, hogy gyalog, vagy szekéren kell utazni heteket az első városig...:D

2015. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
11%

"De nem a középkorban élünk, hogy gyalog, vagy szekéren kell utazni heteket az első városig"


De azért egy faluból nem 5 percenként indul a vonat vagy a busz. És nem olcsón...

2015. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
71%
Ha az a legnagyobb akadálya, hogy egyedül vegyen telefont, hogy pl falun lakik, akkor ne vegyen telefont. Egyszer kell bemenni, gondolom iskolába is jár, falun meg nem igazán sok a gimi/fősuli....
2015. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
75%
Azt ne mondd hogy a faluban van szolgáltatói üzlet de gsm bolt meg nincs. Részletre telefont venni hülyeség. Egyszer kell elmenni a boltba és megvenni.
2015. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 zombienyul ***** válasza:
100%

Részletre nem fogsz telefont kapni semmilyen szolgáltatótól, én nyáron szerettem volna kihozni, de ilyen opció nincs. Előfizetésre váltottam, ennél két opciót ajánlottak fel, vinnem kellett munkabér igazolást és két saját nevemre befizetett közüzemi számlát vagy bankszámla kivonatot és két fényképes okiratot.


Nekem 3290 Ft os csomag volt a legkisebb plusz a telefon törlesztő havi 3600 Ft ha jól emlékszem 24 hónapon keresztül.


Nyilván havi 7000 Ft-tal könnyebb megvenni egy 100.000 Ft-os telefont, de ha olyan vagy, hogy nem tudod betartani a csomag kereted és havi 20.000 Ft-ot fogsz beszélni akkor nem érdemes kihoznod...


Szerződéskötéskor amúgy nem kellett részletet befizetni a telefonba de ez a telótól változik nálam Sony m4 aqua-ról beszélünk, de 1 havi számlát be kellett fizetnem előre.

2015. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!