Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok a barátomtól....

Terhes vagyok a barátomtól. Hogy kéne elmondanom/elmondanunk?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, de mivel szeretnénk a babát, így azt néhány évig pihentetem.

Nem szeretném, hogy a szüleim úgy gondolják, hogy ezzel az életemet szúrom el, ezért nem is úgy szeretném elmondani, hogy ezt sugalljuk. Most lesz a mamám születésnapja és vasárnap elmegyünk ebédelni és arra gondoltam, hogy esetleg elmondhatnánk nekik akkor.

De a barátom szerint ne, mert jobb lenne, ha először anyának és a mostohaapámnak mondanánk el, ne ott érje őket a meglepetés.


Szerintetek melyik a jobb?

Ha egy családi összejövetelen mondjuk el, vagy ha úgy, hogy négyen vagyunk?


2015. okt. 19. 16:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Négyen. Egyrészt mama szülinapja, ne vedd el tőle a reflektort, másrészt igaza van a barátodnak, joguk van az első sokkot privátban megélni.
2015. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tönkretennétek azt az ünneplést ezzel a bejelentéssel. Inkább kisebb családi körben mondjátok el.
2015. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem kellene a mama születésnapját erre felhasználni, az róla szól, ez meg rólatok, vagy az is lehet rosszul reagálják le édesanyádék s akkor mindenki feszélyezve érzi majd magát.

Inkább a 4-es felállást javasolnám.

2015. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

minden további nélkül lehet egyetemre járni gyes mellett, legfeljebb nem nappalin.

Jobb szűk körben elmondani. Csak mosolyogjatok.

2015. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

A nagymamad valószínűleg nem fiatal, így esélyes, hogy neki nem okoznal nagy örömet egy házasságon kívüli terhesseggel, tehát a szüleidnek mondd csaknem egyenlőre.

Önálló lakás, munka, jövedelem van?

2015. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszintén és mielőbb. Hodd el, nem összegyeztethetetlen a tanulás,meg a gyerekvállalás.
2015. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyan dolog amit eloszor inkabb ok tudjanak meg mint az egesz rokonsag. En is szuleimnek szoltam eloszor hogy unokajuk lesz.

Aztan ha minden ok, o maga fogja ujsagolni a szulinapon.

2015. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is négyesben. Mennyire fogja őket sokkolni a hír? Terveztétek a babát és el tudjátok majd tartani, vagy a szülők is kellenek hozzá?
2015. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Persze, egy szóval sem mondtam, hogy lehetetlen lenne az egyetem elvégzése egy kisbaba mellett. Csak mi így döntöttünk, ennyi.

Mama nem "régimódi", szóval benne vagyok 100%-ig biztos, hogy örülni fog, ha megtudja. Meg a házasságon kívüli terhességet nem nézi le senki mifelénk, lehet velünk van a gond. :)

Igen, nekem van egy lakásom, amit kiadtam, szóval abból van egy bizonyos jövedelmem.

A barátomnak is saját háza van (ebben élünk), 2 saját autónk van, a párom jól keres, szóval nem segélyekből fogunk megélni, meg nem is a családunktól várunk támogatást.

2015. okt. 19. 16:56
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

Gondold át ezt a pár évig szüneteltetést. Szinte biztos, hogy ha most nem végzed el, akkor állandóan csak halogatod, és nem lesz belőle semmi. Baba mellett persze nehéz tanulni, de megoldható. Sőt, még az első évben könnyebb egy babával, mint egy örökmozgó 4 évessel:D Az első évben meg végig terhes leszel, nem akadályoz a tanulásban a gyerek. Meg aztán ha most nem folytatod, akkor mi a terv? 2-3 évig otthon maradsz gyesen, aztán elmész tanulni, plusz 4 év kiesik munka nélkül, mert akkor meg azt fogod mondani, hogy tanulni, ellátni a gyereket és még a háztartást elég feladat, nemhogy még dolgozni...mondjuk pedig sokan csinálják. Speciel én is folyamatosan tanulok, 2 gyerekem van, egyik 5 éves, másik most lesz egy éves, de visszamegyek dolgozni 1 éves korában, és emellett tanulok. Szóval szerintem inkább ne hagyd ott az egyetemet.

És én is azt mondom, hogy ne rontsd el a mama szülinapját, mert 2 variáció van: vagy mindenki örül és téged ugrálnak körbe a nagyi helyett, vagy nem fognak örülni és mindenki rosszul érzi majd magát.

2015. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!