Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Igazából több kérdésem is lenne, nem találtam megfelelő kategóriát.

35 km-ről járok be suliba, 2 évet már lehúztam így, de most nagyon elfáradtam. Sokat kell tanulnom (és most tényleg tanulok is), és edzek is. Amikor nulladikom van (hivatalosan kéthetente egyszer, de előfordul, hogy beraknak máskorra is... ), 4:30-kor kell kelnem. Kb. 11 óra körül fekszem le, de ha nagyon sokat kell tanulnom, előfordul, hogy 00:30 lesz belőle. És 5:30-kor kelek. Most elkezdtem kávézni, de nem szeretnék rászokni, mert egy nem segít, kettőtől pedig rosszul vagyok. Úgy érzem már nem bírom tovább, ma majdnem összeestem edzés közben, nagyon rosszul voltam. Fáradt vagyok, rosszul érzem magam, elment az összes önbizalmam, semmi életkedvem. Szeretnék kollégista lenni. Viszont az osztálytásraimmal annyira nem vagyok jóban, a suliban nem kolisok a barátaim. Állítólag van szabad szoba a koliban, egyedül egy szobában nem lenne rossz? Soha nem voltam kolis, és nem tudom milyen lenne. A közelben lennének barátaim, csak másik kolikban. Sajnos ott nincs már egy szabad hely sem, de ki tudnánk járni egymáshoz. Az edzést meg tudnám oldani a koliszobában? És a kajálás? (Lány vagyok egyébként, csak szeretnék formásabb lenni :D). A szüleim külön élnek, jelenleg hétköznap anyukámnál, hétvégén apukámnál vagyok. Hogy tudnám elosztani a maradék időt? 2 nap nagyon kevés, főleg, hogy a hétvégét is végig tanulom.

Muszáj lesz valamin változtatnom, mert ez így nagyon nem jó. Valamiről valószínűleg muszáj lesz lemondanom. Mi lenne a legjobb megoldás? A koli?

Kollégisták írjatok már légyszi, milyen ott az élet :D

Anyukámnak még nem is említettem ezt, nem tudom, mit mondana... Apukám azt mondta, nem örülne neki.


2015. okt. 17. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
szia a hugom kolis és neki 5 lány szoba társa van és evangélikus a koli, de viszont imádja nagyon jól kijön a szobatársaival. a sulirol meg annyit, hogy ha nem jön össze a koliba koltozes akkor szerintem érdemesebb otthagyni, vagy legalábbis én ezt tettem. 2 és fél évig bírtam( bár nekem heti 4 nulladikom volt), de egyáltalán nem bánom hogy eljöttem, sőt hülye voltam hogy megvártam azt hogy fizikai tünetei legyenek a kimerultsegemnek.. szóval hát amióta sulit váltottam sokkal egyszerűbb minden, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok.:)
2015. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem fogok sulit váltani. A környéken csak 2 városban vannak középiskolák, az egyik 45 percre, a másik meg 35-re. Városon belül meg már tökmindegy.
2015. okt. 17. 23:35
 3/4 anonim ***** válasza:
én kb 50percet utaztam gimiskent reggelente. délutánonként többet a forgalom miatt. Mindig buszon tanultam az elméletet, a hazit meg otthon megcsináltam. napi kb 2 oraig tanultam igy elméletet, amig buszoztam... szerintem ez egy jó módszer. sokszor vittem magammal a következő napi konyvet is, es hazafele megtanultam.
2015. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobb, ha megszokod. Én most egy órát utazok munkába, egyet haza, pedig a városból ki sem mozdulok. De ezt hozta a sors (persze aktívan keresek jobbat).

A kolival az a baj, hogy kifoghatsz összeférhetetlen szobatársakat, akkor meg azért nem tudsz pihenni és tanulni.

2015. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!