Van esély a menekvésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenekülni az anyámtól, helyem is lenne, hogy hová, de nem tudom lehetséges -e, mennyi az esély, hogy visszahoznának a rendőrök?

16éves leszek nemsokára. Apukám nem él,.. Van egy bátyám,aki 23 éves és van felesége. Anyukámnak pedig van élettársa.

Mióta anyámnak lett élettársa nagyon megváltozott, elüldözte a legjobb barátjait, a testvérét, az unokatestvéreit, a fiát, és már én is menni szeretnék. Ha a gyámügyisek ki lennének hívva, simán elvennének. A nénjém már felhozta, hogy magához venne, de tudja, hogy akkor anyukám szemében Ő lenne a legrosszabb testvér. A bátyám is már mondta, hogy költözzek hozzájuk,vagy aludjak ott bármikor, de anyám nem engedi, és a nénjémnél sem. Mamámékhoz pedig nem akarok menni, mert mindennap találkoznék anyámmal, ami nem lenne jó. Nem lehet barátom, azonban nemrég Kiderült,hogy komoly másfél év kapcsolatban vagyok, el lettem tőle tiltva, és a barátaimtól barátnőimtől is, s a kutyasétáltatástól is el lettem tiltva. Valamelyik nap akartam,hogy ott alszom a testvéreméknél de nem engedi anyám. Unokatestvéremnél aludtam tegnap előtt, de azt is csak cselesen, hogy "Elmegyek segíteni neki valamiben", s aztán nem jöttem haza, abból is cirkusz lett. Anyám mást nem csinál,csak kiabál velem, és elveszi az életkedvem, olyanokat mond, hogy minek fésülöm a hajam annyit a tükör előtt ,Úgyis csak egy senki vagyok, és bánja, hogy megszült. Vittek már pszichológushoz is, mert Állítólag velem van a baj.

16/L Szlovákiából.



2015. okt. 25. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet.
2015. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
jó, elhiszem hogy gáz a helyzet, de ha így viselkedsz vele csak jobban fog fogni.
2015. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 ev es nagykoru vagy. Tanulj sokat, hogy mehess tovatanulni vagy legyen szakmad es mehess dolgozni. Akkor elkerulsz otthonrol ugyis es jobb lehet a helyzet. Probalj vele beszelgetni, megkerni ne mo djo ilyeneket, mert rosszul esik. Meghallgatni, hogy neki mi a baja valojaban. Valoszinu nem veled van gondja csak rajtad vezeti le. Kitartast es sok sikert. Ha visznek pszichologushoz orulj neki elj a lehetoseggel, kesobb még jol johet, amit ott meg tudsz beszelni egy masik felnottel.
2015. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos átérzem a helyzeted, én is ugyanebbe vagyok, csak nekem apám is él és alkoholista. Engem is tiltanak barátomtól csak mert nincs sok pénze és nincs diplomája. Tiltanak barátaimtól, mert ha kimozdulok otthonról egyből megkapom hogy egy mocskos k... vagyok. De nem is egyszer bántalmaztak. 17 vagyok és sajnos még van 1 évem, de amint tehetem 18 éves koromba lelépek otthonról, mindennap kritizálnak és terrorizálnak. Sajnos 18 éves korodig te se tudod megoldani, mert édesanyád biztos utánad menne. Amit tehetsz hogy próbálod kerülni és szorgalamasan tanulni hogy minél jobb sulid legyen és ne kelljen soha többé rászorulnod. Sok kitartást, ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írhatsz privátot is.

17/l

2015. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" Ha a gyámügyisek ki lennének hívva, simán elvennének."


Ha ez így van, és nem csak egy tinédzserkori általános hiszti, akkor tessék kihívni a gyámügyeseket. Ha ők tényleg azt állapítják meg, hogy te testileg és lelkileg is veszélyben vagy, kiemelnek a környezetedből, és ez ellen anyád sem tehet semmit. Ha ez történne, akkor a nagynéni vagy a bátyád is rögtön kérheti az ideiglenes elhelyezésedet, később meg akár az állandót is ha anyád nem változik.


