Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem durva ez az egesz?

Csak szerintem durva ez az egesz?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Mindent elvégzek itthon, mosok, főzök és takaritok, amiben tudok abban segitek. Anyámmal élek és a bátyámékkal egy házban viszont mi kulon vagyunk tőlük teljesen. Ikerháznak mondhatnánk ezt ahol elunk.

Apám meghalt 5 éve rákban, 18 éves koromban kaptam "kézhez" az árvaságit viszont egyáltalán nem kaptam egy forintot sem belőle sose. Élelmiszerben láttam csak felbukkanni amugy ment havi 28 a közösbe. Utána kezdtem el kártyára kapni a saát nevemen és akkor is oda adtam anyámnak havi 25 ezret 3000 maradt nálam. 1500 bérletre stb. szinte semmi.

Akármit csinálok neki nem jó, ha főzök akkor miért nem mostam. Ha mostam akkor miert nem a kertet ástam fel, ha a szobát takaritom ki akkor miert nem foztem.. tehat semmi nem jo

A foztom ehetetlen es egyebkent sem csinalok soa itthon semmit.. Anyamnak ez a velemenye. Teljesen megelegeltem mar azt hogy szerintem kihasznal engem ezért ebben a honapban nem vettem le az egész összeget hanem ami a szamlaimra kell és nem adtam neki oda pénzt. Azt se tudta hogy hogyan furakodjon hogy adjak neki. Erre behoz egy csizmát a szomszéd asszonytól aki a barátnője hogy vegyem meg. Tehát ő már eladta a barátnőjének, de én amúgy is hosszu szaru csizmat akarok vegyem meg azt a csizmat ami korabban a mienk volt. Adjak ki erte 1000 forintot, hogy gondolom mintha en a szomszedtol vettem volna meg de megis odaadjak neki a penzt. :) Ő azt mondja hogy valaki ott probalgatta elotte, es mondta hogy inkabb elhozza nekem. lol Én ezt nem tudom bevenni... Erre mar teljesen elontotte a szar az agyamat. Egyebkent tobbszor probalt mar nekem jonni stb. Nincs hova mennem es meg tanulok emellett mas problemam is van.Ez csak szerintem gusztustalan viselkedes? Mit tehetnek? Hogyan birhatnam ki mig nem koltozok el? Mit tegyek hogy ne hasznaljanak ki? Egyaltalan nem szeret senki itthon, csak mostoha testvereim vannak akik nem foglalkoznak velem nem tekintenek testvernek. Nagymamamhoz se tudok menni. Mit tegyek?



2015. nov. 16. 19:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy ő egyebkent rendelkezik munkaviszonnyal.. és a fizeteseből a fennálló hiteleit rendezi altalaban.
2015. nov. 16. 19:19
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

28ezer forint lóf#sz összeg.

Kérd tőle, hogy a rezsi felét had fizesd te, a maradékból meg egyél egész hónapban.

Aztán pampoghatsz, hogy hol a pénz.

2015. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nem árvaságival, hanem gyerektartással és válás miatt volt hasonló a helyzet. Menj el otthonról és élj a saját szabályaid szerint, az az igazi megoldás, az anyákkal ezt nem lehet megoldani sajnos. Az a probléma, hogy felnőttél és innentől az anyák teljesen meghülyülnek. Akkor lesz nyugtod, ha megszabadulsz. Utána ő is normálissá válik, ha egy darabig nem szólsz felé. (nem évekről beszélek, csak egy kis nyugiról, pár hét, hónap)
2015. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: ha szerinted havi 28 ezerböl a kérdezö meg tud bárhol is élni, akkor csoda történne.


Kérdezö: ha anyád töled havi 25 ezret kér, az még a kajádra vagy a rezsi rád esö részére sem elég. Szóval jobb,ha lehiggadsz és örülsz, hogy anyád megengedi, hoyg jóformán ingyen élj ott.

2015. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem, de miután felnőtt, gyanítom, hogy egy elfogadható fizetéssel járó munkát tud vállalni és abból meg tud élni. Jobban, mint 28 ezerből, vagy annak töredékéből.
2015. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
HA dolgozik, akor nem jár többé az árvaellátás!
2015. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De te mit csinálsz? Se munkáról se tanulásról nem volt eddig szó.

Amúgy havi 25ezer tényleg kevés egy emberre, ha elköltöznél még rosszabb helyzetben lennél, ha nincs más bevételed.

Szóval attól függetlenül hogy viselkedik anyád, nem tudsz jobbat amíg nincs rendes fizetésed.

2015. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lina63 ***** válasza:
Kolesz? Mamádhoz mért nem tudsz menni? Esetleg diákmunkát ha vállalsz úgy bérelni egy szobát?
2015. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

az a pénz nem a tied ha ő tart el

te használod ki őt

mégis mit gondolsz az áram a net a wc papir csak úgy odapottyan én már kitatelek volna az utcára

2015. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
mivan emberek, mióta kell a gyereknek fizetni, hogy az anyjával lakhasson?
2015. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!