Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogassam édesanyámat?...

Meddig támogassam édesanyámat? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Amióta megszülettem nem volt rendes munkája, most se dolgozik, így kb én tartom el, mert tavaly eladták a lakását, és azóta én fizetem neki az albérletet.

Úgy érzem nem is fog, és nem is akar munkát találni magának, pluszban ha lenne is neki, levonnák a felét a tartozásai miatt...

Eddig nem jelentet ez akkora terhet a számomra, mert a volt barátomnál laktam, de nemrég szakítottunk, és le vagyok égve, mert nem nagyon tudtam félrerakni, így alig van pénzem, hogy magamnak is kivegyek valamit.

Így most hozzá költöztem átmenetileg, de nem túl jó a kapcsolatunk, nem szeretnék hosszú távon vele élni, mert nagyon nehezen jövünk ki egymással.

Persze nem szeretném, hogy az utcára kerüljön, de néha teljesen mártírnak érzem magam emiatt, semmit se tervezhetek, mindig rá kell gondolnom elsőként, attól is félek, ha lenne egy új párkapcsolatom, arra is rányomná a bélyegét...

Szerintetek mit kéne csinálnom? Segítsem élete végéig és tartsam el, vagy saját magamra gondoljak?


2015. nov. 2. 01:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Abban az idoben amig te a baratodnal laktal hol elt es mibol tartotta el magat az anyad?
2015. nov. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Argloss ***** válasza:
72%

Eddig sem kellett volna. Ameddig valaki finanszírozza az életét addig nincsen oka változtatni.

Adj neki még 2-3 hónapot aztán pedig oldja meg magának. Ha nem törsz meg akkor vagy bepasizik vagy elmegy dolgozni. Viszont ha adsz neki még egy hónapot, meg még egy hónapot, ..., akkor örökre ez lesz. Illetve addig ameddig össze nem roppansz a teher alatt és bukik minden. Akkor viszont már nem leszel hasznos. Ha ilyen nyugodtan kihasznál, akkor bizony cserbenhagyni is ilyen nyugodt szívvel fog...

2015. nov. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mond meg neki h 2 hónapja van munkát találni,mert te már nagyon unod ezt az egészet és sürgősen álljon a talpára mert te ki fogsz így készülni..
2015. nov. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Én ennyiből nem mondanék véleményt...

Nem derült ki ugyanis, hogy a kérdező gyerekkorában egyedül nevelte az anyja vagy apával nevelkedett.

Ez azért fontos tényező, mert ha egyedül nevelte, akkor nem csoda, hogy nem volt "rendes" munkája - az ember hamar repül, ha kicsit nevel.

Aztán nem derült ki, hogy van-e vmilyen tartós betegsége az anyjának, ami miatt esetleg nem tud dolgozni (bocs kérdező vagy esetleg alkoholista?)?

És igen, miből él, amikor nem együtt éltek?

Eladtátok a házat és még mindig vannak tartozásai? Az hogy lehet? Hitelt vettetek fel?

Szóval van egy pár tényező, ami miatt nem lehet így hirtelen normális tanácsot adni. Szerintem...

2015. nov. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
semeddig, ha normális lenne nem is vàrnà el. mondd meg, hogy nehezen élsz meg, ez nem fér bele. segítesz neki munkát találni, ha akarja, de legkésőbb januártol dolgozzon, és tartsa fent magát. mivel nem beteg, nem zárja ki semmi hogy dolgozzon. de nyilván egyszerűbb máson élősködni. főleg mivel nem is felhőtlen a kapcsolatok. én max adnék neki havi 10-20E a kezdetben segítség képpen
2015. nov. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Semeddig. Adsz neki x időt, hogy munkát találjon, utána minimálisra csökkented az eltartsát. Hidd el, pillanatok alatt összeszedné magát, ha nem akar éhen halni.
2015. nov. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2%

4-es,4:51 vagyok.


Nos, az a helyzet, hogy az utóbbi időben kissé fordult a világ és néhányan úgy látom, ezt nem követték le...


Gondolom, most jól le leszek húzva, de ettől a tény tény marad: ugyanis ma már van olyan, hogy törvény kötelezheti a gyereket a szülőtartásra:


"A házasságról, a családról és a gyámságról szóló hatályos törvény (Csjt.) a szülőtartást rokontartásként említi. A rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és nincs tartásra kötelezhető házastárs. Természetesen nem támaszthat tartási igényt a nagykorú személy, ha arra érdemtelen, de ez nem érinti a szülőtartási ügyeket: szülőtartási ügyekben a gyermek a szülő érdemtelenségére nem hivatkozhat, ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett. A tartásnak kétféle módja van: pénzbeli és természetbeni..."


Ezért mondtam, hogy így nem mondanék véleményt - mert egy jó pár tényezőt nem ismerünk.

2015. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

UTOLSÓ!

A szulotartas nem azt jelenti, hogy albérletet fizetek neki és teljes ellátást, hanem azt hogy havonta egy x összeggel hozzá járulék a megelhetesehez. Ez az összeg a saját tartasomat nem veszelyeztetheti és még sem közelíti pl a gyermektartasdij mértékét. Általában pár ezer forintról van szó, max a jövedelem 10%a. A tartási akkor ítélhető meg, ha a szülő önhibáján kívül önmagát eltartani nem képes. A nem akar dolgozni nem ez a kategória.

2015. nov. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülőtartás nagyon nem ez a kategória.

Az, hogy tudna dolgozni, de nem akar, már alapba kizárja a szülőtartás lehetőségét.


Kérdező, ha mindig adsz neki pénzt, mindig eltartod, akkor nem lesz változás. Ha van olyan, aki mindig pénzeli, nem lesz mi arra késztesse, hogy változtasson. Azt viszont nem írtad, hogy anyukád hány éves. Ha tudna dolgozni, én mindenképpen megmondanám neki, hogy nem bírod tovább se idegileg, se pénzügyileg, és nem a te feladatod a munkaképes csak dolgozni nem akaró anyudat eltartani.

Ha kitartasz amellett, hogy nem támogatod, akkor muszáj lesz neki valamit kezdenie saját magával. Esetleg segíts neki munkát keresni. Ha meg nem akar dolgozni, akkor megmondanám neki, hogy jó, de akkor a saját eltartásáról is gondoskodjon ő.

2015. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Hát, ez tök jó :D Úgy vitatkoztok velem, hogy nem is ismeritek a körülményeket (én sem). Lehet, hogy beteg, lehet, hogy nyugdíjas az anyja, stb.


"tavaly eladták a lakását, és azóta én fizetem neki az albérletet. " és

"Így most hozzá költöztem átmenetileg",


Azaz a kérdező abba az albérletbe költözött, amíg eddig is fizetett, csak az anyukájának - ergo saját, jól felfogott érdeke, hogy továbbra is fizesse azt az albérletet, amiben laknak.

2015. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!