Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim mondták nekem, hogy...

Szüleim mondták nekem, hogy ne akarjak kitüntetéses diplomát mindenáron. Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Idén diplomázok, és örülnék neki, ha kiváló minősítésű lenne, mert tudomásom szerint ez számíthat a munkahelyi felvételnél. Örülnék, ha sikerülne egy nagyvárosban, valami nívós munkahelyen elhelyezkednem, mert a noname helyek többségében úgy látom, hogy nem sok értelmes ember van. Ők meg mondták, hogy ha kettes lesz a diplomám akkor is szeretni fognak. szeretnék megkérni minden kedves kommentelőt, hogy a rosszindulatú megjegyzéseket mellőzzék! Köszönöm. Üdv.
2015. nov. 14. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Magadért tanulsz... Innentől kezdve mi a franc a kérdés? 22/f
2015. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem idáig egyik munkahely sem kérdezte meg, hogy hanyas van a diplomámba írva.
2015. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam normál cégnél humánosként, illetve munkaerő-kölcsönző cégnél is humánosként. A kutya nem nézte, hogy hogy végezted el a főiskolát! Teljesen igazuk van. Ha sikerül a kiváló minősítés, örülj neki, valószínű ők attól féltenek, hogy ne bármi áron akarj kiváló eredményt, ne betegedj bele! Hidd el a munkahelyi felvételinél nem nézik milyen eredménnyel végeztél!!!
2015. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
HR-es vagyok és a kutyát nem érdekli, hogy hanyas diplomád van. A gyakorlati munkatapasztalat suli mellet 1000 többet ér mint egy kitűnő diploma.
2015. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod csinálni a diplomát kitüntetéssel, akkor csináld, feltéve, hogy nem hajtod túl ezzel magad.


A szüleid csak azért mondták ezt, hogy ne érezd magad nyomás alá helyezve, miattuk ne stresszeld magad.


Abban viszont igazuk van, hogy csak az számít, hogy VAN diplomád, a jegyek nem.

2015. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarlak elkeseríteni, de munkahely szempontjából teljesen mindegy hogy hanyas van a diplomádba írva!
2015. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a hangsúly azon van, hogy "mindenáron". Nem kell belebetegedni, nincs is értelme. Már ott vagy a finishben, tanulj továbbra is rendesen, de nem kell belerokkanni. Soha a kutya meg nem fogja kérdezi, hanyas lett a diplomád.
2015. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy meg van a diploma, totálisan mindegy, hogy kitüntetéses-e vagy négyes. Ha nem akarsz PhD-re ott maradni, felesleges ezért hajtani, hiszen ezért a jegyért már ösztöndíjat sem fogsz kapni.


Nagyjából tíz éve diplomáztam, még soha senkit sem érdekelt, hányas.

2015. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de a felvételnél kb. leszarják, hogy milyen kitüntetéses a diplomád, max. talán tudományos munkánál tudom elképzelni, vagy akkor, ha tényleg két fantasztikus jelölt között ez az egyetlen különbség van. Unokatesóm is kitüntetéses diplomával végzett (nem büfészakon büféegyetemen), és több évig nem tudott rendesen fizető munkát találni, ahol megbecsülték. Pár évig újságírónak készült, neves magazinok megjelentették az írásait úgy, hogy "elfelejtették" odaírni a nevét, aztán egy irodalmi kávéházban volt rendezvényszervező fizikai minimálbérért...


A legtöbb munkahelyen a munkatapasztalat, a számítógépes készségek és a nyelvtudás (egész pontosan az, hogy mennyire aktív) számít leginkább, nem az, hogy hányas lett a diplomád.

2015. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem számít felvételnél, hogy hányas a diplomád.


Az viszont számít(hat), milyen a személyiséged. Az egodiasztole általában nem előny, pláne ha csak strapabíró ülep van mögötte.:-)

2015. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!