Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, támogatnátok az...

Szülők, támogatnátok az egyetemista fiatokat abban az esetben, ha ez lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt nem szerettem volna az egyetemet még elkezdeni, tisztában voltam vele, hogy nincs megfelelő háttértudásom ahhoz, hogy zökkenőmentesen elvégezzem. Be is igazolódott a sejtésem, nagyon nehezen haladok az egyetemmel, pedig tényleg rengeteget tanulok, de szimplán egy matek orientált szakon alapvető hiányosságra nem tudok építeni, és ez a motivációmat is annyira elszúrja, hogy a többi tárgyammal sem tudok haladni.


A szüleim nagyon szeretnék, hogy mihamarabb elvégezzem a szakot, mert szeretnének dicsekedni azzal hogy diplomás a fiuk, de sajnos nekem idő kell ahhoz, hogy ez sikerülhessen. A családban nincs diplomás, így érthető, hogy szeretnék, ha mihamarabb meglenne, hogy büszkék lehessenek rám, de kikészülök idegileg, hogy folyton azon kell kattognom, mit szólnak majd a szüleim ahhoz, ha első nekifutásra ez nem fog menni (már diáktanácsadóhoz is járnom kell emiatt, és a gyomrom is rendszeresen fáj a stressz miatt).


Szeretném a következő félévet passziváltatni, vagy kiíratkozni az egyetemről, és egy OKJ-s képzést elvégezni, ahol tudom önképezni magam, és közben szakmát is végzek, mindeközben suliba is járok, így a diákstátuszom megmaradna. Erre az 1-2 plusz évre szükségem lenne, hogy behozzam a lemaradást, és amikor újult erővel jelentkeznék az egyetemre, biztos vagyok benne, hogy el tudnám végezni, mert elhivatott vagyok, van ambícióm és lelkesedésem, de alapvető hiányosságok matematikából egy matekos szakon (ELTE-IK Prog.Inf.) hatalmas hátrányt jelentenek.


Szülők, ha ezt én így megmondanám nektek, támogatnátok a döntésemben?


2015. nov. 13. 14:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ehhez hozzá jönne az, hogy nyáron diákmunkáznék, így a félévi kollégiumi költségemet tudnám a keresetemből fedezni.
2015. nov. 13. 14:02
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

De OKJ helyett miért nem matek korrepetálásra járnál abban az egy passzív félévben?

Hiányosságokat pótolni aztán folytatni ahol abbahagytad. Amit már megcsináltál miért hagynád elveszni?

2015. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Azért, mert abban a félévben valamit csinálnom is kellene, mert nem szeretnék a szüleim nyakán lenni úgy, hogy nem szállok be a költségvetésbe, ha nem tanulok. Illetve tudom, hogy Magyarországon eléggé rossz híre van az OKJ képzéseknek, de egyrészt a szüleimnek több juttatás (emelt családi pótlék, stb.) járna azért, ha tanuló lennék, másrészt pedig a mindennapi tanulási rutin az iskola miatt bennem lenne.


Igazából hidd el, én is önképezném magam egész nap.

2015. nov. 13. 14:11
 4/20 A kérdező kommentje:
Illetve mint írtam, lehet inkább újrajelentkeznék azért, hogy tiszta lappal tudjak kezdeni. Én hajlandó vagyok az eddigi tárgyaim újra tanulni, mert az hogy épp csak átrúgdostak, nem egy nagy dicsőség, és nem tudok ezekre építeni. Ez újraérettségizéssel is járna persze, de ezeket szintén belekalkuláltam.
2015. nov. 13. 14:11
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, amibol mar atmentel, azt ne csinald ujra. Atvenni persze atveheted csak magadnak, de ujra vegigstresszelni es levizsgazni minek?

Ami tenyleg fontos, azt meg ugyis ujra kell tanulnod szigorlatra.


Az dicseretes hogy behozni a matek lemaradast, de akkor arra fekudj ra ne az OKJra, vagy vmi olyanra amit utana amugy se fogsz hasznalni.

Ha a diplomad MELLETT lesz valami OKJd, akkor joesellyel ugyse azzal fogsz elhelyezkedni.


Abban tamogatnalak teljesen hogy fekudj ra a matekra, es szerintem alapbol erettebb vagy a korodnal.

Van esetleg olyan targy amibol meg te vagy nagyon jo? Nem tudnal valakivel megallapodni hogy korrepetal matekbol, te meg ot cserebe abbol?

2015. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem, abszolút nem. Mi változna? Egyetem mellett jarhatnal magantanarhoz, azt tamogatnam
2015. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy mi változna? Az hogy azalatt az X év alatt (még akkor is ha csak 1) rengeteget tudnék tanulni, és lenne idő beérni magam.
2015. nov. 13. 14:34
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
Francokat. Ha akarsz, most is tudsz tanulni
2015. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Na most.. az hogy korrepetál matekból.. Szóval lényegében úgy néz ki a dolog, hogy félévenként 4 vagy 5 különböző, matekkal kapcsolatos tárgyunk van, mindegyik teljesen más témakört dolgoz fel, így nem arról van szó, hogy mondjuk csak 1-2 dolgot kellene megtanulnom, és akkor alapesetben menne a matek.
2015. nov. 13. 14:41
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

De a 4-5 matekkal kapcsolatos targyad azert nem megy, mert az alapokat kell megtanulnod. Azt meg lehet korrepetalni.

Raadasul egy matrixanalizis teljesen mas mint egy differencialegyenletek, vagy egy algebra.

Ulj le es kezdd el olvasni a jegyzetet. Ha valamit nem ertesz, gondolkodj rajta. Ha ugy se erted, menj oda a gyakvezerhez ora utan, vagy akar az eloadohoz, es kerdezd meg.

Meg ertekelni is fogjak hogy igyekszel, es nagyobb esellyel mesz at utana.

2015. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!