Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám minden áldott héten kikészít azzal, hogy siettet?

Figyelt kérdés

Hétvégén itthon vagyok, vasárnap 17:15-kor indul a vonatom amivel megyek vissza koleszba. Az állomásig az út 10 perc, jegyvétellel, meg itthon cipőhúzással együtt mondjuk 15-20 perc.

Anyám már 16:30-kor vagy a szobámban bakterol, vagy a kert végéből ordít torkaszakadtából be a házba, hogy "NEM INDULSZ???" Alig megebédelünk, folyton a nyakamra jár, hogy bepakoltam-e már, megmostam-e a hajam, siessek már, le fogom késni a vonatot.

A múltkor kikísértek szüleim az állomásra, mert ők meg megsétáltatták akkor a kutyákat. Látszott a távolban hogy közeledik egy vonat, én tudtam hogy az a gyors ami nálunk meg se áll, de anyám teljesen bepánikolt, és kb kiabálni kezdett, hogy fussak már, mert lekésem, hiába mondtam neki, hogy az nem az én vonatom, kb ellöködött az állomásig.

Most is már tiszta ideg, és épp velem veszekszik, hogy úristen siessek már...

Komolyan, minden héten egy nap ezzel megy el, és marha idegesítő.

Próbáltam megbeszélni vele, de ő semmit nem változtatott, cserébe apu meghallotta, és azóta ő is beszólogat hogy siessek, mert szerinte vicces.

Hogy állítsam le őket?


2015. okt. 11. 16:32
 1/8 Argloss ***** válasza:
84%

Vannak emberek akik ilyenek.

Esetleg mondhatod szomorkodva, hogy rosszul esik, hogy ennyire nem lát szívesen a saját anyukád... Vagy sokkterápiából kipróbálhatod, hogy látványosan megsértődsz és nem látogatsz haza 2-3 hétig.

2015. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülő magából indul ki, hogy már el sem hiszi, neked elég ennyi idő, hogy oda érj. Lehet, neki dupla annyi idő kell.

Esetleg találkozik valakivel, csak egy-két szót vált, és lekési a vonatot.

Izgul, ne hagyj itthon semmit, mert "szegény" gyerek, mi lesz vele, ha otthon marad a kaja, wc papír, vagy akármi.

Talán attól is fél, lekésed, itthon maradsz, mivel tudsz elmenni, van-e több vonat, vagy hajnalban kell menned, a sötétben, hidegben.

Ismerős! Ezt csináltam (mint anya) éveken keresztül. Borzalmas volt. Mégis mindig itthon hagyott valamit a gyerek. :)

Nyugi, az anyák már csak ilyenek. (páran.)

2015. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Legközelebb már délután 3-kor pakolj össze és indulj el, hangosan kijelentve, hogy menned kell, nehogy lekésd a vonatot.
2015. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először jelezd szóban: anyu, szeretném ha nem siettetnél, engem zavar. Tudom hogy jót akarsz, de nincs szükségem rá.


Aztán ha marad minden úgy, ezt mondhatod mérgesen, dühösen, ordítva...aztán ha az sem segít, hagyd rá.már nem változik. De fogadd meg hogy te sosem leszel ilyen, főleg nem a gyerekeddel.

2015. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Anyud még csak-csak, ő aggódik, és túlpörgi a dolgot. Nyugtasd meg, mondd, hogy minden kész, nyugika.

Na de apád? Ő tán retardált, hogy viccesnek találja még pluszban beléd tenni az ideget?

2015. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Én családomban is ez van, "jajj lekésed, jajj mennyi az idő, jajj nem érsz oda..."


Erre én csak azért is belassítok, és kényelmesen, a saját tempómban készülődök, aztán hagy idegeskedjenek.

2015. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd a koliban kipihened anyád hülyeségeit.
2015. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy óra múlva is jön vonat, amivel teljesen jól ide tudok érni, nem történne semmi ha lekésném.

Amúgy igen, a koliba járok kipihenni a hétvégét kb.

2015. okt. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!