Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznék, de az anyám nem...

Elköltöznék, de az anyám nem engedi. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Megőrülök itthon.

Az egész a nevelőapámmal kezdődött, aki sosem fogadott el. Nem szeret, érződik rajta. Ideggyenge, kiabál azonnal, semmi érzés nem szorul belé (kiskorában sosem szerették, vagy foglalkoztak vele). Anyát bejárónőnek tekinti, de Ő közben semmit nem csinál, télen anya vágja a fát, lapátolja hajnalban a havat, stbstb.

Nem tudja anya, hogy pontosan mennyit keres, mert nem hajlandó megmondani, 2000 Ft-ot üvöltözve ad oda anyának, közben magának a legdrágább üzletekben vásárol.

7 hónapja lett egy közös gyerekük és azóta a helyzet rosszabb... A folyamatos kiabálás mellé még a gyereksírás is bejött és semmit nem csinálhatok itthon a szobámon kívül, senki nem jöhet, mert "zavarja a picit".

Ráadásul augusztusban otthonba került a nevelőapám apja, így a beteg testvére hozzánk költözött (előtte az apjával lakott). Több, mint 35 éves, de kb. egy 10-12 éves gyerek értelmiszintjén van, nem is dolgozik, meg semmi. Egész nap itthon van, itt vannak a barátai is, hangoskodnak, beszólogatnak nekem.

Anyával sosem tudok beszélgetni, mert mindenre van ideje, csak rám nincs.

Ezért elköltöznék apához, de ezt nem akarja hagyni.


Mit csinálhatnék? Ez nekem így nagyon rossz.

Szinte sosem vagyok itthon, de ha mégis, akkor is zenét hallgatok, vagy a szobámban vagyok, de így is piszkálnak. Nem szeretek itt élni.

Viszont 18 csak jövő májusban leszek, amikor érettségizem.


2015. okt. 9. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
En szerintem ha akarsz elkoltozhetsz apadhot. Beszelj apaddal es ha neki is ok, akkor tegyetek lepeseket a gyamugyon. De ha nem ott kell akkor ok megmindjak hova fordulhattok. En ugy tudom a gyerek eldontheti melyik szulonel akar lakni.
2015. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

nem kell anyukád engedélye ahhoz, hogy apukadhoz költözz. ennyi idősen már magad donthetsz melyik szulodnel szeretnel lakni.

egyébként teljesen jogos a döntésed. aki ilyen kapcsolatba gyereket szül, az viselje a következményeket.

2015. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Először is apukádat kérdezd meg, hogy befogad-e. Ha igen, akkor kezdeményeznie kell a gyerekelhelyezés megváltoztatását, mivel azt bíróság mondta ki. Ha apukádnál megfelelők a körülmények, akkor hozzá fognak járulni. De ha befogad, akkor ezt megelőzően is odaköltözhetsz, anyukádnak úgyse lesz energiája emiatt harcolni.
2015. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egy gyermekelhelyezési cécóba belekezdeni felesleges, mert mire döntés születne addigra már te is nagykorú leszel.

Elhiszem, hogy nehéz, de bírd ki ezt a pár hónapot és ha nagykorú lettél költözz apukádhoz.

2015. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miért bírnám ki, ha nem muszáj?
2015. okt. 9. 18:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj kibírni, akkor ezek szerint van már a kezedben egy megoldás. Nosza, rajta, kezdd el a megvalósítását.
2015. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16 éves kor felett eldöntheted melyik szülővel akarsz élni.
2015. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
HA anyád nem engedi, akkor nem tudsz költözni, ha csak apád nem kér gyerekelhelyezést bíróságon. De mire egy ilyen per letárul, addigra 18 leszel, úgy hogy bírj ki pár hónapot.
2015. okt. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nahát a szülőknek már semmi nem jó?! Ha nem akar vagy nem tud költözni a gyerek, akkor az a baj, ha pedig elköltözne, akkor meg az?! Szánalmasok.

Az egy dolog, hogy a kérdező mégcsak 17 éves, a szülei nem tudom mit akarnak. Egyik ismerősömet 18 évesen kidobták otthonról.

2015. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivataloasn anyukád háza is a bejelentett lakhely, attól még tölthetsz több időt apukádnál.

Sajnos jogszabályokban nem vagyok otthon ilyen téren, de ha igaz, hogy kérelmet kell benyújtani, akkor így is úgyis ugyanott leszel, ahogy egy másik válaszoló is írta - mire lezáródnak a tárgyalások már kb be is töltöd a 18at.


Az én tanácsom inkább az lenne, hogy szedd össze gey bőröndbe a mindennapos cuccaidat, és ahányszor csak tudsz aludj apukádnál - ha anyukád hisztizik emiatt hajrá,ha betöltöd a 18at végleg elköltözhetsz.

2015. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!