Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy egy férfi főz egy nőre állandó jelleggel?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apukám (lassan már nyugdíjas korú) talált magának egy jóval fiatalabb barátnőt. Most már viszonylag hosszú ideje együtt vannak, de apu még egyszerűen most is annyira vak a szerelemtől, hogy észre sem veszi, hogy kihasználják. Rendszeresen apu főz magának és a nőnek ebédet (külön, mert a csaj nem eszik meg olyan kajákat, amiket apukám szeret). Apu éjszakai műszakban dolgozik sokszor, aztán még délelőtt is dolgozik és utána még ő kezd el főzőcskézni, hogy a nőnek legyen kajája mire hazaér, meg hogy másnap tudjon mit vinni a munkahelyére. Először mikor mondta, el se hittem, és látszik rajta, hogy milyen fáradt, de természetesnek veszi, hogy megcsinálja, mert "szegénynek" nincs ideje főzni, annyit dolgozik, utána meg még elmegy tornázni meg pedikűröshöz meg hasonlók. Még apu névnapjára, szülinapjára se volt képes főzni, meghívtak engem és apu szüleit, apu csinálta az összes kaját, a csaj maximum a tányérokat, evőeszközöket volt képes előszedni. Pedig apu egyáltalán nem ezt érdemelné, és én egyébként is annyira rosszul érezném magam, ha állandóan a párom szolgálna ki engem. Most nem arról van szó, hogy néha meg lehet osztani a házimunkát és ha a férfi tud és szeret főzni, akkor néha ne csinálhatná ő, de hogy ennyire rendszeresen, mikor éjszakázott, ne tudna letenni elé egy tál ételt? És hogy apu észre se veszi, hogy ez mennyire nem oké így, hanem mindent egy szó nélkül megcsinál, mintha egy bejárónő lenne. De már nem tudok hatni rá. Vagy csak én vagyok túl konzervatív?
2015. nov. 1. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintetek normális dolog, hogy egy nő főz egy férfirere állandó jelleggel?
2015. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
amúgy semmi közöd nincs hozzá
2015. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Háááát, ha jóval fiatalabb az a barátnő... Valamit valamiért.
2015. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Pont annyira normális, mint mikor a nő főz állandó jelleggel.


Nálunk ez tök változó, az utóbbi hetekben szinte csak a férjem főzött, most megint inkább én. Mindig akinek jobban kedve van.


Azt nem értem miért gondolod úgy, hogy ha az édesapád szeret jobban főzni, akkor a barátnőjének kellene? Műszaktól függetlenül mindketten 8 órát dolgoznak, tökmindegy hogy milyen időbeosztásban, tehát pont ugyanannyi idejük jut rá.

2015. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem azért főz apukám, mert jobban szeret, hanem azért, mert ha ő nem csinálja meg, akkor nem eszik meleg kaját hetekig vagy hónapokig. És több ezer nő van, aki dolgozik, mellette meg még képes a férjére és a gyerekeire is főzni.
2015. nov. 1. 14:13
 6/18 A kérdező kommentje:
És nem 8 órában dolgoznak. A nő igen, de apu az éjszakai 8 óra után még sokszor délutánig dolgozik a másik munkahelyén. A nőnek meg azért nincs "ideje", mert tornázni jár, pedikűröshöz, manikűröshöz meg tudom is én hova. És ki is emeltem, hogy nem arról van szó, hogy NÉHA ne főzhetne a férfi vagy ne oszthatnák meg. De az, hogy a nő SOHA nem főz rá...?
2015. nov. 1. 14:19
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Apukád lassan már nyugdíjas korú.

Apukádat kihasználja a nő.

Apukád boldog?


***

Komolyan kérdezem! Apukád boldog?

Ha igen, akkor ennek örülj, s ne azzal, kihasználják-e!

2015. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez rengeteg férfira is igaz... Hogyha a nő nem főzne, akkor nem enne főtt kaját hetekig... Akkor azokat a nőket is kihasználják? Szerintem igen (mint ahogy most apukádat is) csak nem szerencsés azzal érvelni, hogy azért kéne főznie, mert ő a nő. Azért kéne főznie neki is, mert normálisan létezni kéne valami munkamegosztásnak. A többi házimunkát is apukád csinálja?
2015. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy leírod, kicsit aránytalan a leosztás, de ha apukádnak így megfelel. Lehet, hogy elvárja, hogy a párja eljárjon manikűröshöz, meg ide-oda. Akkor pedig valamit valamiért. Egyébként meg ha nekik így megfelel. Hidd el, ha apukád megunja, majd jelzi a párjának. De ha ennyire zavar, főzz te, akkor megkíméled apukádat.
2015. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, ha apádat boldoggá teszi ez a nő, akkor ha te örülsz ennek a ténynek, akkor nem ócsárlod a "mostohaanyádat". Másrészt, apád nyilván tud főzni, a nő meg nem. Mindenki csinálja azt (felszólító módban), amihez ért.
2015. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!