Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy anyám...

Mennyire normális, hogy anyám próbál beleszólni a szexuális életembe?

Figyelt kérdés

Amióta elveszítettem a barátommal, azóta elég sokat vagyunk együtt. Kb. mindig, ha találkozunk, akárhol.

Meg sokat alszunk egymásnál.

Anya ma hallotta, amikor az egyik barátnőmnek mondtam, hogy kicsit megváltozott a kapcsolatunk természete és ezen fennakadt. Nem akartam nagyon részletezni, hogy ez mit takar, csak annyit mondtam, hogy sokat vagyunk együtt és kevesebbet kommunikálunk.

Erre közölte, hogy ez ribis viselkedés, mert egy párkapcsolatnak nem erről kéne szólnia. Felidegesített, mert amúgy 0 rálátása van erre és mondtam, hogy ne adjon úgy tanácsokat, hogy a házassága romokban, mert már kb. azt mondta, hogy szakítsak a barátommal, mert ez nem kapcsolat így.

És nem érti, hogy hol a probléma itt.

De most komolyan, szerintetek az normális, hogy egy szülő beleszóljon a közel 18 éves lánya nemi életébe?


2015. okt. 18. 22:29
1 2
 1/20 _Harry Potter_ válasza:
16%

Nem, nem normális. De sajnos amíg nála laksz, addig önző módon fenntarthatja magának a jogot, hogy olyan dologba is beleszóljon, amihez semmi köze.


Gyűjts pénzt, és lépj le otthonról, ha nem tudod ezt megoldani sehogy, és nagyon zavar.

2015. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem, ahogy engem sem érdekel az ő szexuális élete, úgy őt sem érdekelje az enyém.
2015. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jó, most emiatt értelemszerűen nem fogok elköltözni az érettségi évében itthonról.:D
2015. okt. 18. 22:32
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Félt Téged, nem akarja, hogy a barátodnak zömében csak "arra" kelljél. Leegyszerűsítve, de szerintem ez állhat a háttérben. (Legalábbis nálunk hasonló koromban, hasonló helyzetben Anyum hasonlóképp reagált. Akkor nem láttam be, de később megértettem, hogy ez lehetett az ok.) 29N
2015. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
Biológia, nemi szinten aktívak a hormonjaid nem tudom mit nem ért ezen, vagy jobban szeretné, ha inkább önkielégítenéd magad? Szerintem tényleg nem rá tartozik már, mond neki már a 14 évesek is "nagy lányok".
2015. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, teljesen abnormális, de nem ritka szülői magatartás. Engedd el a füled mellett...
2015. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 _Harry Potter_ válasza:
34%
Akik lepontoztak, azoknak remélem, hogy az anyjuk erősen beleszól a szexuális életükbe, és még tetszik is nekik. Képmutatók... :D
2015. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Úgy tűnik, mindenki le van/lesz pontozva. Tanulság: vasárnap éjjel csak iszonyat frusztrált emberek vannak fent itt, akik ebben élik ki magukat. :D
2015. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

A negyedik válaszadóval értek egyet. Az anyád csak félt, örülj neki, bár értem, hogy ez számodra most csak beleszólásnak tűnik. Próbáld meg az ő szemszögéből látni a dolgokat: van egy(kor szerint) majdnem felnőtt lányod( számodra most is a kislányod), aki egyértelműen szexuális életet él. Ami nyilván nem is lenne akkora tragédia. De lehet hogy a "kislányodat" egy kis kanos tini fiúcska saját kielégítése céljából "használ", a szemed fénye kicsi lány pedig szerelemből vagy nem szerelemből, pusztán divatból(ribis viselkedés) enged neki. Így azért még érthető is lehet anyus viselkedése, ugye? Egyébként ezt szerintem négyszemközt kellene megbeszélni vele. :)

(Zárójelben jegyzem meg: ő is volt közel 18 éves, nyilván neki is voltak hasonló gondjai, szóval a "0 rálátása van erre" számomra kicsit vicces megjegyzés.) :)

2015. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem mostanában voltam 17-18 éves, de még emlékszem, hogy amikor megtörtént az első szex a szerelmemmel, jó darabig mi se bírtunk úgy találkozni, hogy ne essünk egymásnak.:-) Kivéve, ha tényleg nem lehetett sehogy sem megoldani. Szerintem ebben semmi ribis vagy kihasználás nincs, egyszerűen csak tombolnak a hormonok, kívánjátok egymást és nem tudtok egymással betelni. Nekünk több, mint 3 évig tartott a kapcsolatunk, majdnem házasság lett belőle. Arra azért figyeljetek, hogy ne kizárólag a szexről szóljon a történet, idővel úgyis higgadni fogtok egy kicsit.:-)

Anyut nyugtasd meg, hogy szoktatok beszélgetni is, menjetek el moziba, ide-oda, és mesélj neki egy kicsit, mit láttatok vagy milyen érdekes témákról beszélgettetek. Esetleg megkérdezheted (nem pikírten!), hogy volt ez a dolog közte és édesapád között, nem mindenki gondol vissza arra, milyen is volt a saját fiatalkorában.:-)

2015. okt. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!