Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, támogatnátok az...

Szülők, támogatnátok az egyetemista fiatokat abban az esetben, ha ez lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt nem szerettem volna az egyetemet még elkezdeni, tisztában voltam vele, hogy nincs megfelelő háttértudásom ahhoz, hogy zökkenőmentesen elvégezzem. Be is igazolódott a sejtésem, nagyon nehezen haladok az egyetemmel, pedig tényleg rengeteget tanulok, de szimplán egy matek orientált szakon alapvető hiányosságra nem tudok építeni, és ez a motivációmat is annyira elszúrja, hogy a többi tárgyammal sem tudok haladni.


A szüleim nagyon szeretnék, hogy mihamarabb elvégezzem a szakot, mert szeretnének dicsekedni azzal hogy diplomás a fiuk, de sajnos nekem idő kell ahhoz, hogy ez sikerülhessen. A családban nincs diplomás, így érthető, hogy szeretnék, ha mihamarabb meglenne, hogy büszkék lehessenek rám, de kikészülök idegileg, hogy folyton azon kell kattognom, mit szólnak majd a szüleim ahhoz, ha első nekifutásra ez nem fog menni (már diáktanácsadóhoz is járnom kell emiatt, és a gyomrom is rendszeresen fáj a stressz miatt).


Szeretném a következő félévet passziváltatni, vagy kiíratkozni az egyetemről, és egy OKJ-s képzést elvégezni, ahol tudom önképezni magam, és közben szakmát is végzek, mindeközben suliba is járok, így a diákstátuszom megmaradna. Erre az 1-2 plusz évre szükségem lenne, hogy behozzam a lemaradást, és amikor újult erővel jelentkeznék az egyetemre, biztos vagyok benne, hogy el tudnám végezni, mert elhivatott vagyok, van ambícióm és lelkesedésem, de alapvető hiányosságok matematikából egy matekos szakon (ELTE-IK Prog.Inf.) hatalmas hátrányt jelentenek.


Szülők, ha ezt én így megmondanám nektek, támogatnátok a döntésemben?


2015. nov. 13. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez elég nagy baromságnak hangzik.


Egyrészt milyen "háttér tudásról" beszélünk? Amit előtte tanult az ember, azt kb dobhatja is kukába, vagy első félévben behozhatja.


Okj képzésnek se sok értelme van, egy félév alatt semmi értelmeset nem fogsz csinálni. Na meg hidd el, semmi nem lesz abból a "lemaradás behozásból", csak még azt is elfelejted amit eddig összehoztál, meg elszoksz az egésztől.


És az egyetem amúgy sem a "dicsőségről" szól, csak hasznosítani kell a tudást és túl kell lenni rajta.

2015. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem, kizárt dolog, hogy ebben támogatnálak. Nettó baromság az egész. Vagy hagyd ott végleg, vagy szedd össze magad!

A tanárt fizetném.

2015. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem, én sem. És azért nem, mert abban az 1-2 évben te az OKJ-vel lennél elfoglalva, nem a matek pótlásával. Semmilyen lemaradást nem fogsz így behozni. Inkább keress egy magántanárt a megkeresett pénzedből.

Hogyan vettek fel, ha nincs meg az alaptudásod?


Egy prog.infót végzett...

2015. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kicsit meglepődtem ezeken a válaszokon, megmondom őszintén, tekintettel arra, hogy említettem, hogy nem a tanulást akarom véglegesen abbahagyni, sem pedig az egyetemről lemondani, csak időt kérnék arra, hogy be tudjam a lemaradásomat hozni, hogy a későbbiekben nagyobb sikerem legyen az egyetemen. Nem egy büfészakról beszélünk, ahol ha szépen mosolyogsz már megkapod az átmenőt, vagy jobb jegyet, és tény és való, hogy én is hibáztam, amikor jelentkeztem, holott tudtam, hogy lenne még hova csiszolni a matektudást, de ezt szeretném pótolni és tanulni. Az OKJ-t azért említettem, mert valamit csinálnom kell amellett, amíg pótolok, nem hinném, hogy akárkinek a szülei örülnének, ha a "gyerek" csak otthon van és tanul, de közben semmilyen anyagi háttértámogatása vagy segítsége sincsen ebből. Nem minden vágyam az OKJ-t elvégezni.


