Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mi lenne a reakciótok,...

Szülők! Mi lenne a reakciótok, ha a 19 éves lányotok azzal állna elétek, hogy egy 24 éves fekete fiú a barátja?

Figyelt kérdés
A srác szülei európai országban laknak, meg a bőre nem is teljesen fekete, hanem világosabb, mert félvér. A lány nehéz egyetemi szakon tanul, de jól, nem hanyagolja a tanulást. A srác is hasonló szakon tanult, segítene is a lányotoknak. Mivel angolul és franciául beszélnek egymással, a lány szókincsét is fejlesztené. Elleneznétek?
2015. okt. 13. 10:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
Tök mindegy, hogy nekünk mi lenne a reakciónk, hisz anyukád rasszista, te magad írtad. Tehát anyukád biztos nem ujjongana örömében.
2015. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
nagyon kiakadnék ha a lányom fekete csávóval állítana haza. nem erre neveltük... házamba be nem engedném, az biztos...
2015. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Miért lett,mindenki le pontozva? :/
2015. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Az lenne a reakcióm, hogy hívja át ebédre minél többször, hogy megismerjem.

Nem szokásom az alapján véleményezni embereket, hogy fehérek vagy feketék. Nagy plusz viszont, ha európában nőtt fel, így nem lesznek nagy kulturális különbségek, amik tényleg akadályt jelenthetnek. Nem a bőrszín lenne akkor a probléma, de távoli országokban más az emberek vallása, értékrendje, életstílusa. Európán belül nincsenek akkora különbségek, szóval ha jó fej a srác, akkor áldásom rájuk, nem érdekel, hogy fehér, fekete vagy rózsaszín.

2015. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is színes bőrű a férjem. Már 8 éve vagyunk együtt ebből 3 év házasság. Először én is féltem, mert az én anyukám is ilyen volt. Hogy aki nála sötétebb volt akkor az már cigány. Mi is egyetemen találkoztunk. Ő csak angolul beszélt. Mivel kezdett komoly lenni a kapcsolatunk elhatároztam, hogy elmesélem a szüleimnek, hogy van egy fiú aki Brazil származású. Aki nem az a nagyon fekete néger ember, hanem az a szép világosbarna a bőre. (Ha hasonlítani kellene valakihez, akkor olyan mint Neymar). Jól fogadta az egészet. Mondta, hogy szeretné jobban megismerni, mi lenne ha valamikor áthoznám ebédre/vacsorára. Mondtam, hogy természetesen. Hívtam nagymamámat is a vacsorára, mert ő az az ember aki mindenben támogat, még anyával is szembeáll. Egész jól ment minden, az estém a fordításból állt mert nálunk senki nem beszéli az angolt rajtam kívül. Nagyon jól alakult az este. A legjobb az volt mikor az én drága nagymamám elkezdett kiabálni, a párommal, hogy "egyed azt a babgulyást, mert igen sovány vagy! Érted?" ezt mindet kiabálva és közben bólogatott. :D én meg majd megszakadtam a nevetéstől. Anyukáméknak szimpatikus volt a választottam, meg is lepődtem, hogy nemtett rasszista meg nyilvánulásokat. A párom 1 év után be iratkozott nyelviskolába, hogy a szüleimmel is tudjon beszélgetni. Ugyan ezt tette anyukám is, aki minden szabad idejében a nagymamát és az apukámat is tanította angolul. Ma már a párom szépen beszél Magyarul, anyukám és apukám is beszél angolul. Mama csak folyamatosan ezt ismétli: "I do not understand your tongue". Azt tanácsolom, hogy merj lépni, hátha a te anyukád is elfogadja a döntésedet!
2015. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
4%
Hát aki egy n i g g e r t lecigányoz az sokminden, de nem rasszista...
2015. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok szülő, de én nem gondolnám, h ez akkora probléma lenne. Ahogy előttem többen is írták, azt gond lenne, ha mondjuk Ugandába szeretne elvinni és tök más a kultúra, no, akkor nagyon féltenélek. Európában nincsenek ekkora szakadékok. Ha rendes a csávó, felőlem sárga vagy zöld is lehet! Bunkó parasztot viszont semmilyen szín alatt nem viselem el!

De anyud biztos rasszista, szóval mindegy, h én v a többiek mit gondolnak. :(

2015. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

attól függ, hogy

1. becsüli-e a lányomat?

2. mik a szándéai hosszú távon?

3. tiszteli-e kultúrámat? (pl tud-e magyarul vagy hajlandó-e megtanulni?)

4. tiszteli-e a lányom szüleit?


Ha ezekre mind igen a válasz, akkor semmi bajom nincsen vele.

2015. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NincsIsIbolya válasza:
80%
Szeretettel fogadnám és először megismerném a fiút (van két szőke, kék szemű lányom szóval nem a levegőbe beszélek). Ha normális, a szándékai tisztességesek, no para, isten hozta a családban. A lányt bátorítanám hogy mélyedjen el a srác kultúrájában, ahol felnőtt (ottani szokások, filmek), a srácot meg hogy ismerje meg a magyar viszonyokat, hogy jól megértsék egymást. Aztán ki tudja, az ilyen diákszerelmek nem mindig tartanak örökké, lehet csak futó kaland. Meg hát a lány szándékain is múlik, mik a tervei, ha ő nem szánja komolyra, akkor időnként elmegyek moziba, hogy övék legyen a kégli, meg adok extra pénzt kotonra, mert azért nem kéne még diploma előtt a kapuccsínó kisbaba, hosszú távon meg ha jól kijönnek, az is jöhet felőlem.
2015. okt. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
23%
Nig.ger riadót fújnék!
2015. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!