Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan reagálnátok, ha a...

Ti hogyan reagálnátok, ha a gyereketek elmondaná, hogy?

Figyelt kérdés
Te miként reagálnál, ha a lányod aki készülőben van külföldre költözni a másik szülőjéhez, egyszer leülne veled beszélgetni, és elmondaná, hogy ő depressziós már több éve, és, hogy bántalmazza magát mellette próbált már öngyilkos is lenni? Te vagy sokkal jobb viszonyba vele, és végleges a menetele. Mit tennétek?
2015. okt. 11. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Felhívnám a másik szülőt, hogy keressen a lánynak kinti pszichiátert. Ha végleges a távozása, mi mást tehetnék? Megpróbálhatom lebeszélni, és addig itthon tartani, kezelést biztosíttatni neki, amíg rendbe nem jön, kérdés, hogy az indulás törölhető-e, és mennyire hallgatna rám.

Bár nem értem, miért költözik ki, ha ilyen problémákkal küzd, és nincs igazán jó viszonyban a kinti szülővel.

2015. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Örülnék hogy ahelyett hogy ezt a dedós emós tini marhaságot nyomja amikor elégedetlen az életével, inkább változtat valamin. Ez azért már nagy előrelépés. Ja meg elgondolkodnék azon hogy ha nem vettem rajta észre akkor mennyire rossz szülő vagyok.
2015. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
16%
Nagy hülyeség a phihiáter meg kell kérdezni miért tette én is ezt művelet magammal nekem nemtudják a szüleim mert én nem soroljuk segítségre az hogy elmondása azt jelenti segítségre van szüksége meg akar változni én megtalálása azt ami megmentése az életem én animátor nézek az mentett meg talán neki is segít.
2015. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te meg felelőtlen kommentelő! Ítélkezel de majd akkor nézel a legnagyobbat amikor téged csap meg az élet.
2015. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugy ertsem, h a hazai szülö nem tudta ezeket korabban? Akkor nagyon csodalkoznek, ezt el is mondanam, h igazan sajnalom h nem vettem eszre semmiböl, es korabban nem mondta ezeket el. Megkerdeznem, mit tudok erte tenni es biztositanam afelöl, h barmi legyen es barhol is van, ram mindig szamithat. (Es persze tartanam a szavamat, ezutan barmit is felbeszakitanek, ha a figyelmemre van szüksege). Megkerdeznem, melyik orvoshoz jart, milyen kezelest kapott, elegedett-e ezzel...stb, ...stb.

A többi a beszelg menetetöl függ, de mindenkeppen kifejezenem a szeretetemet.

Ha emiatt megy ki, akkor kerdesek formajaban ravezetnem, h nem valoszinü, h ez megoldja a depressziot - gondolod, h a depr valtozni fog?...stb.

A kinti szülöt mindenröl tajekoztatnam es jeleznem, h ugyanezt viszont elvarom majd, ha kint lesz, es a segitseget kernem az allapota megoldasahoz, es emiatt folyamatosan kapcsolatba is lennek vele (is).

Attol is függ, hany eves a gyermeked, en 18-30 ev közöttit felteteleztem.

2015. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egy ritka dolog a serdülők között:


[link]


Ha két 16 feletti gyereked van, uttsó, akkor legalább az egyik nagy valószínűséggel csinált már ilyet. Még nagyobb valószínűséggel fogalmad sincs róla.

A depresszió nem úgy néz ki, hogy a gyerek egész nap lógatja az orrát, ötpercenként sírva fakad, és a homlokára van tetoválva a diagnózis. Kamaszkorban még szakembernek sem mindig könnyű elkülöníteni a tüneteket a kamaszkori hangulatingadozásoktól, ingerlékenységtől.

Megdöbbentő, amikor a saját gyerekedről kiderül, hogy évek óta szenved, és persze, hogy az ember elgondolkodik, mit nézett el, miért nem vett észre ebből semmit, csak ez nem visz előbbre, és semmit nem javít a helyzeten.

2015. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyedül a környezetváltozád javíthat a helyzeten. Dilidokira semmi szükség.
2015. okt. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért megy ki, mert sok összetűzés volt közte, és az otthoni szülő közt. Ezért úgy döntött, hogy inkább javít a helyzeten és elmegy.

A vita teljesen átlagos problémák miatt történt, mint például lustaság vagy elhúzóckodás a családtól. De mint kiderült, ez a depresszió mellékhatása volt és csak azért megy el, mert nem akar szenvedést okozni azzal, hogy ilyen tudattal élj együtt a lánnyal. A távozása végleges, és tavasszal lesz 16 esztendős.

Mennyire lenne lelkiismeret furdalásod, ha ez kiderülne egy ilyen helyzetben?

2015. okt. 13. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval te vagy ez a 16 "esztendős". Nagyon drámaian fogalmazol 😂 Én erre csak annyit mondok, hogy gyenge vagy, mert elmenekülsz, és sajnálom a szüleidet.
2015. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"csak azért megy el, mert nem akar szenvedést okozni azzal, hogy ilyen tudattal élj együtt a lánnyal" És így nem okozol szenvedést? Hidd el, ez még rosszabb, mintha otthon maradnál és együtt megpróbálnátok megoldani a dolgot. Minek mondtad el akkor? Hogy bűntudatot kelts a szülődben? Miért nem előbb mondtad el? Most már nem volt értelme, ha úgyis véglegesen elmész.
2015. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!