Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért korlátozzák egyes...

Miért korlátozzák egyes szülők a már nagyobb (20-30) gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok ilyen esetekről a GyK-n és más fórumokon. Az én anyukám például ma azon akadt ki, hogy a barátnőimmel elmegyek holnap este bulizni 1-2 helyre, és hogy "Mi az hogy 1-2 helyre néztek be?" "Hova mentek pontosan?" "nem gondolod, hogy belemész az éjszakába?!" És hasonlók..miért ilyen? Nagyon ritkán megyek bulizni, mert állandóan tanulok (egyetem, nyelvvizsgára készülés), mindig besegítek a házimunkába, bevásárolok. Ha bulizni megyek, akkor is általában éjfél körül otthon vagyok, de most már nagyon cikinek érzem a korán lelépést, pláne mikor mások maradnak éjjel 2-3-ig. Bezzeg anyámnak normális, bulis fiatalkora volt, amit nem bánt meg. Mit tehetnék? A "költözz el és tartsd el magad" tanácsokat mellőzzétek kérlek. Volt idő hogy dolgoztam suli mellett, és a megkeresett pénzt nyelvtanfolyamra költöttem.

21/L



2015. okt. 29. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Lehet,anyud pont azért félt,mert nagy buliba járós volt anno,a másik meg az,hogy még mindig nem fogta fel valamiért,hogy felnőttél.Sok szülő nem tud ezzel mit kezdeni,vagy azért,mert nincsenek kapcsolatai a munkáján kívül,vagy mert az a típus,aki szeret irányítani és más éeltébe beleugatni.
2015. okt. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
21 éves lányt én is féltenék. Nekem 28, már nem féltem, de 21 évesen azért még gyerek ahhoz, hogy ne féltsem, főleg olyan bulikban, ahol jóval idősebbek az emberek. ne rájuk haragudj, csak jót akarnak, szeretnek téged.
2015. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Én 30 éves vagyok és nemrég egy szakítás miatt haza költöztem a szülői házba. Édesanyám még mindig megkérdezi ha elindulok valahová, hogy hová megyek, mikor jövök, kivel találkozom :) Az első hét után már picit fárasztó volt, de azt hiszem a szülők már csak ilyenek.
2015. okt. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mert elfelejtik, hogy ahogy a csecsemőt illetve az óvodáskorú gyereket leválalsztják magukról úgy kell majd ebben a korban nekik is leválni...csak nekik mem igazán megy.
2015. okt. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
2# nagyon el vagy tévedve. a korhataros bulikon is rengeteg 14-16 éves fiatal van. 21 évesen több fiatalabb van nála egy buliban, mint idősebb.. szerintem ennyi idősen már tud magára vigyázni az ember, főleg ha társaságban megy. kérdező, ne foglalkozz anyukaddal. mondd neki nyugodtan, hogy te is jártál ennyi idősen bulizni. és ja, éjfélkor tàvozni mindig elég fura. akkor indul be a buli.bar én már nem nagyon járok bulizni, de emlékeim szerint így volt
2015. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Én 28 vagyok,szoval nincs messze tolem a bulizos korszak,viszont miota nekem is gyerekeim vannak kicsit maskent latom a vilagot...mai fejjel belegondolni abba,hogy a lanyaim megteszik amiket en anno,beleborzongok... Lhet benan hangzik de pl. Mikor en jartam bulizni(nemreg,5-6éve),fele ennyi durva dolog nem volt...piaba csempeszett drogok,stb...ezek akkoriban kezdtek terjedni..anyukad nem azt mondta,h ne menj,csak tudni szeretné hol keressen először,ha ne adj isten,történik valami...ezt persze jobban is le lehetne kommunikalni,de a lényeg ugyanaz..félt...en is kivoltam anyukamtol,felet sem tudja annak,hogy hogyan éltem fosulin...mégis ha otthon voltam el kellett mondanom hova megyek,kivel,stb...en is ilyen leszek,es valószínűleg te is majd...de ezek a dolgok mar csak azután jonnek elő,hogy neked is gyereked lesz...a levalas akadalyozasa es a feltea kozott pedig oriasi kulonbseg van...levalni anyuka akkor nem engedi a gyereket,ha magahoz lancolja nem engedi elköltözni,onalloan dönteni...ez puszta feltes...
2015. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es, egy 21 és egy 28 éves lányt ugyanúgy kirabolnak, megtámadnak, megerőszakolnak - csak hogy a súlyosabbakat említsem, nem fogják azt mondani, hogy ja, te már elmúltál 25...
2015. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az,hogy félt az normális,de a hozzáállása nagyon nem.

Kb 18 éves koromtól oda mentem ahova akartam,na nem mintha hajnalban mikor nyitottam az ajtót nem ugrott volna elő anyám megnézni hogy egyben jöttem-e haza,minden rendben-e,de ez szerintem normális,a többibe meg nem szólt bele.

2015. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de az én szüleim is ezt csinálják. Két hónap múlva 20 leszek, de nem mehetek sehova, nem aludhatok a páromnál, akivel már másfél éve együtt vagyunk, nem adják oda a kocsit (pedig ők erőltették a jogosítványt)...

Szerintem csak simán nem tudják feldolgozni, hogy nem 10 évesek vagyunk.

2015. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Attól, hogy 19 vagy és épp, hogy nagykorú vagy, az nem jelenti azt, hogy nem félthetnek. El tudod tartani magad? Nem. Van gyereked? Gondolom nincs. Attól még csak egy kislány vagy, hogy elérted a 18-at, majd ha el tudod tartani magad és lesz rendes családod, akkor mondd azt, hogy jogtalan a féltésük, addig rájuk vagy utalva.

2015. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!