Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az alkoholista anyám öngyilkos...

Az alkoholista anyám öngyilkossággal fenyegetőzik. (? ) Összetett!

Figyelt kérdés
Mi a testvéremmel, fiatal felnőttek vagyunk, de még itthon élünk. Fél év-év múlva akarunk elköltözni. Anyánk már jó ideje nem dolgozik állandó helyen, a mi keresetünkből él, meg a mi keresetünkből piázik. A viták, nyilvánvalóan az alkoholból fakadnak, de amióta az eszemet tudom, ő iszik, részeg, okádik. Ha józan, akkor egy roppant kedves, karakán nő, viszont ha elkezd inni, akkor kifordul önmagából, nem kell ecsetelnem. Semmivel nem lehet rá hatni, hogy letegye azt a rohadt piát, amiben alkohol van megissza. Ilyenkor flegma, lehord mindennek, pedig mi tartjuk el :D Felhánytorgatja hogy ő felnevelt minket, egyedül, az igaz, de mindenkitől kunyerált, mert akkor is hetekig nem ment dolgozni, minta anyának képzeli magát, pedig ha én gyerekként nem mosok/főzök/vásárolok/takarítok akkor a szar evett volna meg minket. Na mindegy, általában engem hibáztat hogy én vagyok az élete megkeserítője, miattam iszik, én vagyok a hibás, és ma bejelentette -sokadjára- hogy ő pár nap és öngyilkos lesz. Ezzel mit lehet kezdeni? Agresszív, beszélni nem akar, orvoshoz nem akar menni, mert hogy őt elteszik láb alól, dolgozni nem akar menni, semmit sem akar, csak inni, és inni. De közben engem hibáztat, aki eltartja, aki mos, főz, kitakarít, és hoz neki bort. Mert ugye ő nem megy el, nincs rá pénze, viszont simán nekünk jön ha nincs piája, és már belekezdett, vagy a másik, hogy elkezd fenyegetni, hogy akkor ő most öngyilkos lesz. De a másik, hogy mi már a saját életünket kezdenénk, de nem tudjuk anyánk miatt, a családi házat nem szeretnénk hogy elárverezzék, mert nem tudja fenntartani.
2015. okt. 23. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1.Ha igazán akart volna, már rég öngyilkos lett volna, tehát csak zsarol titeket.

2.Ne vegyetek neki piát, ő úgysem megy el érte, ergo kénytelen lesz kijózanódni.

3.Ne fizessétek a költségeit.Tartsátok fent a lakást, ha abba nem fizet bele, de másra ne költsetek.Majd kijózanodik és elmegy dolgozni, ha enni akar.


Más megoldás nincs, az alkoholisták nagyon makacsok, manipulatívak.Nem lehet velük mit kezdeni.

2015. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

van tulajdonrészetek a lakásban?

amúgy meg ne vegyetek neki piát, ha agresszív lesz akkor ráhívjátok a rendőröket és kész!

2015. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne hozz neki bort.

Amúgy csak fenyegetőzik és zsarol, mert tudja, hogy megteheti. Aki öngyilkos akar lenni, az nem így viselkedik. És azt is megmondhatod neki, hogy kár a gőzért, pár éven belül úgyis elviszi a mája.

2015. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van tulajdonrészünk is benne. Az a baj, hogy mi eddig a tesómmal a látszatot mindig tartottuk. Volt hogy részegen neki tolatott a kapunak, vagy valami, de mi próbáltunk higgadtan viselkedni, és mindig jópofizni a szomszédokkal, blabla, mintha itt minden rendben lenne. Nyilván tudják, de az hogy mi a rendőrséget hívjuk.. Hogyha kijózanodna, mi lennénk a világ legk.cs.gebb gyerekei, akikért mindent megtett, és feláldozott, józanon, és részegen is egyre tökéletesebb mártír. Próbálom nem felvenni, de sokszor tud még így is bűntudatot okozni, pedig nagyon jól tudom hogy nincs igaza.
2015. okt. 23. 17:26
 5/14 Trauboy válasza:
Az 1. válaszoló mindent leírt! :)
2015. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Hogyha kijózanodna, mi lennénk a világ legk.cs.gebb gyerekei, akikért mindent megtett, és feláldozott, józanon, és részegen is egyre tökéletesebb mártír. "


Oké, de ezen nektek kéne túllépni és belátni, hogy nem fog megváltozni. Mert itt valójában TI vagytok áldozatok. És ti ezt ugyanúgy nem ismeritek fel, mint ő az alkoholproblémáját.

