Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem durva ez az egesz?

Csak szerintem durva ez az egesz?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Mindent elvégzek itthon, mosok, főzök és takaritok, amiben tudok abban segitek. Anyámmal élek és a bátyámékkal egy házban viszont mi kulon vagyunk tőlük teljesen. Ikerháznak mondhatnánk ezt ahol elunk.

Apám meghalt 5 éve rákban, 18 éves koromban kaptam "kézhez" az árvaságit viszont egyáltalán nem kaptam egy forintot sem belőle sose. Élelmiszerben láttam csak felbukkanni amugy ment havi 28 a közösbe. Utána kezdtem el kártyára kapni a saát nevemen és akkor is oda adtam anyámnak havi 25 ezret 3000 maradt nálam. 1500 bérletre stb. szinte semmi.

Akármit csinálok neki nem jó, ha főzök akkor miért nem mostam. Ha mostam akkor miert nem a kertet ástam fel, ha a szobát takaritom ki akkor miert nem foztem.. tehat semmi nem jo

A foztom ehetetlen es egyebkent sem csinalok soa itthon semmit.. Anyamnak ez a velemenye. Teljesen megelegeltem mar azt hogy szerintem kihasznal engem ezért ebben a honapban nem vettem le az egész összeget hanem ami a szamlaimra kell és nem adtam neki oda pénzt. Azt se tudta hogy hogyan furakodjon hogy adjak neki. Erre behoz egy csizmát a szomszéd asszonytól aki a barátnője hogy vegyem meg. Tehát ő már eladta a barátnőjének, de én amúgy is hosszu szaru csizmat akarok vegyem meg azt a csizmat ami korabban a mienk volt. Adjak ki erte 1000 forintot, hogy gondolom mintha en a szomszedtol vettem volna meg de megis odaadjak neki a penzt. :) Ő azt mondja hogy valaki ott probalgatta elotte, es mondta hogy inkabb elhozza nekem. lol Én ezt nem tudom bevenni... Erre mar teljesen elontotte a szar az agyamat. Egyebkent tobbszor probalt mar nekem jonni stb. Nincs hova mennem es meg tanulok emellett mas problemam is van.Ez csak szerintem gusztustalan viselkedes? Mit tehetnek? Hogyan birhatnam ki mig nem koltozok el? Mit tegyek hogy ne hasznaljanak ki? Egyaltalan nem szeret senki itthon, csak mostoha testvereim vannak akik nem foglalkoznak velem nem tekintenek testvernek. Nagymamamhoz se tudok menni. Mit tegyek?



2015. nov. 16. 19:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nem gyerek felnött és az ellátása pénzbe kerül
2015. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Írta, hogy tanul.
2015. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy a kérdező még tanul, mivel egyébként - kivételes eseteket leszámítva, pl. ha valaki megváltozott munkaképességű - nem járna neki az árvaellátás 16 éves kor felett.
2015. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az árvaellátás nem a gyereNEK, hanem a gyerekRE jár, azaz amennyiben a szülönél él - márpedig itt erröl van szó, akkor az egész a szülönek járna a gyerekkel kapcsolatos költségekre (pl. rezsi, kaja, stb)
2015. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

attól hogy tanul az áram meg wc papir nincs ingyen

és azzeket az anya fizetni nem a kérdező

2015. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!