Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyerekei! Ti...

Elvált szülők gyerekei! Ti hogy jöttök ki a szüleitek új párjával?

Figyelt kérdés
Ha rossz a kapcsolat mi az ami zavar a szüleitek új párjával kapcsolatban?
2015. okt. 10. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám első házasságából született a bátyám és én a másodikból. A bátyám nagyon szereti apukámat és fordítva is igaz. Lehet, hogy az is az oka, hogy a tesóm még igen kicsi volt (6-7 éves), amikor anyu és apu összekerültek, és így könnyebb volt elfogadnia a változást.
2015. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban váltak el, én anyukámmal maradtam. Most már felnőtt vagyok.

Két komoly kapcsolta volt anyukámnak, illetve az egyik még mindig tart. Őket szerintem azért tudtam elfogadni, mert szintén elváltak voltak és szintén volt gyerekük, kb. annyi idősek, mint én. Így tudták, hogyan kell egy gyerekkel bánni.

A többi próbálkozóval nem jöttem ki jól és ezért nem is működött a kapcsolat, mert szerencsére anyukámnak ez is fontos volt. Rajtuk nagyon látszott, hogy engem egy felesleges valaminek, gondnak, akadálynak tekintetnek. Ezért nem is szerettem őket. Mivel ők sem szerettek engem.

2015. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éves koromban váltak el a szüleim és 5 éves koromban jött az életünkbe a nevelőapám.Nagyon kedves segítőkész és megértő(néha még jobban is mint anya) illetve a világnézetünk és az érdeklődési köreink is hasonlóak.
2015. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elején jófej volt, hosszú hónapokig, vagy talán évekig is játszotta magát. Ez régen volt, kicsi voltam, lehet, hogy csak nem tudtam a dolgairól. Ma már látom, hogy mindenkit manipulál, és rosszindulatú. Hogy mi zavar? Az, hogy csak a saját gyerekeit szereti és dicsőíti, és a szülőm előtt is gond nélkül szurkálódik, kicikiz, kinevet, semmibe veszi minden mondatomat, és már így valamennyire ellenem is hangolta. Nem annak mutatja magát, ami. Én meg vagyok olyan hülye, hogy egy-egy látogatás után napokig, hetekig tépjem magam egy-egy mondatán. Ennek ellenére sokat beszélgetünk, mert ő a domináns fél a kapcsolatukban.
2015. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jól kijövök, de az magyon zavar hogy amire anya nevelt azt vele nem tartatja be.. Ezért (tudom hogy szemtelensëg stb) de ezt a rudtára szoktam adni. Azonkívűl jól kijövünk, kedves, megértő.
2015. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy szűrtem le, hogy tulajdonképpen ha a nevelőszülő szereti a párja gyermekét, akkor nagy baj már nem lehet.
2015. okt. 11. 00:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a kapcsolatunk. Mondjuk már én is felnőtt vagyok és nem élek a szüleimmel. Gyerekkoromban voltak konfliktusok apa feleségével, de mára teljesen jó a viszonyunk, anya barátjával is jóban vagyok.
2015. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem anyam (szandekosan nem edesanyam) parjaval nagyon rossz volt a kapcsolatom, de mivel a "neveloapam" meg 20 se volt (en ekkor meg 12 voltam) , igy azt hiszem ertheto.

Edesapam parjaval pedig viszonylag, megvagyunk, de azert eleg gyakran vannak vitaink.

15/l

2015. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem kissé bonyolult volt. 10 voltam amikor elváltak, anyunak sokáig nem volt barátja. Apámnak már egyből volt nője (ugye ő volt a szerető), aki alaphangon utáltam, mert 10 évesen úgy gondoltam, hogy miatta váltak el a szüleim. A hölgy alapból egy bunkó nő volt, és nem is tudott engem megérteni, és nem is akart. Egyszer volt egy csúnya összezörrenésünk, utána 5 évig(!!!!) nem volt engem hajlandó látni. Azóta van már apámnak új kedvese, vele egész jól kijövök, bár azóta már 19 lettem, és nem állok ehhez gyerekesen. Anyu barátjával akkor költöztünk össze amikor 14 voltam, kamasz, mindenért lázadtam, úgyhogy vele voltak civódások. Alapjellemét tekintve olyan mint egy hisztis 3,14csa, néha mindenen megsértődik, de különösebben engem nem tud meghatni. :D Jól el vagyunk egyébként, de semmi több. Olyan mint egy lakótárs számomra.
2015. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szüleim 10 éves koromban váltak el. Nevelőapámat és a gyerekeit is nagyon szerettem. Aztán a húgomat és engem is elzavartak a házból (ami a miénk is), aztán apuhoz költöztünk. Mindketten próbálkoztunk nem egyszer, de a "kedves mostohatestvéreink" sokkal értékesebbek számukra, mint mi, pedig ők éveken keresztül nem is foglalkoztak velük, és inkább az anyagi javak az érdekesek számukra.

Tesómmal mi magasról le vagyunk tojva... Mi vagyunk a rosszak, a szemetek, a hálátlanok, apu a szemétláda... Mégis ő volt az, aki a húgom mellett állt az esküvőjén és a lagziján, mert anyámék közölték, hogy ők márpedig nem jönnek el...

És baromira rossz érzés nézegetni az esküvői fényképeket, mert olyan, mintha nem lenne anyánk...pedig van... és szeretjük, és hiányzik...

És felnőtt fejjel is minden nap sírunk mindketten, mert nagyon fáj.


30N

2015. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!