2015. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Felismertük, csak az sem megoldás ha a rendőrt hívjuk ki mindig :D Attól sem változna. Csak nem tudom, hogy mit kellene tenni, mert ha költözünk, akkor két háztartást egyikünk sem fog tudni fenntartani, meg nem is akarunk. Hozzánk nem költözhet, hisz pont ez elől megyünk, az mellett, hogy már rég mennénk, csak nem merjük egyedül hagyni sem. Mármint úgy egyedül hogy nem lakunk vele. Már azon vagyok néha, hogy tényleg sz.rok rá, csak mindig megszólal a lelkiismeretem..
2015. okt. 23. 17:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, az ő lelkiismerete nem szólal meg?Pedig ő az anya, neki kéne felelősséggel lenni értetek.Nehéz, ha egy szülőt kell a gyermekének pátyolgatni, mert nem hajlandó gondolkozni!

Azért hibáztat titeket, mert a saját hibáját nem akarja belátni, egyszerűbb másra kenni, hogy alkoholista, minden alkesz ezt teszi, ezzel tehát felesleges is foglalkozni.

Esetleg próbálj háziorvostól, családsegítőtől tanácsot kérni.Hátha lehet valami kényszerkezelést igényelni neki, vagy gyámságot kieszközölni, akkor tietek lehetne talán teljesen a ház,nem tudná "elinni".

2015. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pontosan tudom mit élsz át, mert én is ezt éltem át. Anyám agresszív alkoholista volt. Ivott, veszekedett, verekedett, okádott. Volt, hogy mi cipeltük haza a talaj részeg anyámat a tesómmal az utcáról. Volt, hogy télen menni akartunk iskolába de nem tudtunk, mert míg mi aludtunk, az alkoholista anyám az éjszaka folyamán pár üveg piáért eladta a csizmánkat, cipőnket, kabátunkat, sőt a kesztyűmet is. Az én anyám is fenyegetőzött öngyilkossággal, szinte már nem is reagáltunk rá. Volt pár alkalommal amikor gyenge kísérletet tett, hogy öngyilkos legyen, de persze pontosan tudják, hogy miképpen élhetik túl az öngyilkosságot. Minket már nem érdekelt a zsarolása, hisztije. Mi a tesómmal egy nap végleg elhagytuk a szülői házat. Persze, hogy mi voltuk a sátán ivadékai, a rosszak, akiket megbánt, hogy világra hozott, persze, hogy ordított, verekedett, hogy ha elmegyünk, ő bizony tuti öngyilkos lesz. Hátat fordítottunk.

Több évi könyörgés, ígéret után, hogy leszokik a piáról és semmi nem történt, mi végleg magára hagytuk. Nem volt más lehetőség. Pár hónappal később elmentünk meglátogatni, de amikor ajtót nyitott nekünk, kijelentette, hogy neki sosem voltak gyerekei, mi idegenek vagyunk, takarodjunk, mert ha nem rendőrt hív. Soha többé nem mentünk hozzá. Nem lett öngyilkos, természetes halállal halt meg pár éve.

Ja a végére hagytuk. Mi hagytuk a fenébe a családi házat, mert az csak egy ház. Nem érte volna meg, hogy pokol legyen az éltünk továbbra is egy ház miatt..(a ház nem is lett meg, de nem érdekelt minket)

2015. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szörnyű hogy embereket mennyire tönkre tesz ez az alkohol..
2015. okt. 23. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!