Az hogy hogyan vettek fel? Úgy, hogy bekerültem az érettségimmel, mégpedig egy elég jó érettségivel.


Akik pedig azt javasolják, hogy inkább hagyjam abba, azokat pedig nem teljesen értem, mi ez az anti-motiváció. Tanulni akarok, nem lébecolni, csak nem úgy alakultak egyetemistaként a dolgok (biztos én vagyok az első ilyen példa ebben az országban), ahogy terveztem.

2015. nov. 13. 16:36
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

" hogy nem a tanulást akarom véglegesen abbahagyni, sem pedig az egyetemről lemondani, csak időt kérnék arra,"


Így szokott kezdődni. Okot mindig lehet találni a halasztásra.

2015. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom újra.


Ha annyira akartad volna azt a fene nagy matek tudást, akkor már rég pótoltad volna egyetem mellett is. Komolyan nem értem mi az a hatalmas őstudás amit ne lehetne bepótolni legrosszabb esetben a nyári szünet alatt.


Később sem leszel jobb, főleg ha nekiállsz ilyen kamu "matektudás" megszerzésének, és annál jobban eltávolodsz az egésztől és garantált hogy fél-1-2 év múlva sem lesz meg "tudásod".

2015. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

én mernoknek tanulok. valóban nem könnyű a matek, de szerintem is bena ötlet ezért elmenni okjnak meg halasztani hogy pótolj. ha nem megy menj matektananarhoz.

ha már halsztani akarsz akkor rendesen tanulj addig. minek az okj? el se végzed fel év alatt.

amúgy csúnya lesz amit mondok, de a te szakodra nem véletlenül vesznek fel annyi embert.. nagy része kihullik. oké szépen hangzik ez a szak, és jól is fizet majd. de ha valaki nem jó matekbol vagy infobol..

ami nem megy, nem kell erőltetni.

egyébként gyenge középiskolai alapokra kár hivatkozni. kb az első félév ami lefedi az emelt érettségi anyagát. a többi már új szokott lenni az emelt matekosoknak is.

de igazából te dolgod, de hidd el, az okjs otleted a legnagyobb hülyeség

2015. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
(egy tipp: érvénybe hozták, hogy 25 év alatt passzív hallgatói jogviszonnyal is lehessen diákmunkát vállalni, ergo elmész 8 órát melózni és utána,előtte lehet tanulni, könyvtár nyitva áll,egyetemi előadások látogathatóak [magánvélemény: az OKJ szerintem semmi szempontból nem éri meg: mert úgyis folytatnád az egyetemet; plusz időt vesz el; pénzt se látsz belőle...])
2015. nov. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is pont itt tanulok ahol te. Nem értem, hogy miért segítene rajtad a passzív félév, vagy az újratanulás. A matekos hallgatók viszonylag olcsón szoktak korrepetálni... Nem szégyen, én is voltam párszor. Ha kicsúszol az állami félévből ilyen hülyeségek miatt, mint újrajelentkezés, az annyi pénz, hogy vehetnél belőle vagy 200 magánórát matekból. A legjobb barátnőm pedig egy borzalmasan rossz középiskolából ment BME-re. Első félévben szenvedett is, de behozta a matekos hátrányát, pedig ott nincs ilyen babázás, mint eltén, első félév azonnal analízis aztán hajrá.


Bocsáss meg, de itt tényleg nulláról kezdték a matekot. Az első félév diszkrét matekja konkrétan egy vicc. Gimis valszám feladatokat oldottunk több héten át és aztán sem lesz nehezebb. (+ van ugye az alapozó matek) Direkt azért, hogy átvezesse azokat is, akiknek nincsenek erős alapjai és csak második félévben indul az analízis.