Nyafogással semmit nem érsz el. Ha tényleg veszélyben vagy akkor tessék lépni.

2015. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, a barátommal kapcsolatban itt is a pénz, az iskolázottság a téma. Ő már úgymond felnőtt, pénzt is keres, csak nem tud vele gazdálkodni. Kimentene engem otthonról,de akkor külföldön élnénk,mert ott ismeri a nyelvet, és van neki testvére akinél átmenetileg meghúzhassuk magunk, mert náluk nincs gond a pénzzel, cégük is van, vállalkozásuk, és felvennének alkalmazottként jó fizetéssel. Én már próbáltam leülni anyukámmal kétszer beszélni erről az egészről, de Őt nem érdekli. Tegnap a barátom felhívta anyámat, de az sem hatotta meg. Azt mondta a fium, hogy az anyám Őt kedvesen küldte el a p*csába.

Soha az életemben nem voltam az a tipikus, bulizós, elszökős, hisztis, meg nem nevelhető lány. Mindig megcsináltam amit kértek tőlem, rendes voltam. Nem lógok suliból, szakmunkára is járok, nem cigizem, nem iszom, nem használok semmiféle drogot. Anyám mégis a legrosszabb gyerekének tart..

2015. okt. 25. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Az elején még elhittem, hogy nagy a gond. De az utolsó hozzászólásod már igazolja, hogy te is egyike vagy azoknak a 16 éveseknek akik azt hiszik, hogy felnőtt, érett gondolkodásúak, mindenki ellenük van, a szülők zsarnokak. Pedig csak annyi van, hogy a rózsaszín köd miatt vagy másképp mondva a nagy szerelem miatt most csakis az éppen aktuális barátjukkal lennének a nap 24 órájában.


Így jó ha tudod. A barátod nem vihet külföldre, nem élhetsz vele amíg be nem töltöd a 18 évedet. Addig anyád mondja meg, hogy kivel, és mikor barátkozhatsz. Ez van. Erre a gyámügyesek sem fogják azt mondani, hogy a testi és szellemi fejlődésed életveszélyben van.

Mellesleg. Ha pokoli körülmények között élnél akkor is sem jöhetne képbe a barátod. Akkor csakis a nagynénid vagy bátyád foglalkozhatna veled.. Szóval.. szépen kibírsz még 2 évet, és onnantól kezdve a törvény szerint döntőképes felnőtt leszel.

2015. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a bizonyos rózsaszín köd menthet meg, mert ha ő nem lenne,akkor nem bírnám az itthoni körülményeket. Anyukámmal nem akarok beszélgetni,és nem is tudok miről. Nem csak én, hanem senki sem. Megnehezíti a tanulásom is,azzal, hogy folyton csak nyavajog. Rászoktam az ajtóbezárásra, és most azzal fenyeget,hogy meg akar halni,beszed valami tablettákat. Azt mondja,hogy senkinek sincs rá szüksége, ő inkább öngyilkos lesz. Erre szándékosan utánakiáltottam,hogy nekem sincs kedvem az élethez, erre visszakiáltotta,hogy akkor Gyere és ingyunk meg valami mérget. Nem szóltam semmit,.. aztán elkezdett kiabálni, hogy amikor akarok majd vele beszélgetni,akkor Ő már nem lesz. Rám fogja,hogy ő öngyilkos lesz,hogy miattam hal meg,. Közben a párjának köszönteni, hogy senki nem nyit rá ajtót. Ezt tanúsítsák azok akik eddig jártak hozzánk, de anyám azt akarja,hogy az én lelkemen száradjon,ha Ő öngyilkos lesz..
2015. okt. 25. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen aranyos kis zsarolos anyád van. Kéne neki egy pszichológus. A legjobb ha a gyámügyel beszélsz viszed a bátyád nagynénid stb stb hogy igazolják hogy nem csak diák hisztiről van szo a bátyádhoz kerülsz és mehetsz dolgozni a barátoddal
2015. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Helyette engem vittek pszichológushoz..
2015. okt. 27. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!