Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyuval? Minden...

Mit csináljak anyuval? Minden áldott este órákig írogat nekem a facebookon.

Figyelt kérdés

Szeretem őt, és szeretek vele beszélgetni. Napközben mindig dobok neki 1-2 emailt amikor épp van időm, és beszélgetni is szoktunk.

Viszont ami zavaró, hogy minden áldott este úgy 3-4 órán keresztül írogat nekem. És elvárja, hogy válaszoljak 1-2 percen belül, mert ha nem, akkor először teleírja a chatet azzal, hogy "HAHÓÓÓ", ha pedig arra se reagálok, akkor telefonon hívogat... Megmondani nem lehet neki, hogy ne csinálja, mert nem érti meg, hogy mi a gond, azt mondja úgyis ráérek, úgyis a gép előtt ülök folyton.

Viszont elég zavaró, mert nem tudok tőle tanulni, se filmezni, se játszani, se másokkal beszélgetni.

Hogy lehetne erről leszoktatni, ha a szép szó nem használ?


2015. okt. 6. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold ki a telefont.
2015. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Argloss ***** válasza:
100%

Megírod, hogy nem érsz rá most 1-2 órán keresztül és nem reagálsz semmire 1-2 órán át. Ezt annyiszor eljátszod ahányszor szükséges.

Eleinte veszekedni fog, megpróbál érzelmileg zsarolni és mindent elkövet majd, hogy mégis irkálj neki, de ne tedd. Ez az egyetlen működő módszer.

2015. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor ignorálok, egy barátnőm csinálta ezt, mondtam neki, hogy nem tudok mindig írni, sok dolgom van, nem szemétségből nem írok, hanem mert nehéz lenne meló/fürdés/vezetés közben.
2015. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megírod chaten, hogy nem érsz rá, kilépsz (vagy csak a chatről), telefont némítod/kikapcsolod.

Előbb-utóbb leáll.

"Hahózásra" meg veszekedésre nem reagálsz.

2015. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megírod, hogy bocsi, de tanulok, tv-zek, ledőlök, stb és offline üzemmódba állítod a chatet. Ha hív, akkor azt állítod, nem vagy épp facebookon, mert mint írtad nem érsz rá.
2015. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hoyg most nézel egy filmet/tanulsz/ledőlsz pihenni kicsit és elköszönösz. Kapcsold ki neki a chatet és hali.
2015. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Az én anyám már május óta nem hajlandó szóba állni velem, nem válaszol az üzeneteimre sem, és az okát sem tudom.

A te helyzetednek örülnék, legalább érdekli mi van veled. Finoman mondd meg neki, hogy más dolgod is van, de majd írsz neki ha ráérsz.

2015. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne írj vissza neki.
2015. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, telefon némít, Facebook elrejt. Emellett szoktasd arra, hogy hívod ha van valami, vagy beszélgetni akarsz.
2015. okt. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyszerű, kicsit többször látogasd meg anyukádat és akkor nem fog ennyit rajtad lógni. Hiányzol neki és aggódik érted, ennyi az egész.
2015. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!