Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még a szüleimmel élek. Jól...

Még a szüleimmel élek. Jól van ez így? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lényeg röviden és tömören: 22 éves vagyok, 1 éve dolgozok, van saját autóm(használtan vettem) amit teljes mértékben én tartok fent. Jövőre tavasszal szeretnék venni magamnak egy új motort is. Kérdésem az lenne hogy ti mit tennétek a helyemben? Külön költöznétek a szüleitektől egy albérletbe, ami szinte ellehetetlenítené hogy nagyobb összeget félretegyél havonta, vagy inkább élnétek még egy kicsit tovább a szüleitekkel, és kicsit élveznétek az életet(pl motor vásárlás, túrázgatás, stb).

2015. okt. 19. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én utóbbit
2015. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

ha van kapcsolatod és a párod is dolgozik,szerintem jobb ha külön költöztök.

de ha most nincs párod és jól elvagy a szüleiddel,szóval szívesen mész haza,ők is szívesen látnak,akkor nem látom okát,hogy elköltözz.

bár én inkább spórolós vagyok,valószínűleg gyűjtögetnék.

az is szempont még,hogy a szüleid hogy állnak anyagilag.

2015. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Élnék még egy kicsit otthon (ha nincs párkapcsolat), de nem szórnám a pénzt (motorra).
2015. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen a viszony köztetek? Hogy érzed magad otthon? Mit mondanak a szüleid?...stb....
2015. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baj azzal,hogy otthon laksz nem kell elrohanni otthonról.
2015. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm ezt a sok gyors és hasznos választ!

Egyedülálló vagyok, én is spórolgatok mindig(máskülönben nem jött volna össze a motor ára), csak az is ott motoszkál a fejemben hogy ha mindig spórolok, akkor szépen lassan eltelik a fiatalságom, és használtam ki addig amíg lehetett. Mert később ha lesz egy komoly kapcsolat, aztán mondjuk egy gyerek, akkor úgy is minden időm és energiám a családra fogom szentelni, nem pedig magamra.

2015. okt. 19. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy milyen a viszonyod a szüleiddel, szívesen laksz-e otthon még, és esetleg ráérsz akkor ezen gondolkoznod, ha megismerkedsz valakivel, és úgymond "érdemes" is külön költözni. Bár én nem vennék motort is ha van már autóm, inkább félretenném azt a pénzt, esetlegesen bútorokra, kaucióra, vagy a későbbiekre.
2015. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó ez így szerintem főleg ha még nincs párkapcsolatod vagy még az elején jártok akkor teljesen megfelel ez.


Én is ilyen helyzetben vagyok, egyenlőre csak havi 90 ezret keresek mert még külsős cégen keresztül vagyok egy nagy cégnél. Én nem költözök külön ameddig nem indokolt mert szüleimmel jól kijövünk a segítség kell nekik az otthoni munkákba meg egyedül se akarok lenni mert anyagilag azért még nehéz dolgom lenne főleg albérletben.

Én is inkább spórolok teszek félre, én nálad másfél évvel vagyok előrébb kb, én is vettem magamnak autót igaz apám kisegített azzal hogy az ügyintézést meg az új gumi garnitúrát ő vette meg nekem, csak azért mert közös autónak szánjuk mivel ami volt előző családi autónk ami közös volt tehát mindenki adott bele pénzt a fenntartásba aki használta plusz üzemanyagba, de sajnos annak az autónak már sok baja volt és nem érte meg felújítani sem. De lényegében 90% ban én tartom fenn az autómat szüleim egyedül a kötelezőt fizetik csak mert apám nevére lett véve hogy olcsóbb legyen a kötelező meg havonta 1-2 alkalommal van hogy elkéri az autót akkor tankol is bele nekem.


Lényegében nekem sincs párkapcsolatom még, de nagy a házunk és ha lesz akkor is lehet hogy itt maradunk mert jelenleg mi arra gyűjtünk hogy a nagy házat kétfelé osztjuk két külön kisebb lakrészre mert a szüleim is lassan nyugdíjasok lesznek és jobb közösen élni könnyebb anyagilag is, főleg ha a viszony is jó, de ezen még kár agyalni mert sose tudhatom mi lesz a jövőben. De én egyenlőre még a családi fészekben vagyok, sok ismerősöm mondja hogy ez a mai világban így van jól mert megélni egyedül úgyse tudnék teljesen nyugodtan, plusz ha a szüleim nyugdíjasok lesznek ők sem bírnák a nagy házat már teljesen nyugodtan fenntartani meg nekem is jó mert tudok spórolni, félretenni mert sose tudhatom mikor jön el az az idő amikor hirtelen lesz szükségem több száz ezerre valami fontos miatt, és a hitelt jobb elkerülni.

2015. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj mindaddig, amíg jól kijössz a családoddal és fedezed az eltartásod költségeit (ez utóbbi ugyanis hozzá tartozik a jó erkölcshöz).
2015. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!