Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg anyukámék,...

Miért nem értik meg anyukámék, hogy nem szeretnék olyan lenni, mint nővérem?

Figyelt kérdés
Ugyanazt az eredményt várják el tőlem, mint nővéremtől. Ő most fog érettségizni a hatosztályos gimnáziumban, én most kezdtem ott. A nővéremnek van két nyelvizsgája, mind a kettő középfokú, apáék közölték, hogy mire oda jutok (11-ben tette le mind a kettőt) addigra nekem is meg kell ezeknek lennie, ahányszor csak szólok, hogy én mást szeretnék, mindig elkezdenek velem kiabálni, hogy mindig csak a nyafogásból állok ki, meg ha a nővéremnek megy, akkor nekem is mennie kell, nem azért nevelnek, meg ölik a taníttattásomba a sok pénzt, hogy utána meg ne legyen belőlem semmi. Nagyon rosszul esik, hogy mindig a nővéremhez akarnak igazítani, ugyanazt várják el tőlem, amit ő elért.

2015. okt. 19. 12:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Hatosztályos gimnáziumba járni "menőbbnek" számít, mint sima négyosztályosba, mert a közfelfogás szerint az erősebb, magasabb szinten tanítják az anyagot.


Valószínűleg a szüleidnek ez a közfelfogás számít, nem az, hogy te mit szeretnél.


A nyelvvizsgák szerzése ugyanilyen "menőnek" számít a közfelfogás szerint, tök mindegy, hogy az illető hol csinálja azt a nyelvvizsgát, és mi a valós értéke, lényeg, hogy a gyerekkel lehessen dicsekedni a boltban az ismerősöknek.


Szóval valószínűleg az olyan dolgok számítanak a szüleidnek, amikkel lehet dicsekedni.


Egyébként nekem is van ilyen rokonom, aki a lányával mindig dicsekedett (nyelvvizsgák, diploma), mikor én elértem ugyanazt, a diplomaosztómra se jött el, pedig én meg az unokája vagyok, szóval nem egy távoli ismerős az illető.


Ez ilyen dolog. Nem tudom rá a megoldást sajnos.


Szerintem nem az a lényeg, hogy kinek milyen papírja van, hanem, hogy szeresse azt, amit csinál, különben nem fog tudni évtizekedig benne dolgozni, és ez az, ami az iskola után jön, és sokkal hosszabb ideig tart, mint az iskola. Teljesen normális ezért, hogy még nem döntötted el, mit szeretnél, ez egy komoly dolog.

2015. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem értés-vagy-nem-értés probléma.


Azért, mert a szükeid önzők és vakok: nem hajlandóak sem látni, sem tudomásul venni azt, hogy te egy másik ember vagy - sem nem az ő, sem nem a nővéred klónja. Nem azzal törődnek, hogy neked jó legyen és a te képességeidhez, vágyaidhoz segítsenek világot építeni neked, hanem olyanba akarnak belepasszírozni, ami nem a te életed.


Racionalizálni lehet, hogy a te érdekedben töréntik, de ez egyáltalán nem így van. Ez csak süket duma, amivel egyrészt magukat akarják megnyugtatni, másrészt benned akarnak bűntudatot kelteni.

2015. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!