Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elrontottak úgy érzem, hogy...

Elrontottak úgy érzem, hogy változtassak magamtól?

Figyelt kérdés

[link]


ez sajnos nagyon igaz. A lényeg, hogy nagyon az iskolai teljesitményen alapult a szeretet, és egyik fél sem nagyon tanitott meg semmit. És most felnőtten tényleg úgy érzem, hogy nem igénylem a meghitt beszélgetéseket, semmi nem kell, sőt idegesit.


2015. okt. 11. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Velem annyiban hasonló a te helyzeted, hogy én régebben viszonylag sok mindent meséltem magamról. Aztán az emberek visszaéltek ezzel és ott tartok, hogy már semmiről sem számolok be, ha nem muszáj. A problémáimról se tudok beszélni, mert régebben senkit nem érdekelt, meg senkinek nem tudtam elmondani mi bánt és így inkább magamba fojtom, még akkor is, ha el tudnám mondani. Inkább reménykedek, hogy valaki kitalálja a gondolataimat. És tudom, hogy ez a legrosszabb stratégia.


Ma már ott tartok, hogy a munkahelyemen 2 év után tudták meg, hogy van egy kutyám. Pedig jelentéktelen dolog ez, de sose meséltem róla, csak most mikor az egyik kollégám ajánlott egy krémet amivel tudom kenegetni a sebét(és javult is a seb állapota). És mondta a főnök, hogy nem is tudta, hogy van kutyám. Munkahelyen kb semmilyen magánéleti dolgomról nem mesélek. Se párkapcsolat se semmi más. Csak ami oda tartozik.

2015. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is így nőttem fel, egy érzelmileg igen manipulatív, de folyton mártírkodó anya mellett..aki a gyerekeire nem tudott minőségi időt szánni, és valszeg csak a társadalmi nyomás miatt lett családja, mert az ő szülei is ugyanilyen érzelmi nyomorban, veréssel, bántalmazással nevelték fel.

Ez örökre meghatározza hogy érzékenyebb ember leszel, de fel lehet használni előnyödre. Pl segítő foglalkozásokat keresni, esetleg alapítványoknál dolgozni. Másrészt van sok mindennapi pszichológiai könyv, amik sok új nézőpontot adhatnak neked. Nekem sokat segítettek. Pl Mérgező szülők, meg Vekerdy számos írása. A kötődés az tanulható azért, pl ahhoz képest honnan indultam, egy nagyon meghitt házasságom lett, pedig az emberekkel énis úgy vagyok hogy minél többet tudnak rólam, annál rosszabb, mert az információ olyan hatalom amivel könnyű visszaélni. De hidd el, ha ez zavar, és szeretnél változni, lehetséges! Illetve még vagy fél évig jártam pszichológushoz is. Inkább spóroltam rá de éreztem hogy vagy most fizetek, vagy egy életen át "megfizetek" azért ha nem dolgozom magamon, és bizony a terápia is hatékony volt.

2015. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!