Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szándékosan elveszi az...

Anya szándékosan elveszi az összes reményem egy jobb életre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé kellemetlen helyzetben vagyok.


Vége lett a legutóbbi komoly kapcsolatomnak és a tervezett közös életünknek az exbarátommal. Mikor ezt elmondtam anyámnak, akkor szinte rögtön mondta, hogy semmi gond, mehetek nagyim üresen maradt lakásába, csak beszereltet ezt-azt. Gondoltam rendben, egyelőre jó ötlet.


Aztán kiderült, hogy a szerelési munkák elhúzódnak, most tartunk 3 hétnél, mert anya nem ér rá intézni. Én nem intézhetek a lakással kapcsolatban semmit, anya nélkül nem is mehetek oda, szóval egyelőre nála lakom, és várok. Viszont: ez idő alatt mintha arra játszana, hogy elvegye az összes reményem és önbizalmam. A külsőmre tesz negatív megjegyzéseket többször egy nap, a munkára, amit elkezdtem nem tart alkalmasnak (rajta és apámon kívül mindenki más igen), és mintha azt terjesztené rólam, hogy zuhanópályán van az életem. Szerintem csak el akarja velem hitetni, hogy szerencsétlen vagyok, hogy uralkodhasson rajtam, és hogy nehogy jobb legyek nála.


A rokonaim ha beszélünk aggódnak értem, drogozással gyanusítanak, és idegi problémákkal, és nem értem, miért. Néha kiabálok, vagy ideges vagyok, de ki nem?


El kellene költöznöm anyám hatásköréből? A probléma az, hogy gyáva vagyok megtenni. Mindig mondja, hogy "szükségem van a szüleimre", mert bármikor kerülhetek olyan helyzetbe. De anya azt akarja, hogy hagyjam az álommunkámat (amivel egyébként nagyon jól tudnék keresni), és álljak be mondjuk árufeltöltőnek megint. De meg kell próbálnom, különben semmit nem ér az életem. Anya szerint az már késő, apám szerint pedig semmit sem ér, amit csinálok (kreatív terület, régen versenyeket nyertem).


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. okt. 28. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
"El kellene költöznöm anyám hatásköréből?" - Kérdező, minél gyorsabban, annál jobb...
2015. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem csak beképzeled magadnak, vagy támadásnak veszel mindent, mert most túl érzékeny vagy.

Ha ennyire rossz lenne, akkor nem segítene egy lakással.

Egyébként hány éves vagy, hogy te semmit sem intézhetsz?

Kiabálni meg én sose szoktam, pedig én is vagyok időnként ideges. Szóval azért ez nem olyan általános, hogy az emberek kiabálnak.

Egyébként úgy írsz, mint egy kisgyerek. De gondolom, már nem vagy az, ha dolgozol.

2015. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha van rá lehetőséged, sürgősen költözz el.
2015. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Én sem szoktam kiabálni.

Amúgy mihamarabb költözz el, lehet kicsit érzékenyebb is vagy, nem biztos, hogy azt mondják a szüleid amit te hallasz éppen.

2015. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Árufeltöltőnek vissza ne menj, bár már voltál ott, így tudod, hogy az nagyon nem okés munka, legalábbis a legtöbb helyen biztosan.

Anyukádnak abban igaza van, hogy bármikor szükséged lehet rájuk, de ha már elmúltál 18 éves, akkor szerintem is inkább költözz el máshová, ha tudsz, ne légy gyáva ehhez.

Ez ismerős, mindenki mindent jobban tud nálad, vagy legalábbis ők azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak.

Én tovább léptem, mert nekem is hasonlókat mondtak, és egy idő után már nagyon idegesítettek vele.

Ne hagyd, hogy uralkodjanak rajtad.

És miért ne csinálhatnád azt a munkát, amit te szeretnél?

Ez a te életed elsősorban, nem az övék.

2015. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak akkor kiabálok, ha ordítoznak velem vagy negyed órán át, és kiprovokálják. Ritkán van ilyen, de nem tagadom le, leírtam őszintén. Próbálok védekezni, kerültem a konfliktust már eleget.


Huh, akkor menjek el... oké, mindenképp ez lesz a vége.

2015. okt. 28. 19:20
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne mennél el? Hiszen kapsz egy lakást is.
2015. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Az apák már csak ilyenek, ez az ő korlátja, tipikus jelenség, bár ettől még nehéz.


A drogos híredet illetően biztos lehetsz benne, hogy anyád áll a háttérben. Nem ép az a nő, így a leírtak alapján. Mennyire biztos ez a meló, ez a terület? Csak te érzed, szeretnéd annak érezni vagy tényleg van konkrét lehetőséged? Vegyük figyelembe, hogy az ő munkavállalói világuk, főleg, mikor ők voltak melókeresésben egy teljesen más világ, más kor volt, mint a mai. Az akkor begyűjtött tapasztalatok alapján szeretnek okoskodni. Bár korlátoltnak tűnnek szegények ebben, ha inkább csak egy délibábnak bizonyul a nagy elképzelésed, akkor még az is kijelenthető, hogy igazuk van, ellenkező esetben viszont viríthatsz egy jó állással előttük. Az idő eldönti.


A megjegyzések mutatják, hogy jelen állapotában - ki kéne deríteni miért - nem tud jó anyukád lenni. Nem tudni, ez a meló-dolog is erről a tőről fakad-e, hogy a józan óvatosság szól belőle a feltöltős munkakört illetően vagy azzal is egyéb, esetleg tudatalatti célja van, mert akkor tényleg egyértelműen káros ő most rád. A lakás viszont nagy segítség.. Ne tűrj el mindent, ugyanakkor türelemmel is kell lenned, mert nagyon nem mindegy, még egy jobb kereset mellett is, hogy az ablakon hajigálod ki albérletre a pénzt vagy csak rezsit kell fizetned.

2015. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyim lakása anyám tulajdonában van. Előre mondta, hogy minden nap jönni fog és majd pakolja nagyim cuccait 1-2 órán át, esténként. Nem lesz az enyém a lakás, úgy egy éven belül el fogja adni.


Nem, nem épek teljesen: nagyim és keresztanyám is mondta, hogy anyámnak van valami baja. Apám pedig alkesz.


A terület eléggé biztos. Még olyan is van, aki támogatna benne. De ha nem is indul be csak nagyon nehezen, akkor is van némi pénzem, és tudok mellette dolgozni bármit 4-6 órában. :)


Bármikor is sikeres időszakom volt, akkor eltűntek az életemből. Nem kérdeztek, nem akartak rólam tudni, és nagyon sok győzködés árán jöttek el látogatóba, akármennyire közel is laktam hozzájuk.

2015. okt. 28. 19:54
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! Már attól jobban vagyok, hogy beszéltem erről! A vége mindenképp az lesz, hogy elmegyek, és lesz egy szép normális életem. Csak magamban kell bízzak.
2015. okt. 28. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!