Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam a barátomtól egy YSL...

Kaptam a barátomtól egy YSL cipőt. Miért baj ez apának? Miért nem képes kedvelni a barátomat?

Figyelt kérdés

Múlt héten 2 éveztünk a barátommal és meglepett egy ilyen cipővel. Vasárnap volt egy családi buli, amire felvettem. A nagynéném megjegyezte, hogy ez milyen drága darab és hogy honnan vettem ilyet, akkor mondtam, hogy a barátomtól kaptam.

Apa pedig kiakadt, hogy mégis miért fogadok el ilyen ajándékot valakitől, aki egy idegen (??).

Komolyan, úgy viselkedik vele, mintha nem fogná fel, hogy nem 3 hete vagyunk együtt, hanem 2 éve. Ráadásul anyáék részéről mindenki szereti és elfogadták, a nevelőapám és a barátom apukája legjobb barátom.

Apa pedig képes cirkuszolni egy pár cipőn, amire úgyis szükségem volt.


2015. okt. 28. 17:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
79%
Apádnak más az értékrendje. Szerintem nem gáz, hogy elfogadtad, az viszont gáz, hogy egy 80-100ezer forintos cipőhöz így viszonyulsz: "amire úgyis szükségem volt". Szerintem senkinek nincs szüksége 100rugós cipőre. Nagyon jó cipőket kapni 10-25ezer között is.
2015. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze, csak most lesz a szalagavatóm, a ballagásom, érettségi és szerettem volna egy kicsit különlegesebb cipőt, ami az enyém és nem anyától kérem kölcsön.
2015. okt. 28. 18:04
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy hamisítvány, akkor nem is olyan drága :)
2015. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Biztosan nem hamisítvány. :)
2015. okt. 28. 18:10
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem lehet hogy még mindig nem szokott hozzá hogy a kislányának egy férfi van az életében és ezért mindenben hibát keres amit csinál.
2015. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
4: De ettől még mondhattad volna a szüleidnek, hogy az. Akkor nem akadnak ki és nem piszkálnak ;)
2015. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kovpet ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy mi az az YSL cipő, de ha tényleg ennyire értékes, akkor én csak akkor fogadnám el ajándékként, ha magam is hasonló értékben szoktam amúgy ajándékozni neki. Nem csodálom, hogy a fater sem örült a dolognak.
2015. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

ha nem kihiszted, vagy célozgattàl a barátodnak a cipő ügyben, akkor én nem látok benne problémàt. felteszem felnőtt ember, arra költi a pénzét amire akarja. szerintem ajándékot nem illik visszautasítani. de persze én is zavarba jöttem volna egy ekkora értékű ajándéktòl, főleg, hogyha nincs saját keresetem, ezért lényegesen szerényebb ajándékokat szoktam adni neki.

de a rokonok megjegyzése is elég illetlen. én nem nevezném idegennek azt, akivel 2 éve együtt vagy.

2015. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Te mivel lepted őt meg?
2015. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon esélyes hogy hamis

Én nem estem volna hanyatt egy ilyen cipő láttán főleg ha egy 12 centi magas platform borzalom [link]


Én egy szép ékszernek(aukciós háztól hasonló értékben drága kővel) jobban örültem volna.

2015. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!