Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya tiszta hülyének néz,...

Anya tiszta hülyének néz, hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Kb. mióta az eszemet tudom, anya úgy viselkedik velem mint egy hülye p*cs*val, (már bocsánat)

Igen, nagyon is tudom hogy voltak/vannak hibáim, de változtattam rajtuk, akkor ő miért nem képes a sajátjain? Miért kell állandóan panaszkodni, másokat piszkálni mikor ő aligha jobb.. Az egész élet neki egy kín szenvedés, mikor az ég világon semmi baja, könyörgöm néha fáj a feje (tudom, tudom utáljatok), 3 órát dolgozik, apa pedig reggeltől estig, és őt sosem hallom panaszkodni.. Ég és föld, hihetetlen hogy bírják ki egymást..

Tudom, ott a házimunka, főzés takarítás stb. de ezeket én is ugyanúgy megcsinálom(jöhetnek a 'biztos nem' kommentek, mert biztos de..), pedig reggeltől 4-ig meg 5-ig suliban vagyok.

És úgy mellékesen, nem járok pasizni, bulizni, nem iszok, a jegyeim se voltak 4-esnél rosszabbak, szóval tipikus stréber senki vagyok, mert otthon kell üljek nehogy anyám véletlenül egyedül maradjon, és hogy beletudjon kötni valamibe..

Nagyon ritka az hogy jól kijövünk egymással, és akkor sem tudom mit csinálok másképp..


Muszáj voltam kiírni magamból, most is tiszta ideg vagyok, a sírás kerülget, de nem akarom hogy így legyen. Becsülöm meg szeretem őt akármennyire is tahónak, tiszteletlennek meg hálátlannak látszom..


Köszönöm előre is a válaszokat...


2015. aug. 11. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy igazából milyen választ vársz erre, mert ez csak tipikus tini-panaszkodás.

Bárki írhatta volna kb. 13-17 év között...

2015. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Anyukádnak elsősorban önmagával van baja, ha folyton másokba köt bele/beléd köt (tudom, nekem is van a családomban egy ilyen személy). Ráadásul, amint mondod, jó tanuló vagy, nem pasizol, nem iszol, stb... Mennyi idős vagy, Kérdező? Jól tanulni az dicséretes, de: miért nem pasizol? Miért nem bulizol? (Azért kérdezem, hogy mennyi idős vagy, mert ezek nyilván akkor érvényesek, ha 17-18 körül vagy. Egy 13 évesnek nem tanácsolnám, hogy pasizzon... :) ) Édesanyád akkor is beléd köt, ha mindent úgymond "jól" csinálsz. Akkor miért nem csinálod másképp? Sőt, tapasztalatom szerint ez még jó stratégia is: ha jelzed, hogy nem vagy partner ebben, nem fog/kevésbé fog rád szállni. Természetes dolog, hogy tiszteled Édesanyádat, de azzal nem tartozol neki, hogy élő céltáblája legyél. Ehhez a piszkálódáshoz két ember kell. Te döntöd el, hogy leszel-e a másik ember. Saját akarattal rendelkezel. Ezt jegyezd meg.
2015. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kioktatásként (sokáig rossz volt a viszonyom anyummal), csak érdekel: Honnan tudod hogy anyukádnak nincs baja? Vagy hogy milyen stressz éri a három óra alatt - azt leszámítva hogy esetleg nem tarja egyenlőnek magát apuddal éppen a kevesebb fizetése miatt? Hogy tehernek-érzi-e magát a családja számára?


A házimunka is munka, a monotonsága vagy segít kikapcsolni, vagy csak még jobban idegesíti az embert. Még valami, szintén nem bántásként: azt a családtagot, aki kevesebbet van otthon, könnyebb szeretni mert kevesebb hibáját látjuk, kevesebb a konfliktus vele. (ettől apukád még lehet csodálatos ember.)


A kérdésedre nem igazán tudok válaszolni,mert nem tudhatom mi a probléma gyökere: de elmesélhetem velem mi volt.

Éppen ilyen macska-egér barátságban voltunk anyummal mint ti. Nem csellengtem, tanultam, otthon is segítettem: mégsem voltam soha jó neki. Aztán egy elfajult veszekedésnél borult a bili: A munkahelyén neki sem volt nyugta, a nevelőapám egyre többet dolgozott - tulajdonképpen menekült a munkába, mert húsz évi házasság után már csak mi, a gyerek tartottuk együtt őket (Vagy talán a megszokás is?) Elhidegültek egymástól, már csak két idegen voltak akik kényszerből éltek egymás mellett. Én a mai napig sem értem ezt a "társas magányt" ahogy nevezték. Ha valaki ilyen helyzetben van, ahol még csak nem is barátként tekintenek egymásra, előbb utóbb megkeseredetté válik. Ehhez jött még anyumnál a haszontalanság érzése. Mivel az életük körülöttünk forgott - meg is kaptunk mindent amit csak lehetett - az hogy egyre inkább felnőttünk, valahol a kapcsolatuk, a közös életük értelmét vette el. Gondolj bele, milyen érzés lehetett ez nekik.


Óriási szerencsénkre anyum el tudta mondani miket érez, mi bántja. Ettől kezdve nem akart megkímélni a gondjaitól, tényleg beszélgettünk EGYMÁSSAL. Már nem érezte hogy erősebben kellene mutatnia magát mint amilyen. És végre szerethettem azt az embert, aki valójában, nem csak azt akit látni engedett. Aki annak idején foggal-körömmel harcolt értem meg a nővéremért a bíróságon, mert apám meg a családja el akartak venni tőle.

A szüleim még mindig egy fedél alatt élnek, bár nem igazán együtt. Amióta nem érzik hogy fenn kell tartani a házasságukat csak mert "úgy jó a gyerekeknek" sokat javult a kapcsolatuk, barátivá vált.


Persze lehet hogy ami nálunk volt, egész más mint a ti helyzetetek.


Elnézésed kérem a hosszú szövegért, ezzel csak azt akarom mondani hogy egy gyerek sok mindent nem lát a szülei viszonyából. Nagyon jó lenne ha őszintén tudnátok az érzéseitekről beszélni, odafigyelve, és megpróbálni nem ítélkezni egymás felett. Ami merem állítani nem lesz egyszerű, mert mindenkinek a saját sérelmei fájnak a legjobban.

2015. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én anyum meg pont hogy annak örülne ha buliznék és csajoznék.

15f

2015. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!