Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem teljesen összeroppan...

Úgy érzem teljesen összeroppanok. Nem bírom idegekkel. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves lány vagyok. 3 testvérem van.

Eddig ,békésen" éltük életünket a családunkkal. Sosem voltunk összetartó család. Mindenki távol állt a másiktól de elég tűrhető volt a helyzetünk. Egészen idáig. Anyám szószerint bepasizott Facen. Eljárogat b*szatni magát. És most terhes lett a szeretőjétöl. Anyám és apám hosszú ideje nem éltek szexuális életet sem anyum elmondása szerint. Várható volt h megunja majd egyszer. Fél éve csak a vita csak a vita megy itthon. Minket gyerekeket ez nagyon megvisel. Én eddig sem voltam magabiztos de amióta ez megy itthon még félénkebb lettem. Ugyanakkor agresszív is. Mindennel és mindenkivel. Néha önkéntelenül rágondolok valakire és haragot érzek iránta. Függetlenül h bántott e az illető vagy sem. A jegyeim sokat romlottak. Pedig jeles tanulo voltam. A kozepsuliba se tudtam beilleszkedni. Fáradékony vagyok és pesszimista. A hajam is kórosan hullik. Kopaszodok. Ez is stresszel jár. És nincs mellettem egy anya aki támogatna. Úgy viselkedik mint egy tini. Pedig regebben egy komoly gondolkozasu no volt. Megertem h nem szeretik egymást apával. De akk váljanak el.

Bocsánat h hosszu lett.



2015. nov. 15. 03:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom anyád is ugyanúgy ki van készülve és mint te, és pánikol. Nem egyszerű 3 gyerekkel, egy omladozó szeretet nélküli kapcsolatban, nőnek akarta érezni magát a szeretőjével, aztán most jön a becsúszott negyedik. Szerintem menjetek el valahova kikapcsolódni, ahol lehet beszélgetni, ahol nem kell anyának lennie, egy kicsit kieshet a szerepéből és önmaga lehet. Ha a testvéreid kisebbek őket ne vigyétek, és beszéljétek át a dolgot. Ne zúdíts rá panaszáradatot, hanem ha már jobb hangulatban van, mondd meg, hogy jó lenne egymást szerető, támogató családként élni, kevesebbet veszekedni, a problémákat együtt megoldani. Mondd meg, hogy nincs egyedül, ti a gyerekei mindig ott lesznek mellette, majd segítetek megbirkózni az új gyerekkel is(már ha nem akarja elvetetni, szerintem jobb lenne). Szóval el kéne érni, hogy kicsit megbéküljön a világgal, megnyugodjon, és visszatérjen minden a normális kerékvágásba. Ezen kívül 16 évesen sok mindent még nem tudsz csinálni, legfeljebb nagyszülőkhöz költözni, de lehetsz okosabb és belátóbb, mint egy felnőtt, megpróbálkozhatsz, nyugtató, békítő szereppel. Apáddal is beszélhetsz, hogy tegye félre a sértettségét, és gondoljon a gyerekeire, hogy ilyen körülmények között nem tudtok nyugodtan tanulni, készülni az életre, próbáljon meg ő is nyugalmat vinni a családi életbe, béküljenek ki anyáddal, találjanak valami békés megoldást.
2015. nov. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
16 éves lány vagy. Meg kell értened hogy te semmit nem tudsz tenni a házasságukért. Amit tehetsz az hogy megpróbálod ebben a lehetetlen helyzetben jól érezni magad. Élni a 16évesek életét. Javaslom menj el valakihez aki Theta healing meditációval megoldja a problémáid. Sokaknak segített már. Szóval koncentrálj önmagadra, mert anyudék drámájában nem tudsz mit tenni. Azt előre elmondhatod anyukádnak hogy szeretnéd a saját életed építeni ezért a jövőben a kisbaba pesztrálása miatt ne téged vegyen elő. Ezt jó ha időben tudja. Ne bántsd őket most nagyon nehéz nekik. Anyukádnak is, hiszen szereti a családját, de a szerelmét sem szeretné elveszíteni. A kisbabával lehet hogy el fogja a szerelem is hagyni, ezt majd az idő dönti el. Szóval igyekezz saját magad emelni, mert ha megfeszülsz se tudod te az ő helyzetüket megoldani. Fejben döntsd el hgoy nem leszel a helyzet áldozata!
2015. nov. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Anyád szerelmes,majd idővel te is megérted mi az.

A házasságukra nem tudsz hatással lenni,érthető anyukád reakciója,döntései,de nem kellene,hogy elhanyagoljon benneteket.

Keresd fel az iskola pszichológust,ha van,vagy kérj segítséget,tanácsot,egy olyan tanártól,akiben megbízol.

Xar helyzet,de nem a ti hábátok a kialakult helyzet,nem a gyerekek hibája.

Mennyi idősek a testvéreid?

2015. nov. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Ha egy házasság rossz és szexuális kapcsolat sincs, az mindkét fél hibája. Szidhatod anyádat, de apad is felelős. Gondolom anya max 40 lehet teljesen normális, hogy szerelemre és szexre vágyik.

A válás nem olyan egyszerű, pláne ha 4 gyerek van. Kinek kellene költöznie és hova? Kinel maradnának a gyerekek? A kulonelő szülő fizetésének 50%a lenne a tartasdij, a maradekbol hogy el meg? Nyilván ezért nem válnak.

2015. nov. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Am a testvéreim 15, 13 és 4 évesek. Anya 41. Apa 56. Én megértem anyut valamilyen szinten és nem hibáztatom de akaratlanul is haragot érzek iránta. Tudom h neki is és mindannyiónknak nehéz... Próbáltam észérveket felhozni a baba ellen is. De meg akarja tartani. Csak h a ferfi akitol van a gyerek csak anyu penzere hajt.

2015. nov. 15. 08:28
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem kellene beleszolnod abba, hogy mi a terve a gyerekkel. A férfi meg hiába hajt anyad pénzére, abból neki nem fog jutni. Sőt, mivel anyad házas, a gyerekhez se lesz semmi köze, macska anya vagy apad nem akarja
2015. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
keress egy iskola pszichológust, akivel ezt megtudod beszélni...
2015. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

4-es tartasdijat rosszul tudod.

Kerdezo. Anyukadat prpbald megerteni. Lesz egy tundi kistesod is. A te bajod is nagy.Iskolapszichologus valoban segithet.

A valast is nehez lesz/lenne elviselni. Anyuddal probalj beszelgetni es kolcsonosen megerteni egymast.

2015. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Miért is tudom rosszul a tartasdijat, utolsó? Általában gyerekeket 20-25%, viszont csak a jövedelem max 50%a lehet, 4 gyerekre konkrétan a jövedelem 50%a lesz. De figyelek, magyarázd meg, miben tévedek
2015. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kezdj el sportolni az csökkenti a stresszt és addig se vagy otthon
2015. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!