Progos tárgyakból hogy állsz? Ha jól értem azokkal is csúszol, szóval bocsi, hogy ilyet mondok, de add fel. Teljesen tönkre tesz az egyetem és ha 2 év alatt nem tudtad behozni a matekos hátrányodat, akkor vagy nem vagy olyan lelkes és elhivatott mint hiszed, vagy nem vagy elég okos ehhez. Szerintem inkább az első, mert aki akarja az elvégzi. Egyik haveromat sem az eszéért szeretjük, de én senki sem tisztelek úgy, mint őt. Az az idő, akarás és szorgalom amit ő beletesz ebbe a képzésbe az tényleg nem minden napi és meg is lesz neki időre.

2015. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is motivációs problémák vannak itt, ahogy az előttem szóló írja. Igazából nem bírod ezt az egészet, túl nagy rajtad a nyomás (család elvárásai stb.), ki akarsz szállni belőle, és kifogásokat keresel. Hiába bizonygatod, hogy mennyire elszánt és elhivatott vagy, igazából ez csak önbecsapás, magadat akarod vele meggyőzni, nem minket.


Ha komolyan csinálni akarnád, akkor tényleg egyetem mellett zárkóztatnád fel magad magántanárral. Aki komolan küzdeni akar egyemenen, eszébe sem jut otthagyni, halasztani. Te menekülni akarsz. És idejössz, hogy mi veregessük meg a válladat, hogy igen, menekülj. De mivel sokan átlátnak a szitán, és megmondják a szemedbe, amit te nem mersz magadnak bevallani, ezért csodálkozol, hogy nem azt mondjuk neked, amit szeretnél hallani.


Szóval vagy hagyd ott a francba, vagy maradj és csináld, barátom.


És én jó szándékkal írtam ezt, komolyan, tényleg nem bántásból. Ugyanis van tapasztalatom a dologban, én régebben váltottam egyetemet, mert nem bírtam a szakot, ahová jártam. Elmentem egy másikra, és azt elvégeztem, és szerettem. Lehet, hogy neked is ilyesféle bátorság kéne inkább: bevallani magadnak, hogy nem megy. Ez nem szégyen, inkább a lehető legjobb viselkedés, szerintem felnőttes. Tudni kell váltani is, beismerni, ha téved az ember. Márpedig, ha a családod nyomaszt és gyomorideged van, szerintem te a kikészülés határán vagy, és nem azért, mert a matekot kéne még tanulnod, hanem mert egyszerűen herótod van az egészből, neked ez nem megy. És hidd el, ha elmennél passzív félévre, semmi nem változna ez alatt az idő alatt, amikor visszamennél egyetemre, minden ott folytatódna, ahol abbahagytad.


Van egy másik haverom, aki úgy járt, mint te. Ő jogra járt, és utálta mint a sz@rt, csak azért szenvedett vele, mert a családja elvárta tőle, hogy végezze el, hogy aztán büszkélkedhessenek vele. Ez a legnagyobb marhaság egyébként, kit érdekel, hogy a családod mit gondol, te magadnak tanulsz, nem nekik. Na mindegy, szóval évekig szenvedett a haverom, bukdácsolt, 7 éven keresztül. Aztán otthagyta a fenébe a végén (még lenne belőle két éve), és ott van, hogy most mi a fenét kezdjen az életével? Állandóan siránkozik nekem, hogy miért nem hagyta abba időben, és miért nem ment valami könnyebb szakra. Már minden ismerőse, aki vele kezdte az egyetemi éveket, diplomás ember, és ő ott van diploma nélkül. Pedig nem hülye, mást el tudott volna végezni, máshoz lenne esze, de a joghoz nem volt.


Szóval magadnak tanulsz, nem másnak, és csak te tudod, hogy mi a jó neked. Ha görcsölsz, és gyomorideged van, akkor nem jó, amit csinálsz, hidd el, most nem jó helyen vagy.


Persze lehet, hogy rosszul látom, de mégis ez a véleményem. Nézz magadba, gondolkozz el magadon, és ne felesleges, struccpolitikán gondolkozz, mint a passzív félév, hanem dönts férfiasan, otthagyod vagy folytatod.

2015. nov. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!