Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet olyan társat találni,...

Lehet olyan társat találni, akire apaként nézhet a fiam?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. A férjemmel 6 év után elváltunk. Mialatt én a kozos gyermeküknek vártam. A fiát még egyetlen egyszer sem látta. Ő még házasságunk alatt tovább lépet. Teljesen eltűnt az életünkből. A fiam fél éves, nem érzékelt ebből semmit, nincs kit hiányolni. Nem szeretnék még társat magamnak, a férjemet sem szeretném visszakapni. Viszont, ahányszor látok egy teljes családot összeszorul a szívem, hogy neki ez nincs. Lehet még találni neki egy olyan személyt, aki apaként szereti Őt?

2015. okt. 25. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen lehet. Pont annyira fog apaként tekinteni a gyermekedre, mint amennyire terád tudna tekinteni anyaként egy gyermek fordított helyzetbe.
2015. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 omba ***** válasza:
88%

Lehet.

Kicsit más volt a helyzet, az apuka jelen volt a gyerek életében, de én éltem az anyukával már.

Egyszer mérgesen rászóltam, hogy "ne bohóckodj már kisfiam!"

Erre nagyon kedvesen elvigyorodott: "nem te vagy az apukám!" - és az ölembe ült.

2015. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha így keresed, akkor nem. Egy férfi sem szereti, ha így ki akarják használni.


Ellenben, ha lesz egy IGAZI párod, akkor rá természeresen nézhet majd apaként a fiad.

2015. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Megértem, hohy osszeszorul a szived. De lesz ilyen ember az eletetekben. A gyerekek rugalmasak a kisfiad par honap alatt apakent fog tekinteni barmelyik ferfira, akit kozel engedsz magatokhoz, epp ezert i kabb arra kell vigyaznod, hogy csak olyat mutass be neki majd, aki komoly kapcsolat ak tunik.

Es sok ferfi van, aki mas gyereket is szivesen neveli es szereti. Bizz az idoben, mnden jol alakulhat.

2015. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, de gyorsan keresni kell, mert minél kisebb korban történik meg az összeszokás, annál biztosabb a kapcsolat. Olyat keress és találj, akiről már az elején kiderül, hogy rendelkezik kellő gyerekszeretettel.
2015. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam 8 éves volt amikor megismerkedtem a második férjemmel. Ma már 23 éves a fiam, és abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az édesapja is és a nevelt apja is fontos a számára. Mindkettőt apunak hívja, és nagyon jó kapcsolat van köztük. Lehet találni olyan társat aki a gyermekünket is szereti. Csak ezt nem szabad erőltetni, idővel a gyerek és nevelt apa között kialakul a kapcsolat. Ha szeretik egymást akkor boldog kapcsolat lesz. Ha nem szeretik egymást akkor azt kár erőltetni..
2015. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én biztos nem alakìtanék ki a gyerekben illúziót azzal hogy màs embert nézzen az apjànak. Ha tizen huszon éveken àt velünk maradna akkor a gyerek màr nyugodtan apa szàmba veheti
2015. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok benne semmilyen illúziót kialakítani.. Jelenleg számára egy idegen. A volt férjem nem él a láthatás lehetőségével. Ahogy egyre nagyobb lesz nyilván tudni fogja ki a biológiai apja.

Nem akarom kihasználni, nem(csak) azért kell valaki. Nem akarok kétségbe esetten keresni valakit, a kisfiam az első. Remélem ránk talál vagy megismerek egy olyan embert.

2015. okt. 25. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!