Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szándékosan elveszi az...

Anya szándékosan elveszi az összes reményem egy jobb életre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé kellemetlen helyzetben vagyok.


Vége lett a legutóbbi komoly kapcsolatomnak és a tervezett közös életünknek az exbarátommal. Mikor ezt elmondtam anyámnak, akkor szinte rögtön mondta, hogy semmi gond, mehetek nagyim üresen maradt lakásába, csak beszereltet ezt-azt. Gondoltam rendben, egyelőre jó ötlet.


Aztán kiderült, hogy a szerelési munkák elhúzódnak, most tartunk 3 hétnél, mert anya nem ér rá intézni. Én nem intézhetek a lakással kapcsolatban semmit, anya nélkül nem is mehetek oda, szóval egyelőre nála lakom, és várok. Viszont: ez idő alatt mintha arra játszana, hogy elvegye az összes reményem és önbizalmam. A külsőmre tesz negatív megjegyzéseket többször egy nap, a munkára, amit elkezdtem nem tart alkalmasnak (rajta és apámon kívül mindenki más igen), és mintha azt terjesztené rólam, hogy zuhanópályán van az életem. Szerintem csak el akarja velem hitetni, hogy szerencsétlen vagyok, hogy uralkodhasson rajtam, és hogy nehogy jobb legyek nála.


A rokonaim ha beszélünk aggódnak értem, drogozással gyanusítanak, és idegi problémákkal, és nem értem, miért. Néha kiabálok, vagy ideges vagyok, de ki nem?


El kellene költöznöm anyám hatásköréből? A probléma az, hogy gyáva vagyok megtenni. Mindig mondja, hogy "szükségem van a szüleimre", mert bármikor kerülhetek olyan helyzetbe. De anya azt akarja, hogy hagyjam az álommunkámat (amivel egyébként nagyon jól tudnék keresni), és álljak be mondjuk árufeltöltőnek megint. De meg kell próbálnom, különben semmit nem ér az életem. Anya szerint az már késő, apám szerint pedig semmit sem ér, amit csinálok (kreatív terület, régen versenyeket nyertem).


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. okt. 28. 18:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A testvéreméknél hasonló helyzet állt fenn, csak ők nem szétmentek a párjával, hanem gyerekük született, szükségük volt egy lakásra. Anyámnak volt egy, amit a nagyszüleimtől örökölt. Többször kérleltem, adja ki a húgoméknak, ha csak ideiglenesen is, nem adta. Inkább fogta a lakást, eladta és most ül a pénzen, a testvéremék pedig 15 nm-en tengődnek a gyerekükkel anyámék házában. Úgyhogy tényleg becsüld meg, hogy lakást kapsz, ha csak ideiglenesen is, mert az én anyám pl ezt nem tette meg a gyerekéért. Mellette egyébként ugyanolyan rossz természet, állandóan lehúzza az embert (nálunk a párom akar karriert építeni, őt is lehúzta, hogy úgysem talál jó állást - nos, ennek ellenére talált). Nem kell odafigyelni rá, tőle független módon kell élni az életed. Véghallgatod, majd egyik füleden be, a másikon ki, amit mond. Azt pedig, hogy a rokonokat, ismerősöket is ellened irányítja, az én anyám is megtette, nagynénémnek már kb. a szemébe nem bírok nézni, anyám annyi hazugságot összehordott rám a hátam mögött, kb. azt gondolja már rólam, hogy egy drogos, elmebeteg sorozatgyilkos vagyok. :/ Ennek ellenére élek és virulok, igaz, nehezebb az életem, mint azoknak, akiknek rendes anyjuk van, de meg kell tanulni ezzel együttélni, mert változni már nem fognak.
2015. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, sokszor hazudnom is KELLETT pl. nagyszüleimnek, hogy anyám jobban be tudjon vágódni náluk. Párszor pedig egyenesen átvert. Pl. mostohanagymamám temetésére azt mondta, hogy "nagyon zárt körű, ne menjek, nagyapám így akarja", aztán később nagyapám kérdezte, hogy miért nem mentem.

Nem tudom, úgy fest elvág mindenkitől a rokonaim közül, ezért nem is mondom neki, hogy kikkel barátkozom, a szakmai kapcsolataimól sem tud semmit.


Kapok lakást ide- vagy oda: anyának jó, mert kitakarítom és segítek felújítani, de a vége úgy is az lesz, hogy mehetek albérletbe.


Okés, alapvetően nem vagyok egy rossz ember, nem fogom hagyni, hogy elhitesse velem.

2015. okt. 29. 12:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire romboló hatással vannak rád, én mennék minél hamarabb, minél messzebbre. Egy ilyen komolyabb kapcsolat után, nincs is ártalmasabb mint demoralizáló emberek a környezetedben, legyen az szülő, rokon vagy akárki.
2015. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Menjél mihamarabb!!!

Hasonló cipőben járok, Anyám nagyon megkeseredett "jódolgában" és állandóan csak piszkál. Nekem 2 gyerekkel sikerült új párt találnom, minden szuper lenne de anyám nem viseli mások boldogságát ha már ő nem az.... nincs senki a környezetében akivel még ne veszett volna össze évekre...

2016. máj. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!