Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám alkoholista, mit tehetek?

Anyukám alkoholista, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, anyukámmal élek, aki alkoholista. Minden nap hazaérek az iskolából, első dolga, hogy nyúl a borért, sörért, ami otthon van. Különösebben nem ver, de ha részeg, nagyon érzelmes lesz, sokszor kiabál, és mond olyan dolgokat, amiket józanon nem tenne. Régóta iszik folyamatosan, de az utóbbi másfél évben már szinte minden nap (mert régebben kb. egy héten négyszer ivott).

Nem az az ember vagyok, aki könnyen beilleszkedik (más érdekeltségi körök miatt), ezért legfőképp az bánt, hogy nem támogat és sokszor nincs velem. Néha még számomra ismeretlen férfiakat és elhoz a házunkba.

Mivel anyának nagy az ismerettségi köre, így a barátnői is tudják, hogy sokat iszik. Ezért sok barátnője el is hagyta. A család nem nagyon tud az egészről.

Sokan megadták már a számukat, hogy ha egyedül érzem magam nyugodtan hívjam fel őket, de nem akarom őket evvel zargatni.

Szerintem első ok, hogy a piához nyúlt, amikor apa elhagyta. Akkor nagyon szomorú volt, de szerintem ez már nem normális.

Nem hiszem, hogy kóros alkoholista lenne, de már annak a szélén áll, ezért szeretném minél hamarabb megoldást találni.

Anyával megpróbáltam már többször is beszélni erről, sikertelenül. Ilyenkor hozza a szöveget, hogy nem is tudhatom, min menhetett keresztül, meg ha apa megtehet mindent, akkor ő miért nem stb.

Mivel még, hogy maximum 5-6 évig vele kell, hogy éljek, ezért szeretnék minél hamarabb megoldást találni. Családsegítőkről és pszichológusokról hallani sem akar, ilyenkor rettentő mérges lesz.

A segítő jellegű válaszokat nagyon szépen köszönöm.


2015. szept. 2. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És a család nem tudna ra hatni?

Vagy baratnoivel nem tudsz beszélni?


te másnál nem tudsz lakni? ( rokonok)

Mert ha esetleg igen, akkor amikor költőtől talán észbe kapna

2015. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* koltozol, bocsi
2015. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Keress egy idősebb,pénzes pasit és költözz!
2015. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ezen ne tudsz segíteni. Ha rád - az élete értelmére - sem hallgat, akkor menthetetlen, és meg kell tanulni együtt élni vele.
2015. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyud nem is fog hallgatni se rád se másra... az alkoholizmus betegség, amit addig nem fog beismerni, míg nem lesz egy olyan dolog az életébe , ami rá ébreszti..addig mondhat neki bárki bármit...

Az én szüleimet se érdekelte , hogy magam mentem be gyámügyre stb és még aramunk se volt.. Ezek nem fognak érdekelni senkit. Hacsak ő nem engedi hogy elköltözz, jobb ha bele nyugszol abba hogy ott leszel 18éves korodig .

2015. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik legjobb baratnöm volt sulyos alkoholbeteg. Sajnos nem tudtam meggyözni egy elvono kurarol, igy megszakitottam vele a kapcsolatot. Nem tudtam elviselni, hogy elissza a majat, es egyidejüleg az ertelmet is. Jelenleg nem tudom, hogy hol el, es hogy eletben van-e meg. Nagyon szomoru. A te helyzeted meg nehezebb. Neked kell erösnek lenned, felnöttkent gondolkoznod es döntened. Az anyukad kötelessege lenne - többek között -, hogy a szamodra rendezett csaladi hatteret biztositson. Az alkoholbetegseg függö betegseg. A gyogyulashoz vezetö elsö lepes, hogy a beteg elismeri a problemat. Elismeri es belatja, hogy ezzel art sajat maganak es a környezetenek. A következö nehez lepes az orvosi segitseg igenybe vetele. Az edesanyad meg abban a helyzetben van, hogy elbagatellizalja a betegseget. Haragszik, ha a csaladsegitöt szoba hozod. Pedig maskepp nem tudsz rajta segiteni. Az anyukad teljesen elvesztette az önkontrolljat. Az ember szabadsaga nem abban rejlik, hogy azt teszi, amihez csak eppen kedve van. A szabad döntes az lenne, ha vegre elfogadna, hogy elhagyta öt a gyermeke apja. A szabad döntes az lenne, ha a te javadra lemondana az alkoholrol. De rabeszelessel ez aligha fog menni. Muszaj lesz a csaladsegitöt vagy a gyamügyi hivatalt felkeresned. Talan ha anyukadban tudatosul, hogy elveszithet teged, es a szeretet ereje felülkerekedik az alkohol demonan, akkor lenne eselye a gyogyulasanak. Te abban segithetsz neki, hogy megerösited benne az erzest, hogy neked szükseged van ra. Mert meg kiskoru vagy. Talan sikerül ujra visszatalalnia az utra, amelyröl letert. Egy egeszseges anya legföbb eletcelja a gyermeke felnevelese, hogy egeszsegesen es szeretetben nöjön fel. Jogod van neked is egy ilyen gyerekkorhoz. Ne altasd magad azzal, hogy majd elmulik ez az allapot. Te is irtad, hogy nött az ivaszatok gyakorisaga - es ezzel együtt a mennyiseg is. Igen, sajnos koros alkoholos szenvedelybetegsegröl van szo. De meg nem tul kesö. Ne vardd meg, amig sulyosabb lesz a helyzet. Amikor minden penz az alkoholra kell majd... A harcodhoz sok eröt, türelmet es kitartast kivanok: egy 3 gyerekes anya. Irjal privit, ha egyedül erzed magad.
2015. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
apádhoz nem tudsz költözni? van egy barátom, aki elvált, a felesége nevelte a gyerekeit. Az a nő is alkesz volt, a barátom vette át a gyermekek felügyeleti jogát. pár éven belül a nő meggyógyult, és visszakapta a gyerekeket.
2015. szept. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!