Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel büntetnétek meg a...

Mivel büntetnétek meg a kamasz lányotokat ezért?

Figyelt kérdés

Az iskolába kellett vinni az osztálypénzt,oda is adtam a lányomnak.Erre jön a telefon az osztályfőnöktől hogy a lányom még mindig nem fizette be a pénzt!Ma meg tudtam hogy ebből a pénzből ment el egyik délután moziba a barátaival.


Nagyon kiakadtam rá elküldtem a szobájába,de hogyan tovább?


2015. okt. 14. 22:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
43%
Szegény gyerek ...az ilyen esetek elkerülése végett érdemes zsebpénzt adni...
2015. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim válasza:
22%
Vagy vállaljon diakmunkat és lesz pénze
2015. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
77%
nem buntetes hanem egy kozos kiegyezes hogy pl ne titokban vigye el a penzt ami mmasra van hanem kerjen vagy egy adott zsebpenz amit sporoljon ugy hogy abbol kijojjenek az ilyenek
2015. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek előzővel, annyival kiegészítve, hogy az utolsó ilyen dobása volt. Ha ahelyett, hogy kérne zsebpénzt, szó nélkül elkölti azt, amit az osztályban kellett volna befizetnie, nem megy kirándulni és kész, most utoljára megkapja még egyszer, de soha többet.
2015. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
69%
adsz neki zsebpénzt egyáltalán, vagy nem volt semmi más megoldása, hogy egy kicsit a közösség része lehessen?
2015. okt. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
50%
Szegény pára, annyi pénz nincs nála,(anélkül, hogy adnál neki osztálypénzre) hogy elmenjen moziba? Zsebpénz szegény kis csajnak.
2015. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
87%
Hát először is lényeges lenne tudni, hogy ha pl kért volna mozira pénzt, akkor adtál-e volna neki, vagy jó szülő módjára leordítod a haját és elmondod neki milyen hálátlan önző disznó. Előbbi esetben le kéne ülni vele beszélgetni, hogy miért csinálta amit csinált Nem üvöltözve, verekedve, vádaskodva, attól csak bezárkózik, hanem nyugodtan. Utóbbi esetben meg szégyelld magad.
2015. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
82%
Kommunikáció az alapja mindennek. Nem kell büntetés. Beszéljétek meg, hogy miért tette és hallgasd is meg, amit mond. Ezután elmondod neki, hogy ez téged kellemetlenül érintett és nem kell ilyet tennie, ha moziba akar menni. Mert ha menni akar kérhet tőled zsebpénzt. Szerintem ez a megoldás, nem az ordítozás, pofozás, büntetés.
2015. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
26%

Uttsó három, azt sem tudjátok, hány éves a gyerek, szóba került-e már egyáltalán a zsebpénz. Van a gyereknek szája, ha el tud menni moziba, azt is ki tudja nyitni, azért is, hogy kérjen, meg azért is, hogy legalább utólag szóljon, hogy elköltötte a pénzt.

Ez nem arról a rongyos pár ezer forintról szól, hanem a becsületről és a bizalomról.

2015. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
78%
Úgy látszik a gyereknek nem volt bizalma pénzt kérni. Mi ennek az oka? Valóban ezt sem tudjuk. Sok kérdés megválaszolatlan még.
2015. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!